خانه / بازاریابی اینترنتی / سئو / برنامه موفق سئو نیازمند محتوایی است که بتواند کل چرخه خرید را پشتیبانی کند

برنامه موفق سئو نیازمند محتوایی است که بتواند کل چرخه خرید را پشتیبانی کند

بیشتر شرکت ها بر روی قسمت انتهایی قیف فروش تمرکز می کنند اما برای داشتن یک برنامه موفق سئو باید محتوایی وجود داشته باشد که بر روی کل چرخه خرید تمرکز دارد.  هر متخصص سئویی حتما با این جمله مواجه شده است: من به ترافیک بیشتری نیاز دارم.به نظر می رسد سایت ها کمتر از قبل بر روی  قسمت بالایی قیف فروش تمرکز می کنند. این شرکت ها بیشتر به تولید سرنخ در مراحل انتهایی قیف می اندیشند.

به نظر من، این یک استراتژی کوتاه مدت است  و نمی تواند ترافیک با کیفیت و زیادی وارد سایت کند. برنامه موفق سئو نیازمند محتوایی است که بتواند مشتریان احتمالی را از سرتاسر قیف فروش به خود جذب کند. زمانی که می خواهید محتوای آموزش بیشتری برای سایت تولید کنید تا از برنامه سئو پشتیبانی کند اغلب موارد زیر را خواهید شنید:

  • ما نمی توانیم برای موضوعات عمومی و کلید واژه هایی با حجم بالا رتبه بندی داشته باشیم.
  • این ترافیک نمی تواند به سرنخ و سپس مشتری تبدیل شود.

چنین تفکری می تواند به طور کلی خلاقیت شما در زمینه سئو را خراب کند و نتایج موجود را محدود سازد. با توسعه محتوا برای قسمت بالایی قیف و فراهم آوردن  اطلاعات آموزشی و مفید قادر خواهید بود برای کلیدواژه هایی با حجم بالا رتبه بندی داشته باشید. شما می توانید از مزایای رویدادهای فعلی بهره مند شوید. به عنوان مثال اخیرا حملات DDOS در سرتاسر شبکه ها به یک رویداد مهم تبدیل شده است.  شما می توانید با نوشتن محتوای جذاب و آموزشی، رتبه خوبی برای ان داشته باشید. این ایده که ترافیک حاصل از محتوای سطح بالاتر نمی تواند سرنخ را به مشتری تبدیل کند، از دیدگاه تولید سرنخ ایجاد شده است. بیشتر شرکت ها به نتایج جستجوی پولی نگاه می کنند. آن ها متوجه می شوند که کلیدواژه های مرتبط با موضوعات گسترده تر سرنخ/تبدیل زیادی ایجاد نمی کند. چیزی که این شرکت ها نمیدانند این است که سئو با جستجوی پولی فرق دارد.  سفر مشتریان می تواند در مسیر با توقف های زیادی روبرو شود.  چنین رویکردی که مخالف تولید محتوا برای قسمت بالایی قیف است می تواند پتانسیل  محتوای سایت را مخفی کند و توانایی آن برای کمک به کاربران را کاهش دهد.

سایت ها برای کمک به مشتریان ایجاد شده اند نه تیم فروش:

به خاطر داشته باشید یکی از مهم ترین اهداف موتورهای جستجو هدایت و راهنمایی افراد برای به دست آوردن پاسخ سوالاتشان است. بیشتر جستجوکنندگان ممکن است به تدریج به مشتری تبدیل شوند. سایت های عالی برای کمک به مشتریان و مشتریان احتمالی طراحی شده اند. مطمئن شوید که محتوا و اطلاعات جذاب، مفید و منحصر به فرد برای مشتریان احتمالی خود ایجاد می کنید تا بتوانند فرآیند خرید خود را تکمیل کنند. این موضوع به معنای فراهم آوردن محتوایی است که برای افزایش آگاهی و  آموزش بازدید کنندگان طراحی شده است. همچنین این محتوا باید بتواند مشتریان را درگیر کند و باعث ایجاد فعالیت آن ها شود. به عنوان مثال سایت های B2B آزمایش رایگان، دموها و سایر موارد را به صورت رایگان در اختیار مشتریان خود قرار می دهند که نیازمند ثبت نام است. این Call to action  ها برای تولید سرنخ عالی هستند و می توانند فروش را بیشتر کنند. اما اگر بازدید کننده سایتی برای ارائه اطلاعات تماس خود آماده نباشد و نخواهد با محتوای موجود تعامل داشته باشد چه اتفاقی روی خواهد داد؟

تنها با تمرکز کردن بر روی محتوای تولید سرنخ، سایت ممکن است شانس فراهم آوردن اطلاعات مفیدی که  می تواند آگاهی افراد را بیشتر کند از دست بدهد.  اطلاعات عمومی و محتوای آموزشی به بازدید کنندگان بالای قیف کمک می کند. این افراد در حال حاضر برند و سایت شما را می رسانند. علاوه بر این، محتوای عمومی نیازمند پشتیبانی یک برنامه سئوی قوی است. این برنامه می تواند مشتریان را از سرتاسر فازها به دست آورد.  اگر سایت شما تنها بر روی تولید سرنخ تمرکز داشته باشد قادر نخواهد بود موفقیت بیشتری کسب کند.  در این شرایط می توانید فرصت های بازاریابی را که به افزایش آگاهی از برند، آموزش افراد و تعامل مشتریان می انجامد را از دست بدهید. به همین خاطر بهتر است تنها بر روی تولید سرنخ تمرکز نکنید. مطمئن شوید  سایت شما  استراتژی سئوی شما را فعال می کند و از اهداف تجاری حمایت خواهد کرد. به مشتریان احتمالی خود کمک کنید از طریق فرآیند خرید و تحقیقات تصمیم درستی اتخاذ کنند. اطمینان حاصل کنید که سایت با نیاز مشتریان همگام و منطبق است.

منبع

مطلب پیشنهادی

۶ مورد از اشتباهات حوزه سئو که می تواند کسب وکار شما را نابود کند

حتما شما نیز همانند سایر افراد به دنبال فروش بیشتر هستید.  بیشتر شرکت ها تلاش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *