خانه / میزبانی وب / Intel و AT&T به سمت توسعه شبکه بی‌سیم ۵G (نسل پنجم) پیش میروند

Intel و AT&T به سمت توسعه شبکه بی‌سیم ۵G (نسل پنجم) پیش میروند

اینتل که سال گذشته اکثرا از دستگاه‌های بی‌سیم ۵G خود استفاده میکرد، تیمی را با شرکت‌های اریکسون (Ericsson) و AT&T تشکیل داده است تا آزمایش استاندارد بی‌سیم را تحت شرایط دنیای واقعی پیش ببرد.

نایب رئیس ارشد بخش مدیریت شبکه محصول در AT&T در ابن باره میگوید: “این آزمایش یک قدم رو به جلوی چشم گیری استما از محیط آزمایشگاهی خارج شده و به سمت مشتریان دنیای واقعی قدم میگذاریم.”

اینتل هم مانند سایر سازندگان چیپ، به دنبال تکنولوژی می‌باشد تا بتواند فروش رو به کاهش خود را با آن جبران کند. ماه گذشته اپل اقدام به استفاده از یکی از چیپ‌های مودم ۴G خود در بعضی از مدل‌های iPhone 7 کرد، در حالی که اینتل هنوز هم پشت رقبایی مثل Qualcomm مانده است.

سرعت توسعه بازار ۵G به خاطر مشکلات و چالش‌های فنی و تکنیکی کاهش پیدا کرده استاگرچه سیگنال‌های ۵G قابلیت انتقال مقادیر زیادی از داده‌ها را از طریق باندهای با فرکانس بالا، که با نام امواج میلیمتری شناخته می‌شوند، را دارند اما این سیگنال‌ها در مواجهه با موانع و یا طی کردن فاصله‌های طولانی به مشکل برمیخورند. انتظار می‌رود که پروتکل‌های رسمی این تکنولوژی تا سال ۲۰۲۰ تکمیل شوند.

۵G‌ هنوز هم به عنوان آینده شبکه موبایلی شناخته می‌شود و به محض برطرف شدن این پیچ و تابها، شرکای اینتل میتوانند در ارائه خدمات به کاربران نهایی، به ویژه با به بلوغ رسیدن اینترنت اشیا(IoT)، پیشرفتهایی را داشته باشنداین تکنولوژی بایستی مجازی سازی و ارتباطات یکپارچه (unified communication)، و همینطور امکان بخشیدن به انجام کارهای با میزان تأخیر کم (low latency) را سرعت ببخشد.

در این دور جدید آزمایش‌ها AT&T سعی خواهد کرد سیگنالی را به ساختمان اداری اینتل واقع در شهر آستین بفرستد، تا آنجا کارکنان آزمایشهایی را با سربار کردن مقدار زیادی از داده‌ها روی تجهیزات انجام دهند. AT&T میگوید که این آزمایش، با استفاده از تنها یک دکل و محدوده پوششی ۳۰۰ متر، حدود سه ماه طول خواهد کشید.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *