خانه / بازاریابی اینترنتی / سئو / یادگیری ماشینی گوگل توضیحات مرتبط با پاسخ ویژه را می نویسد

یادگیری ماشینی گوگل توضیحات مرتبط با پاسخ ویژه را می نویسد

زمانی که سوالی را در موتور جستجوی گوگل تایپ می کنید،جعبه ای که حاوی پاسخ برجسته است در بالای همه نتایج نمایش داده می شود. این ویژگی را پاسخ ویژه یا Featured Snippet  می نامند.  گوگل اخیرا الگوریتم جدیدی را برای کمک به نمایش بهترین پاسخ به سوالات ارائه شده توسط کاربران فراهم کرده است.

در حال حاضر گوگل از یادگیری  ماشینی برای درک و تولید پاسخ های ویژه(featured snippets) در نتایج جستجوی خود استفاده می کند. گوگل تلاش می کند نتایج جستجو را با الگوریتمی به نام  الگوریتم فشرده سازی جمله به واقعیت نزدیک کند. این الگوریتم  می تواند جملات یا پاراگراف های طولانی را از صفحات مرتبط موجود در وب دریافت کند و اطلاعاتی که شما به دنبالش هستید را استخراج نماید.  به طور خلاصه گوگل  با وجود الگوریتم های جدیدی که ایجاد کرده است می تواند نگاه دقیق تری به محتوای موجود در وب داشته باشد و اطلاعات خاصی که کاربر به دنبالش هست را استخراج کند.

آنها چگونه اینکار را انجام می دهند؟

این شرکت تلاش می کند از سرتیترهای موجود استفاده کند و نحوه نمایش خلاصه ای از محتوا در سرتیترها را مورد بررسی قرار دهد. در حال حاضر، شرکت نیازمند تیمی از زبانشناسان مختلف است.  این افراد نه تنها می توانند فشرده سازی جملات را درک کنند بلکه قادرند بخشی از محتوا را به گونه ای برچسب گذاری کنند که به  شبکه های عصبی در درک زبان انسانی کمک می کند. با وجود ۱۰۰ ها نفر از متخصصان زبان که از سرتاسر جهان کنار هم جمع شده اند، تیم Pygmalion داده های طلایی را تولید می کند. این در حالیست که داستان های خبری را داده های نقره ای می نامند. داده های نقره ای هنوز هم مفید و کارسازند اما داده های طلایی برای افراد ضروری و حیاتی هستند. لینه ها که سرپرست تیم Pygmalion است  به رشد آن در سال های آینده امیدوار است. با وجود مواردی همچون پاسخ ویژه،جای تعجب و شگفتی نیست که گوگل فناوری های خود را برای غلبه بر چالش های موجود توسعه می دهد.

منبع

مطلب پیشنهادی

۶ مورد از اشتباهات حوزه سئو که می تواند کسب وکار شما را نابود کند

حتما شما نیز همانند سایر افراد به دنبال فروش بیشتر هستید.  بیشتر شرکت ها تلاش …

یک دیدگاه

  1. ممنون برای مطلب خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *