خانه / بازاریابی اینترنتی / سئو / کنسول جستجوی گوگل در مورد مجموعه پسوردهای نا امن هشدار می دهد

کنسول جستجوی گوگل در مورد مجموعه پسوردهای نا امن هشدار می دهد

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است از طریق ادرس HTTP  در سایتی لاگین کنید؟ اگر می خواهید از هشدارهای امنیتی  مرورگر کروم در امان باشید بهتر است در چنین شرایطی از آدرس HTTPS استفاده کنید.  در چند روز اخیر گوگل اعلان هایی را از طریق کنسول جستجوی گوگل به سایت هایی که  فیلد لاگین و پسورد آن ها از طریق HTTPS انجام نمی شود ارسال کرده است.

این اعلان بیان می کند که مجموعه ای از پسوردهای نا امن باعث ایجاد هشدارهایی در کروم ۵۶ خواهد شد. کروم ۵۶ در ژانویه با هشدارهای امنیتی برای صفحاتی مواجه شد که فیلد لاگین آن ها  از طریق HTTPS انجام نمی شد. پیام دریافتی به شکل زیر است:

در روزهای آغازین سال ۲۰۱۷،  مرورگر کروم( نسخه ۵۶ و بالاتر) سایت ها و صفحاتی که پسوردها یا جزییات کارت های بانکی را جمع اوری می کنند با عنوان” نا امن “نشانه گذاری می کند مگر اینکه از پروتکل HTTPS استفاده کرده باشند. نمونه آدرس های موجود،در برگیرنده فیلد وروی پسورد یا جزییات کارت های بانکی هستند که باعث ایجاد هشدار کروم خواهند شد. این مثال ها را مرور کنید تا متوجه شوید چنین هشدارهایی چه ظاهری دارند و چگونه از داده های کاربران محافظت می کنند.

 

 همچنین گوگل در صفحه گوگل پلاس خود در مورد این موضوع چنین نوشته است:

از اواخر ژانویه با مرورگر کروم ۵۶، کروم  سایت های HTTP را که  پسوردها و جزییات کارت های بانکی افراد را جمع آوری می کند با عنوان نا امن نشانه گذاری  خواهد کرد. به همین خاطر فعال کردن پروتکل HTTPS در کل سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما اگر سایت شما پسوردها، اطلاعات پرداخت یا سایر اطلاعات شخصی را جمع آوری می کند، استفاده از پروتکل HTTPS ضروری است. بدون این پروتکل، افراد بدخواه قادرند اطلاعات افراد را بدزند.

به همین خاطر گوگل تلاش می کند سایت ها را به اتخاذ چنین رویکردی مجبور سازد. به عنوان مثال این شرکت ، به سایت هایی که دارای پروتکل HTTPS هستند  رتبه بندی بالاتری می بخشد.

در ادامه بخشی از متن اعلان را مشاهده می کنید:

منبع

مطلب پیشنهادی

۶ مورد از اشتباهات حوزه سئو که می تواند کسب وکار شما را نابود کند

حتما شما نیز همانند سایر افراد به دنبال فروش بیشتر هستید.  بیشتر شرکت ها تلاش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *