خانه / بازاریابی اینترنتی / سئو / کارت های غنی گوگل به رستوران های محلی و دوره های آنلاین نیز توسعه می یابد

کارت های غنی گوگل به رستوران های محلی و دوره های آنلاین نیز توسعه می یابد

همانطور که می دانید در هفدهم ماه مه سال ۲۰۱۶  تغییرات جدیدی در نتایج موتور جستجوی گوگل ایجاد شد.  ریچ کارت، کارت غنی شده (Rich card)  نتایج جدیدی در موتور جستجوی گوگل است که بر اساس موفقیت ریچ اسنیپت یا همان اسنیپت های غنی ساخته شده است.

درست همانند اسنپیت های غنی(rich snippet)، کارت های غنی نیز از نشانه گذاری schema.org ساخت یافته برای نمایش محتوا در یک فرمت جذاب و بصری، با تمرکز بر ارائه یک تجربه کاربری بهتر در  تلفن همراه استفاده می کند. با کمک کارت های غنی، نتایج  در موتور جستجوی گوگل به شکل کاروسل نمایش داده می شود که مرور آن با اسکرول کردن به سمت راست و چپ بسیار اسان خواهد بود. کاروسل ها (Carousel) ممکن است در برگیرنده کارت از همان سایت یا سایت های متعدد باشند. برای صاحبان سایت ها، این یک قابلیت جدیدی است که می توانند از آن برای متمایز کردن نتایج خود در موتور جستجو استفاده کنند. به عنوان مثال اگر سایتی دارید که در آن به ارائه دستور پخت مواد غذایی مختلف می پردازید، می توانید پیش نمایش غنی تری از محتوای خود بسازید و تصویر هر کدام از غذاها را در آن بگنجانید.  این فرمت بصری به کاربران کمک می کند دقیقا همان چیزی را که به دنبالش هستند را پیدا کنند.  گوگل اعلام کرده است که  دو گزینه جدید یعنی دوره های آنلاین و رستوران های محلی را نیز به این قابلیت افزوده است. این کارت های غنی در برگیرنده رابط های کاربری جدیدی همچون  کاروسل هستند که مرور و گشت و گذار در آن ها بسیار ساده تر و راحت تر است. در ادامه اسکرین شاتی از دو نوع کارت غنی جدید را می بینید:

google-rich-cards-restaurants-345x600

google-rich-cards-courses-347x600

به گفته گوگل اگر بتوانید از AMP HTML برای این دو نوع قابلیت جدید استفاده کنید، کاربران تجربه بهتر و سریع تری خواهند داشت. گوگل توصیه می کند از AMP استفاده شود اما این گزینه هنوز به یک اجبار تبدیل نشده است و کاربران در استفاده از آن اختیار کامل دارند.

البته باید به خاطر داشته باشید که این قابلیت در ابتدا برای محتوای جستجو شده مرتبط با فیلم ها و نیز دستور پخت مواد غذایی نشان داده می شود. همچنین این قابلیت جدید تنها بر روی نسخه انگلیسی گوگل در اختیار افراد قرار گرفته است.

منبع

مطلب پیشنهادی

۶ مورد از اشتباهات حوزه سئو که می تواند کسب وکار شما را نابود کند

حتما شما نیز همانند سایر افراد به دنبال فروش بیشتر هستید.  بیشتر شرکت ها تلاش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *