خانه / بازاریابی اینترنتی / سئو / گوگل ریچ اسنیپت محصولات را در نتایج جستجوی تصویر نشان می دهد

گوگل ریچ اسنیپت محصولات را در نتایج جستجوی تصویر نشان می دهد

گوگل اخیرا اعلام کرده است که در نتایج تصویری خود، ریچ اسنیپت هایی را از طریق  schema markup محصولات نشان می دهد. همانطور که می دانید ریچ اسنیپت سرویس جدیدی در گوگل است که تلاش می کند محتوای صفحه را به  صورت خلاصه در اختیار کاربران قرار دهد. در چنین شرایطی کاربران می توانند اطلاعات کوتاه و مختصری در مورد صفحه مورد نظر داشته باشند.

بعد از این، اگر جستجوی تصویری را در گوشی هوشمند خود انجام دهید و بر روی نتایجی کلیک کنید که مربوط به یک محصول است، ممکن است ریچ اسنیپت(rich snippets) ان را نیز مشاهده نمایید. به شکل زیر نگاه  کنید. این شکل نمونه ای از  ریچ اسنپیت نمایش داده شده را نشان می دهد:

علاوه بر این گوگل اسناد جدیدی را برای توسعه دهندگان schema ایجاد کرده است که می تواند به این افراد کمک کند.

اگر markup( نشانه گذاری) را به صفحه محصولات خود اضافه کنید، گوگل  می تواند اطلاعات دقیق تر و بیشتری را در مورد محصولات به دست آورد و آن را در ریچ اسنیپت های خود بگنجاند .در چنین شرایطی کاربران قادر خواهند بود قیمت محصول را ببینند، در دسترس بودن آن را مشاهده کنند و مرور اجمالی بر روی قابلیت ها و ویژگی های آن داشته باشند.  استفاده از markup برای فعال کردن ریچ اسنیپت در نتایج موتورهای جستجو به شما اجازه می دهد خریداران احتمالی بیشتری را جذب کنید که به دنبال محصول مورد نیاز خود هستند و از جستجوی تصویری برای یافتن این محصولات استفاده می کنند. اگر بتوانید دقت و تازگی اطلاعات مرتبط با محصولات خود را حفظ کنید قادر خواهید بود مشتریانی را به دست اورید که به دنبال چنین ایتم هایی هستند و قصد خرید آن را دارند. در ادامه چند نمونه از تصاویر گرفته شده از نتایج جستجو و ریچ اسنیپت های مرتبط با آن را مشاهده می کنید:

 

اگر شما نیز به  دنبال جذب مشتری بیشتر هستید، همین امروز دست به کار شوید و از markup ( نشانه گذاری) در صفحات مرتبط با محصولات خود استفاده نمایید.

 منبع

مطلب پیشنهادی

۶ مورد از اشتباهات حوزه سئو که می تواند کسب وکار شما را نابود کند

حتما شما نیز همانند سایر افراد به دنبال فروش بیشتر هستید.  بیشتر شرکت ها تلاش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *