خانه / بازاریابی اینترنتی / سئو / چگونه از بروز پنالتی لینک های خارجی از طرف گوگل جلوگیری کنیم؟

چگونه از بروز پنالتی لینک های خارجی از طرف گوگل جلوگیری کنیم؟

همه ما این موضوع را شنیده ایم که داشتن لینک های غیر طبیعی  از پروفایل بک لینک اسپم می تواند پنالتی یا همان جریمه گوگل را به همراه داشته باشد. در این مقاله همراه ما باشید تا این موضوع را با جزییات بیشتری مورد بررسی قرار دهیم.

همه ما در مورد جریمه های مرتبط با لینک  که رخ می دهد هوشیار هستیم. اگر شما نیز لینک های بی کیفیتی دارید یا لینک های اسپم به سایت شما اشاره می کنند باید مراقب این موضوع باشید.  ایا می دانستید که  گوگل به خاطر لینک هایی که سایر سایت ها به شما می دهند نیز سایت را جریمه می کند؟ بله درست شنیدید.  این موضوع می تواند رخ دهد. این نوع پنالتی با عنوان پنالتی لینک های خارجی غیر طبیعی  شناخته شده است و بسیار شبیه پنالتی لینک های داخلی است.  اخیرا سایت یکی از مشتریان خود را مورد بررسی قرار دادیم. در حین بررسی، متوجه وجود لینک های اسپم در این سایت شدیم که به بخش خاصی از آن اشاره می کرد.  مدیر محتوا به وبلاگ نویسان مهمان اجازه می داد محتوای خود را در سایت منتشر کنند و دوباره به سایت خود لینک دهند. این موضوع بسیار عجیب بود. این محتوا در برگیرنده حجم وسیعی از لینک هایی  بود که بیش از حد بهینه شده بودند.  توصیه ای که به این مشتری داشتیم حذف این لینک ها بود اما این موضوع توسط فرد موردنظر نادیده گرفته شد.  در نهایت گوگل به روزرسانی پنگوئن ۴ را منتشر کرد. کمی بعد از این به روزرسانی،  سایت مشتری دچار پنالتی دستی شد.

خوب حالا که اهمیت این موضوع را می دانید یک سوال در ذهن ایجاد می شود و آن هم این است که چگونه می توان از بروز چنین پنالتی هایی جلوگیری کرد؟ در ادامه چند ترفند را بیان می کنیم که با استفاده از آن می توانید جلوی پنالتی گوگل در مورد لینک های خارجی را بگیرید:

  • از لینک دادن به سایت های کم کیفیت و اسپم خودداری کنید.
  • لینک های موجود در محتوای تولید شده توسط کاربر را به صورت NoFollow ایجاد کنید  یا به آن ها اجازه ندهید لینکی در سایت قرار دهند.
  • اجازه ندهید  لینکی در محتوای منتشر شده توسط کاربران مهمان وجود داشته باشد مگر اینکه بتوانید آن را به صورت دستی مدیریت کنید و لینک های به کار رفته را تایید نمایید.
  • به سایت هایی که شک دارید لینک ندهید.
  • به مدیر محتوای سایت خود آموزش دهید در مورد افرادی که به آن ها لینک می دهند هوشیار باشند.

اگر دچار جریمه گوگل شدیم چه کاری باید انجام دهیم؟

اگر جریمه ای در مورد لینک های خارجی دریافت کردید باید مراحل زیر را  دنبال نمایید:

  • لینک هایی که به سایت خارجی اشاره دارند را شناسایی کنید. شما می توانید از ابزارهایی همچون Screaming Frog برای شناسایی این لینک ها استفاده کنید.
  • این لینک ها را بررسی کنید و موارد مشکوک را شناسایی نمایید.
  • لینک های مشکل ساز را حذف کنید یا برچسب NoFollow  را به این  لینک ها اضافه کنید.

نمونه:

<a href=”signin.php” rel=”nofollow”>ثبت نام</a>

  • درخواست تجدیدنظر را در کنسول جستجوی گوگل ثبت کنید. به تغییراتی که در سایت انجام داده اید اشاره کنید. تا جایی که می توانید جزییات را بیان کنید و مراحلی که طی کرده اید را شرح دهید.

منبع

مطلب پیشنهادی

۶ مورد از اشتباهات حوزه سئو که می تواند کسب وکار شما را نابود کند

حتما شما نیز همانند سایر افراد به دنبال فروش بیشتر هستید.  بیشتر شرکت ها تلاش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *