خانه / بازاریابی اینترنتی / سئو / ۷ قلمروی الگوریتم پاندا و پنگوئن که هرگز نباید وارد آن شوید

۷ قلمروی الگوریتم پاندا و پنگوئن که هرگز نباید وارد آن شوید

همانطور که می دانید پاندا و پنگوئن دو مورد از الگوریتم های مشهور گوگل هستند . به همین خاطر باید خود را سریع تر از قبل مورد بررسی قرار دهید و در صورت لزوم تغییراتی را روی سایت اعمال نمایید. موتورهای جستجو  قلمروهایی را برای خود تعیین کرده اند و هر کس که پا را از این قلمروها فراتر بگذارد جریمه خواهد شد. پاندا هر زمانی که مطلب جدیدی روی سایت منتشر می شود آن را بررسی می کند اما پنگوئن به طور مستمر سایت را برای به دست آوردن لینک های نامرتبط زیر و رو خواهد کرد. خوب حالا سوال اینجاست که اگر آن ها شما را گیر بیندازند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اولین مشکلی که پیش می اید از دست رفتن رتبه بندی است. دومین مشکل ارسال هشدار از طرف گوگل است.  باید کار رتبه بندی را از همان اول آغاز کنید و در این میان ترافیک طبیعی خود را از دست خواهید داد. مطلقا هیچ راه فراری از این الگوریتم ها وجود ندارد. شما باید قوانینی که این الگوریتم ها بیان کرده اند را به درستی اجرا کنید. در این مقاله قلمروهایی را بیان خواهیم کرد که نباید وارد آن شوید.  الگوریتم پاندا و پنگوئن برای خود دستورالعمل هایی دارند. سعی کنید این دستورالعمل ها را درک کنید و در سایت خود به کار ببندید.

قلمرو پاندا:

  1. محتوای پنهان شده:

شاید با خودتان فکر کنید که ربات های گوگل زیاد هم هوشمند نیستند و  تنها چیزی که آن ها می دانند  متنی سفید در پس زمینه سفید رنگ است.  پس تمامی کلیدواژه ها و لینک های خود را در متن پنهان شده قرار می دهید و به دنبال افزایش رتبه در نتایج جستجو می مانید. به من اعتماد کنید. ربات های گوگل بسیار هوشمندتر از چیزی هستند که شما فکرش را می کنید. آن ها چنین مواردی را به سرعت پیدا می کنند و شما را جریمه می سازند.

  1. محتوای تکراری:

پاندا به شما اجازه انجام اینکار را نمی دهد. اصلا مهم نیست متن و جملات شما چقدر سنگین است. حتی اگر ساختار کپی شده باشد هیچ رتبه ای برای آن نخواهید داشت. این گزینه یکی از معیارهای مهم گوگل است و به راحتی نمی توانید از آن فرار کنید.

  1. استفاده بیش از حد از کلیدواژه ها(Keyword Stuffing):

بله هرچقدر کلیدواژه های بیشتری داشته باشید صفحه شما مرتبط تر به نظر می رسد اما این گزینه تا سال ۲۰۱۰ صادق بود. پاندا در حال حاضر به روز رسانی خوبی را متحمل شده است.  از به کار بردن کلیدواژه های زیاد بپرهیزید .  سعی کنید کیفیت متن را بالاتر ببرید.

قلمرو پنگوئن:

  1. لینک های پنهان شده:

این گزینه همانند مفهوم محتوای پنهان است. تنها تفاوتی که دارد این است که فریب دادن پنگوئن  کار بسیار اشتباهی است. سعی کنید از پنهان کردن لینک در متن بپرهیزید.

۵٫لینک های خریداری شده:

حتما با خودتان می گویید گوگل از کجا می فهمد من لینکی را خریداری کرده ام.  اما واقعیت این است که شما نشانه هایی از این فعالیت را بر روی سایت خود به جا می گذارید. الگوریتم پنگوئن برای تشخیص این موضوع روش های خاص خود را دارد.

  1. لینک های دوطرفه:

شما به سایت من لینک می دهید و من به سایت شما لینک می دهم. این سیستم قبلا به خوبی کار می کرد اما در حال حاضر پنگوئن همه چیز نامرتبطی را بررسی می کند. اگر از سایتی لینک بگیرید که به شما ارتباطی ندارد حتما جریمه خواهید شد. به خاطر داشته باشید که از لینک های طبیعی برای ساخت پروفایل خود استفاده کنید.

  1. لینک های موجود در بخش دیدگاه ها:

بیشتر سئوکاران فکر می کنند که این روش بهترین گزینه برای به دست آوردن بک لینک از سایت هایی با اولویت بالاست. اگر در پستی لینک بگذارید که ربطی به سایت شما ندارد حتما دچار دردسر خواهید شد.

نتیجه گیری:

فرآیند سئو یک فرایند سخت و پیچیده است. برای اینکه بتوانید رتبه  خوبی در موتورهای جستجو به دست آورید باید سخت تلاش کنید. به دنبال میانبرها نباشید.

منبع

مطلب پیشنهادی

۶ مورد از اشتباهات حوزه سئو که می تواند کسب وکار شما را نابود کند

حتما شما نیز همانند سایر افراد به دنبال فروش بیشتر هستید.  بیشتر شرکت ها تلاش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *