خانه / سایر موضوعات / متفرقه / ۹ نکته از برنامه Preview که صاحبان مک بوک باید بدانند

۹ نکته از برنامه Preview که صاحبان مک بوک باید بدانند

۹ نکته از برنامه  Preview که صاحبان مک بوک باید بدانند

برنامه Preview از فایل های ساده Preview کار بیشتری انجام می دهند.

تمامی کارهایی که این برنامه های قدرتمند و پنهانی بر روی مک بوک انجام می دهند را ببینید.

 

برنامه Preview باید نظر بهتری از خودش داشته باشد. این برنامه موجود مک زمانی که توانست از فقط فایل های Preview کار بیشتری انجام دهد، به این سمت پیش رفت که به نام ” Preview”  باشد. برای کمک به آنکه این شکل Preview دید مثبت تری از خود داشته باشد و کمک به شما در راهنمایی برنامه، ۹ مورد را که Preview انجام می دهد، در مقابل آنچه فایل های Preview به شما نشان می دهد، ارائه کرده ام.

  1. تغییرات دسته ای

Preview می تواند بیش از یک فایل را همزمان باز کند. اگر شما چندین فایل را در جستجو یا دسکتاپ هایلایت کرده باشید، می توانید همه آنها را در یک صفحه Preview باز کنید.

اگر برای انتخاب یکی از thumbnailها کلیک کنید و سپس فرمان A را برای انتخاب همه بزنید، سپس می توانید تمامی تغییرات را برای همه فایل ها انجام دهید. به طور مثال، می توانید تصاویر را به وسیله رفتن به این قسمت ها Tools > Adjust Size تغییر سایز بدهید. یا می توانید فورمت فایل را عوض کنید – به عنوان مثال PNG تبدیل به JPEG- توسط هایلایت کردن تصاویر و رفتن به قسمت های File > Export Selected Images. برای صفحه انتقالی جایی که شما فاصله را برای جا به جایی انتخاب می کنید، دکمه Options را برای انتخاب فورمت فایل انتخاب کنید.

۲٫ابزارهای یادداشت آسان

آیا نیاز به اضافه کردن اسکرین شات برای توضیح یا هایلایت کردم برخی قسمت ها دارید؟ به بخش های Tools > Annotate بروید یا دکمه کوچک toolbox را در بالای Preview بزنید و می توانید پیکان، بیضی، مستطیل، نوشته و دیگر چیزها را به فایل اضافه کنید.برای تنظیم اندازه و رنگ یادداشت می توانید از toolbar یادداشت استفاده کنید و با درگ(drag) کردن،می توانید یادداشت هایتان را حرکت می دهید. این تغییرات اخیر را دوست ندارید؟ فرمان Z را فشار دهید تا به حالت قبل برگردد.

  1. اضافه کردن امضای خودتان

اگر برای امضا پی دی اف دارید، Preview می تواند خطوط پرینت گرفته شده را ذخیره کند، آنها وارد کند و سپس توسط مک بک شما اسکن شود. در منوی یادداشت دکمه ای برای اضافه کردن امضای خود شما برای یک فایل وجود دارد. اگر می خواهید این کار را انجام دهید، بر روی دکمه ایجاد امضا(Create Signature) کلیک کنید و اسمی از تاچ پد مک بوک تان استفاده می کند را وارد کنید. Preview امضای شما را برای استفاده بعدی ذخیره می کند. وقتی امضای خود را به یک فایل اضافه کنید، برای تغییر سایز می توانید آن را درگ کنید بنابراین برای زمانی که امضای با خط نقطه دار دارید، مناسب است.

۴٫اشتراک امن

برای قایل های حساس، Preview به شما اجازه رمزگذاری فایل ها را می دهد. برای انجام این کار به بخش های File > Export as PDF بروید. سپس دکمه نشان دادن جزئیات (Show Details) را بزنید، صفحه کدگذاری(Encrypt) چک کنید، و رمز را وارد کنید.

۵٫قفل کردن فایل

در ادامه حفاظت از طریق رمزگذاری، Preview به شما اجازه قفل کردن فایل ها را می دهد بنابراین دیگران بدون آنکه فایل را ابتدا کپی کنند، نمی توانند تغییری دهند.برای فقل کردن یک فایل، دکمه کوچک فلش به سمت پایین را بعد از اسم فایل در بالای صفحه بزنید و صفحه قفل شدن(Locked) را چک کنید. دیگران فقط می توانند فایل را ببینند یا کپی کنند، اما شما همچنان می توانید برای انجام تغییرات قفل را باز کنید.

۶٫اضافه کردن، حذف کردن، دوباره مرتب کردن صفحات

برای پی دی اف های چندتایی، می توانید یک پی دی اف را از جستجو یا دسکتاپ به ستون فرعی thumbnailها در Preview درگ کنید تا یک صفحه یا صفحات جدید به پی دی اف اضافه شود. راه دیگر این است که، یک thumbnail را هایلایت کنید و به قسمت های Edit > Delete بروید تا آن را حذف کنید یا یا زدن فرمان X آن را کات(cut) کنید. آخر از همه آنکه، می توانید یک صفحه یا صفحات را هایلایت، درگ و در ستون فرعی بیاندازید تا ترتیبشان تغییر کند.

۷٫حذف کردن زمینه یک تصویر

Preview ابزار چوب جادویی(magic wand) را از فتوشاپ گرفته و نام Instant Alpha را بر روی آن گذاشته. اسم مهم نسیت، ابزار به همان شکل است: به شما اجازه هایلایت کردن زمینه یک تصویر(PNG یاTIFF اما نه JPEG) را به منظور حذف زمینه می دهد، به وسیله برنامه ای که به طور هوشمند لبه های بین زمینه و شی پیش زمینه را پیدا می کند.

برای استفاده از Instant Alpha، دکمه toolbox را کلیک کنید تا toolbar یادداشت Preview باز شود. سپس، دکمه چوب جادویی را در سمت چپ toolbar کیلیک کنید، و سپس مکان نما(cursor) را به بخشی از تصویر پس زمینه درگ کنید. Preview باید لبه های آن سطح را پیدا کند و آن قسمت از پس زمینه را هایلایت کند. اگر نشد، تا زمانی که این کار را انجام دهد، تکرار کنید، اگرچه با تصاویری که لبه واضحی ندارند کار نخواهد کرد. اگر سطحی که شما مورد نظرتان است انتخاب شد، کلید حذف(Delete) را بزنید تا پس زمینه را حذف کند. اگر شی پیش زمینه بزرگ است و از لبه های تصویر بیرون زده است، شما نیاز به تکرار این فرایند برای قسمت های مختلف پس زمینه دارید تا تماما از آن حذف شوند.

۸٫ایجاد فایل جدید از کلیپبورد(clipboard)

اگر تصویری دارید که می خواهید آن را سریع ببرید، شما می توانید به جای باز کردن فتوشاپ، Photos یا دیگر ویرایش کننده های مناسب عکس از Preview استفاده کنید. فقط برای هایلایت کردن بخشی از تصویری که شما می خواهید، فرمان C را بزنید تا بخش انتخاب شده کپی شود و سپس به قسمت های File > New from Clipboard  بروید. این ویژگی همچینین برای تصویری که شما از وبسایت در کلیپبورد کپی کرده اید ، با ایجاد یک راه جدید برای باز کردن تصویر در Preview ، کار می کند.

۹٫دیدن بازبینی های قبل

Preview یک راه سریع برای کمک به دوره بازبینی شما و برگشتن به نسخه جدیدتر فایلتان، از Time Machine اقتباس کرده است. به قسمت های File > Revert To > Browse All Versions بروید و شما می توانید چرخ مانند Time Machine را بچرخانید تا به نسخه جدیدتر فایلتان تبدیل شود.

 منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *