خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / ۸ راه برای بهبود عمر شارژ باتری آیفون

۸ راه برای بهبود عمر شارژ باتری آیفون

۸ راه برای بهبود عمر شارژ باتری آیفون

اگر شارژ باتری آیفون تان زودتر از آنچه که از آن استفاده می کنید، تمام می شود، این نکات به بیشتر کردن عمر شارژ باتری تان کمک می کند.

 

از کسانی که آیفون دارند، بخواهید چیزهایی که در مورد گوشی خود آرزو دارند را بنویسند، مطمئن هستم عبارت “باتری با عمر شارژ بیشتر” در اول این لیست قرار خواهد گرفت.

در اینجا نکاتی ارائه شده است تا بتوان عمر شارژ باتری آیفون را بهبود بخشید.

  1. مقصر را پیدا کنید

برخی برنامه ها به شدت شارژ باتری را می خورند. اما چطور می توانید این برنامه ها را پیدا کنید؟

بر روی  Settings > Battery بزنید، سپس منتظر شوید تا قسمت Battery Usage بارگذاری شود. حال می توان دید چه برنامه هایی باتری بیشتری مصرف می کنند. می توانید لیست ۲۴ ساعت گذشته و ۷ روز گذشته را در این قسمت ببینید.

این اطلاعات ممکن است باعث انجام کاری شود و یا شاید هم نه. وقتی متوجه شوید چه برنامه هایی بیشتر باتری مصرف می کنند، می توانید از آنها کمتر استفاده کنید، آنها را حذف کنید یا از برنامه جایگزینی برای آنها استفاده کنید.

  1. برنامه فیسبوک را بررسی کنید

اگر به دنبال دلیل دیگری برای کنار گذاشتن فیسبوک هستید، برنامه شبکه اجتماعی iOS بیشتر از حد خود از باتری استفاده می کند. در آیفون من، ۱۴ درصد از شارژ باتری را در هفته گذشته به خود اختصاص داده است. تنظیمات را همان طور که در بالا گفته شد، بررسی کنید و ببینید که تا چه حد شارژ باتری شما را مصرف می کند.

اگر برنامه فسیبوک مصرف زیادی دارد، و نمی توانید از گزینه های بالا استفاده کنید، گزینه دیگری نیز وجود دارد: برنامه را حذف کنید و به فیسبوک از طریق مرورگر موبایل خود دسترسی داشته باشید. ممکن است برخی امکانات را از دست بدهید، اما در عوض شارژ باتری کمتری به این صورت مصرف می شود.

  1. آمدن ایمیل ها به صورت خودکار (auto-fetching) را متوقف کنید

آیا واقعا به این نیاز دارید که هر روز و هر ثانیه با گوشی خود ایمیل خود را کنترل کنید؟ با این کار شارژ باتری بسیار زیادی مصرف می شود.

من طرفدار “fetch” نیز نیستم، در این سیستم هر چند وقت یکبار ایمیل ها جدید برای شما می آید. نظر من این است که هر وقت می خواهید ایمیل های جدید را بررسی کنید، برنامه Mail را باز کنید و پیام های جدید را ببینید.

سعی کنید هر دو این گزینه ها را خاموش کنید. برای این کار بر روی Settings > Mail, Contacts, Calendars، سپس بر روی Fetch New Data  بزنید. خاموش کنید، سپس برای قسمت Fetch پایین بیایید و Manually را انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید اگر کسی با شما کار ضروری داشته باشد با شما تماس می گیرد یا پیامک می فرستد.

  1. شدت نور را کاهش دهید

قسمتی که مصرف باتری را نشان می دهد، این مورد را به شما نمی گوید، اما چیزی به اندازه صفحه نمایش باتری را مصرف نمی کند. خوشبختانه را آسانی برای حل این موضوع وجود دارد: وارد تنظیمات شدت نور شوید و مقدار آن را به ۵۰ درصد برسانید.

اگر عادت به نور زیاد صفحه داشته باشید، احتمالا در ابتدا چشم شما چنین شدت نوری را دوست نخواهد داشت، ولی مطمئن باشید بعد از یک ساعت متوجه فرق آنها نخواهید شد. با این کار شارژ باتری تان در زمان طولانی تری باقی خواهد ماند.

  1. به طور انتخابی خدمات مکانی (Location) را غیرفعال کنید

مطمئنا در برخی از برنامه ها مانند Waze، Uber و Starbucks استفاده از Location  معقول به نظر می رسد. اما در مورد برنامه هایی مانند Fooducate، GroupMe و OneDrive چه ضرورتی در استفاده از Location   دارند؟

برای دیدن آن که کدام برنامه ها از این ویژگی استفاده می کنند، به Settings > Privacy > Location Services بروید. سپس به پایین لیست بروید. در اینجا می توان تصمیم گرفت که هر کدام از برنامه ها مکان شما را پیدا کنند یا خیر.

  1. به طور انتخابی اطلاعیه ها (notification) را غیرفعال کنید

به طور کلی هر برنامه ای می خواهد، هر انتفاقی را در هر زمانی به شما اطلاع دهد، اما برخی از این برنامه ها چنین اجازه ای ندارند.

نوتیفیکیشن ها نه تنها باعث اذیت می شوند، بلکه شارژ باتری را نیز می خورند.

برای غیرفعال کردن این ها، به برنامه Setting بروید، بر روی Notifications، و سپس بر روی هر برنامه ای که نمی خواهید از آن نوتیفیکیشنی داشته باشید، بزنید.

  1. از battery-case استفاده کنید

یک راه حل دیگری است که روشی آسان و سریع برای شارژ باتری بیشتر می باشد. battery-case چنین چیزی است: بدنه ای با منبع انرژی مختص خودش که در واقع دومین باتری برای آیفون شما به حساب می آید.

Mophie یکی از شناخته شده ترین سازنده های battery-case است، این شرکت نسخه های مختلفی از این محصول برای مدل های مختلف آیفون ارائه کرده است.

این وسیله مطمئنا سریع ترین گزینه برای رفع مشکل تمام شدن شارژ باتری می باشد، اما در عین حال بزرگ نیز می باشد، این وسیله طول، ضخامت و وزن آیفون را افزایش می دهد.

  1. باتری جدید به کار ببرید

اگر battery-case برای شما مشکل است، باتری جدیدی را در نظر بگیرید. اگر از باتری قدیمی شما یک سال می گذرد شامل وارانتی نمی شود.

منبع

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *