خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / ۷ نکته که باید در دوربین LG G6 بدانید

۷ نکته که باید در دوربین LG G6 بدانید

۷ نکته که باید در دوربین LG G6 بدانید

LG G6 ویژگی های جدیدی در دوربین ارائه داده است، که باعث می شود در طول روز مدام در حال عکس گرفتن، گذاشتن عکس در اینستاگرام و استفاده از اسنپ، باشید.

 

G6 مانند قبل دو لنز دارد، اما برنامه دوربین این گوشی ویژگی های جدیدی برای حرفه ای ها در فیلم و عاشقان اینستاگرام، دارد.

ترفندهای دو دوربینه

گوشی قبل از G6، G5، دو دوربین عقبی داشت، یک لنز استاندارد ۱۶ مگا پیکسلی و یک لنز با میدان دید گسترده ۸ مگا پیکسلی. اگر چه که G6 این دو دوربین را دارد، اما هر دو این لنزها ۱۳ مگا پیکسلی می باشند. در لنز استاندارد، همانند گوشی G5، دیافراگم f/1.8 دارد. علی رغم تغییرات، کلیت کیفیت تصاویر مانند قبل است، حداقل در نمایش واحد پیش تولید، این طور است.

به علاوه سنسور میدان دید گسترده G6، که از ۸ مگا پیکسل به ۱۳ مگا پیکسل تغییر پدا کرده است، می توانید عکس های ۱۲۵ درجه بدون کم شدن کیفیت تصویر، بگیرید. هنوز هم تثبیت کننده تصویر وجود ندارد، همچنین دیافراگم آن کمی کوچکتر از f/2.4 است.

سلفی های با دید بیشتر

عاشقان سلفی گرفتن احتمالا از این موضوع که مقدار مگا پیکسل دوربین جلویی این گوشی نسبت به گوشی G5 کمتر شده است، ناراحت خواهند شد. اما این سنسور ۵ مگا پیکسلی، به خاطر گزشنه میدان دید بیشتر، بهتر از گوشی های قبلی خواهد بود.

حرکت در عکس

مهم ترین آپدیت ها در برنامه دوربین دیده شده است. camera roll جدید در کنار عکس به صورت ستونی نشان داده می شود که به شما اجازه می دهد، عکس های خود را بدون آن که از صفحه ای که هستید، انتخاب کنید.

پانوراما ۳۶۰ درجه ای

در قسمت Mode، ۳۶۰ Panorama Mode اضافه شده است که به شما اجازه می دهد عکس های دور تا دوری از جایی که هستید، بگیرید. این عکس ها به صورت صاف و تخت می بینید، که این عکس با حرکت گوشی به صورت ۳۶۰ درجه گرفته می شود.

فرمت مربعی

بر روی آیکون Auto در سمت چپ، بالا، کلیک کنید و فرمت مربعی خواهید دید که عکس (فوری) (Snapshot ) را برای اینستاگرام آماده می کند. این فرمت مانند برنامه Square Camera که قبلا بر روی G6 نصب شده است. در حالت  Snapshot (عکس فوری)، از مربع بالا به عنوان منظره یاب (viewfinder) و از مربع پایینی برای دیدن عکس، استفاده می کند. برای آنکه گزینه های هنری بیشتری داشته باشید، بر روی Mode کلیک کنید.

اضافه کردن یک نشانه یا امضا

در قسمت منوی تنظیمات برنامه دوربین، می توانید یک علامت یا امضا را به صورت سایه دار بر روی عکس های خود قرار دهید. در ابتدا مطمئن شوید این گزینه روشن است، سپس بر روی ” Add signature” برای آن که هر نشانه ای که می خواهید قرار دهید، بزنید. با این کار به صورت خودکار این نشانه بر روی تمامی عکس ها قرار می گیردریال و نمی توان آن را پاک کرد، چون در واقع خود عکس می باشد.

حرفه ای شدن در فیلم

دوربین فیلم برداری بیشترین آپدیت را داشته است. در این قسمت حالت Manual ی وجود دارد که به شما اجازه می دهد، درجه صدا، white balance، فوکوس، ISO و سرعت شاتر، را تنظیم کنید.

برای پیدا کردن گزینه های بیشتری که به صورت دستی آن ها را تنظیم کنید، مانند فریم، bit rate، وارد تنظیمات شوید. در این جا ویژگی فوکوس Tracking را نیز پیدا می کنید، که بر روی شی خاصی، فوکوس قفل می شود. این ویژگی برای عکس های حرکتی یا اشیایی که در حال حرکت هستند، مناسب است.

منبع

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *