خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / ۷ روش برای خالی کردن فضای آیفون(iPhone)

۷ روش برای خالی کردن فضای آیفون(iPhone)

۷ روش برای خالی کردن فضای آیفون(iPhone)

این نکته ها را برای خالی کردن فضای ذخیره دستگاهiOS تان استفاده کنید- و آن را خالی نگه دارید.

 

می توانیم از ذخیره کوچک بر روی دستگاه iOS مان استفاده کنیم، درسته؟

اینجا راه های آسانی وجود دارد تا سریعا برخی از فضاهای ذخیره آی پد(iPad) یا آیفون تان را اصلاح کنید- و برخی روش ها بر آنکه از پاک ماندن آن اطمینان حاصل کنید، وجود دارد.

ذخیره کردن نوشته ها را برای همیشه متوقف کنید

به طور پیش فرض، آیفون شما برای همیشه تمامی پیام های نوشتاری که می فرستید و دریافت می کنید، را ذخیره می کند. اگر بخواهید به مکالمه ۱۵ ماه خود نگاهی بیندازید، این ویژگی خوب است؛ اما اگر نیاز به برگشتن فضای ذخیره آن داشته باشد، نه. برای آنکه آیفون نوشته ها را برای همیشه ذخیره نکند، برنامه setting را باز کنید و بر روی Messages بزنید. پایین بروید  تا Message History را پیدا کنید و بر روی Keep Messages بزنید. برای همیشه (Forever) را به ۳۰روز یا ۱ سال تغییر دهید. pop-up از شما خواهد پرسید که اگر می خواهید پیام های قدیمی تر پاک شوند؛ حذف (Delete) را بزنید تا انجام گیرد.

عکس ها را دوبار ذخیره نکنید

اگر از حالت HDR آیفون یا اینستاگرام بسیار استفاده می کنید، احتمالا متوجه شده اید که به طور خودکار دو عکس ذخیره شده است: نسخه HDR و نسخه معمولی(یا در مورد اینستاگرام، نسخه بریدن، فیلتر کردن اینستاگرام و نسخه معمولی).

برای توقف ذخیره کردن دوتایی عکس های HDR ، برنامه Settings را باز کنید و به Photos & Camera بروید. تا آخر پایین بروید و تیک Keep Normal Photo را بردارید.

برای توقف ذخیره کردن دوتایی عکس های اینستاگرام، برنامه اینستاگرام را باز کنید، بر روی کشوی پروفایل(Profile) بزنید و سپس بر روی آیکون Settings (چرخ دنده) در گوشه سمت راست بالا، بزنید. در زیر مجموعه Settings، تیک Save Original Photos را بردارید.

جلوگیری از Photo Stream نامنظم

عکس های داخل Photo Stream فضایی را اشغال می کنند- اگرچه نه به اندازه عکس های اصلی، چون در “راه حل بهینه سازی شده دستگاه” در دستگاه شما بارگذاری شده اند. احتمالا شما به این عکس ها نیازی ندارید، چون احتمالا فقط کپی از عکس هایی است که در حال حاضر در دستگاه شما وجود دارند.

برای خاموش کردن Photo Stream، برنامه Settings را باز کنید و به قسمت های Photos & Camera > My Photo Stream بروید و Photo Stream را خاموش کنید. عکس های درون Photo Streamاز آیفون شما پاک خواهند شد، اما در دیگر دستگاهی(مانند آیپد یا کامپیوتر) که شما Photo Stream را برای آن روشن کرده اید، باقی می ماند. همچنین در حساب iCloud تان برای ۳۰ روز از زمانی که آپلود شده بودند، باقی می مانند.

پاک کردن ذخیره مرورگر

اگر معمولا از Safari استفاده می کنید، آیفون شما سابقه(history) وبسایت و داده هایی که شما به آنها نیازی ندارید را ذخیره می کند. برای پاک کردن ذخیره مرورگر، برنامه Settings را باز کنید و بر روی Safari بزنید. پایین بروید و بر روی Clear History and Website Data کلیک کنید.

اگر از کروم(Chrome) به جای Safari استفاده می کنید، برنامه کروم را باز کنید و بر روی آیکون منو در گوشه بالای سمت راست(۳ نقطه عمودی) بزنید. بر روی History بزنید و در پایین صفحه بر روی Clear browsing data بزنید.

پاک کردن داده های آفلاین

ممکن است شما به صورت غیرعمدی داده های آفلاین را در برنامه هایی که احتمالا شما فقط وقتی آنلاین هستید استفاده می کنید، ذخیره می کنید. به طور مثال، لیست مطالعه آفلاین Safari، فضای غیرضروری را برای ذخیره کردن صفحات وبسایت ، برای زمانی که شما به اینترنت متصل نیستید، اشغال می کند. برای پاک کردن لیست مطالعه آفلاین Safari، برنامه Settings را باز کنید و به قسمت های General > Storage & iCloud Usage بروید. در زیر مجموعه Storage، بر روی این قسمت ها Manage Storage > Safari بزنید. عبارت Offline Reading List را  سمت چپ بکشید و بر روی حذف (Delete)  برای پاک کردن ذخیره، بزنید. انجام این کار مورد های تکی را از لیست مطالعه تان پاک نخواهد کرد(برای این کار، برنامه Safari را باز کنید به قسمت Reading List بروید و مواردی را که می خواید حذف شوند را به سمت چپ بکشانید).

Spotify نیز داده های آفلاینی را اگر برای ایجاد لیست اجرای Available Offline انتخاب کرده باشید، ذخیره می کند. برای جلوگیری از این کار براین داده ها، برنامه Spotify را باز کنید و لیست اجرایی(playlist) که می خواهید به صورت آفلاین غیرقابل دسترس باشد را پیدا کنید. در بالای playlist، عبارت Available Offline را می بینید که باید آن را خاموش کنید.

پاک کردن برنامه ها و داده ها به صورت انتخابی

بیشتر این روش ها  قسمت کمی از فضا را آزاد می کنند- اما اگر نیاز به فضای قابل دسترس بزرگی دارید، باید به حذف برخی چیزهای “واقعی” بپردازید، مانند برنامه ها، عکس ها، فیلم ها، پادکست ها و موزیک ها. قبل از انجام چنین کاری، چک کنید که کدام برنامه ها فضای بیشتری را اشغال کرده اند، با باز کردن برنامه Settings و رفتن به قسمت های General > Storage & iCloud Usage > Storage > Manage Data چنین کاری ممکن است.

در اینجا شما لیستی از برنامه های ذخیره شده می بینید که به وسیله مقدار فضایی که اشغال کرده اند، مرتب شدند. می توانید بر روی یکی از برنامه ها بزنید و به طور مستقیم آن را از این لیست حذف کنید،یا می توانید از این لیست حساب کنید که کدام برنامه ها بیشتر از حدی که باد از داده ها استفاده می کنند- برای مثال، اگر Photos & Camera نزدیک به  بالای لیست باشند، می فهمید که باید برخی از عکس ها را پاک کنید؛ اگر Music در بالای لیست باشد، باید احتمالا برخی از آهنگ ها و آلبوم ها را پاک کنید.

به آیفون تان اجبار کنید که این را برای شما انجام دهد

اینجا روشی وجود دارد که آیفون را مجبور به پاک کردن فایل های غیرضروری خواهد کرد و به شما فضای بیشتری ارائه می دهد. این روش سعی در اجاره یک فیلم با حجم زیاد – مانند War & Peace، که ۸٫۸۶ گیگ فضا را اشغال می کند- از فروشگاه iTunes، می باشد. شما در واقع فیلم را اجاره نمی کنید(یا برای آن پرداخت کنید)، اکا اگر فقط سعی کنید که آن را اجاره کنید، آیفون از ناچاری سعی  می کند فضایی را با پاک کردن فایل های غیرضروری ایجاد کند(هیچ چیز مهمی را حذف نخواهد کرد). اینجا چگونگی انجام این کار وجود دارد.

مطمئن شوید که فضایی آزاد کمتر از ۸٫۸۶ بر روی آیفون شما وجود دارد( برای فهمیدن این موضوع  به این قسمت ها بروید Settings > General > Storage & iCloud Usage و فضای ذخیره قابل دسترس (Available) را نگاه کنید).

برنامه iTunes را باز کنید و فیلم “War and Peace”(نسخه HD) را جستجو کنید. بر روی کرایه ۳٫۹۹دلار بزنید، و صبر کنید تا آیکون ” busy” بچرخد و سعی کنید ببینید که فضای کافی برای اجاره فیلم دارید. اگر فقط کمتر از ۸٫۸۶ گیگ داشتید-۷٫۹گیگ فضای قابل دسترس دارم- احتمالا قادر به آزاد کردن فضای کافی برای اجاره فیلم می باشد، پس مورد بعدی که شما می بینید سرعت در وارد کردن رمز یا استفاده از Touch ID شما است( فقط برای زمانی که واقعا می خواهید فیلم را کرایه کنید، این کار را انجام دهید). اگر به طور قابل ملاحظه ای فضای کمتری از ۸٫۸۶ گیگ دارید، شما اطلاعیه در بالای صفحه می بینید که می گوید شما فضای کافی در آیفون تان ندارید، و به همراه لینکی برای رفتن به منوی تنظیمات.

به منوی تنظیمات بروید، و می بینید که به طور سحرآمیزی فضای قابل دسترس بسیاری بدست آوردید-از ۷٫۹ گیگ به ۱۰٫۳۹ گیگ رسیده ام. شمامی توانید این فرایند را تکرار کنید( با این فرض که فیلم هایی را پیدا کنید که بزرگ تر از فضای قابل دسترس باشند)  برای دو دفعه تا فضای بیشتری را آزاد کنید.

منبع

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *