خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / ۶ برنامه که در ابتدا باید برای مک بوک نصب کرد

۶ برنامه که در ابتدا باید برای مک بوک نصب کرد

 ۶ برنامه که در ابتدا باید برای مک بوک نصب کرد

 

در اینجا ۶ برنامه ای که من ابتدا بر روی مک بوک خودم نصب کرده ام، آورده ام. همه رایگان هستند، به غیر از برنامه اولی، که تنها ۵دلار قیمت دارد و برنامه آزمایشی آن به صورت رایگان می باشد. بیایید نگاهی به آنها بیاندازیم.

aText

aText برنامه ی گسترش متن و بسیار ساده می باشد که به شما اجازه می دهد برای کلمات و جملات عمومی، اختصاراتی تعیین کنید. برای مثال با این برنامه، می توانم به جای تایپ آدرس ایمیل خودم، “@@”  تایپ کنم. یا به جای “thank you”، “ty” تایپ کنم. این برنامه ویژگی های دیگری نیز ارائه می کند اما همین ویژگی به قیمتی که دارد می ارزد چون برای من در صرفه جویی در زمان بسیار مفید می باشد.

قیمت aText 4.99 دلار است. می توانید به مدت ۱۴ روز از آن به صورت رایگان استفاده کنید.

Chrome

این برنامه منابع بیشتر از Safari استفاده می کند، اما من به Chrome نیاز دارم بخاطر favicons  کوچک آن که به من اجازه می دهد ده ها کشو (tab) را در طول روز باز کنم. در حالی که Safari، favicons   را در کشوهای خاکستری بی فایده و خسته کننده اضافه می کند، به همین خاطر من بر روی مک بوک خودم از Chrome استفاده می کنم.

Chrome رایگان است و از Google قابل دسترس است.

Dropbox

اپل با iCloud Drive گام هایی برداشته است، اما هنوز هم نمی توانم از Dropbox دست بکشم. این برنامه روش من برای انتقال فایل ها از آیفون به مک بوک و از مک بوک به دیگر مکان ها، می باشد.برنامه Dropbox کاملا خود را تبدیل به  Finder کرده است و یک آیکون مفید در منو برای دسترسی سریع ایجاد کرده است.

Dropbox برنامه ای رایگان است و در Dropbox.com قابل دسترس است.

Flux

اگر از Night Shift بر روی آیفون خود استفاده می برید، پس Flux را باید بر روی مک بوک خود داشته باشید. این برنامه حرارت رنگ نمایشگر مک بوک را با توجه به ساعت، تنظیم می کند. بنابراین رنگ های سردتر برای زمانی که خورشید در آسمان باشد، رنگ های گرم تر برای غروب و حتی رنگ های خیلی گرم تر برای وقتی که به رختخواب می روید.

برنامه Flux رایگان می باشد و از Download.com قابل دسترس است.

Itsycal

تقویم های قوی تری از Itsycal نیز وجود دارند اما من این برنامه را بخاطر سادگی آن ترجیح داده ام. آیکونی در قسمن منو ایجاد می کند که تاریخ فعلی را نمایش می دهد. می توانید بر روی آیکون Itsycal کلیک کنید تا کل ماه را ببینید. این برنامه همچنین به شما اجازه متصل شدن به تقویم MacOS را می دهد و به شما قرار ملاقات ها را نشان خواهد داد، اما نمی توانید این قرار ملاقات ها را با Itsycal برنامه ریزی کنید. با این برنامه می توانم از منو به راحتی و سادگی نگاه اجمالی به تاریخ امروز بیاندازم.

Itsycal برنامه ای رایگان است و به طور مستقیم از Mowglii قابل دسترس می باشد.

LibreOffice

برخی مواقع نیاز دارم تا با Microsoft Word کار کنم، و به نظر من LibreOffice تقریبا کار Word را بهتر از برنامه Pages اپل انجام می دهد.

LibreOffice برنامه ای رایگان است و در The Document Foundation قابل دسترس است.

منبع

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *