خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / ۵ برنامه زنگ ساعت برای آنکه روز خود را به درستی شروع کنید

۵ برنامه زنگ ساعت برای آنکه روز خود را به درستی شروع کنید

۵ برنامه زنگ ساعت برای آنکه روز خود را به درستی شروع کنید

 

بیدار شدن با زنگ ساعت بسیار بعد است اما چاره ای نسیت. اگر از برنامه زنگ ساعت استاندارد خود گوشی تان خسته شده اید، زمان آن رسیده که از برنامه جدید دیگری استفاده کنید. برنامه ای که الگوی خواب شما و بیدار شدن شما را تحلیل کند یا برنامه ای که شما را به وسیله برخی کارها، مجبور به بیدار شدن، می کند.

در اینجا ۵ برنامه زنگ ساعت آورده شده است:

زنگ ساعت Sleep Cycle (چرخه خواب)

این برنامه که هم در اندروید و هم در iOS بکار برده می شود، ساعت غیر سنتی شما خواهد شد. این برنامه دو چیز در یکی است، اندازه گیری خواب و یک زنگ ساعت عالی که الگوی خواب شما و تلاش ها برای بیدار شدن در حالت خواب سبک، را تحلیل می کند. برای نتیجه گیری بهتر، باید گوشی خود را نزدیک رختخواب خود بگذارید، تا این برنامه با استفاده از میکروفون و/یا شتاب سنج گوشی تان حالت های خواب شما را بررسی می کند. این برنامه اگر پنجره زمانی (تا ۹۰ دقیقه) برای بیدار شدن قرار دهید، بهتر کار خواهد کرد، با این حال می توانید زمان مشخصی را برای زنگ ساعت تعیین کنید.

Barcode Alarm

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تعداد زیادی ساعت در صبح تنظیم می کنید، و بعد از همه این ها باز هم می خوابید، برنامه Barcode Alarm (هم برای اندروید و هم برای iOS)، برنامه مناسبی برای شما خواهد بود. این برنامه به شما اجازه می دهد که تعداد زیادی ساعت تنظیم کنید که زنگ آنها فقط با اسکن بارکدهای مختلف خاموش می شود، مثل بارکدی که بر روی فنجان های شما خورده (زمانی که در حال درست کردن قهوه هستید)، بارکد روی جعبه بیسکوئیت صبحانه (وقتی در حال خوردن صبحانه هستید) و بارکد روی خمیر دندان (وقتی که در حال مسواک زدن دندان هایتان هستید). تنها مشکل این برنامه این است که می توانید یک کد را پیدا کنید و زنگ را خاموش کنید، شما نیاز به قدرت بیشتری برای مسلط شدن بر روی صبح خود دارید.

SpeakToSnooze

هیچ چیز بدتر از آن نیست که با حالت لرزانی مجبور به خاموش کردن زنگ ساعت گوشی خود در صبح شوید. در برنامه SpeakToSnooze (برای iOS، برنامه Voice Snooze Alarm را برای اندروید می توانید استفاده کنید) به وسیله صدا می توانید زنگ ساعت را کنترل کنید. این برنامه به شما اجازه می دهد که تنها با اصوات ساده ای زنگ ساعت را خاموش و یا Snooze کنید (با گفتن “Snooze alarm” یا “Alarm off”)، اما ویژگی های دستی بسیاری نیز دارد. شما می توانید با استفاده از حرف زدن زنگ ساعت را تنظیم کنید، از برنامه بپرسید که ساعت چند است یا حتی بگویید ” می خواهم ساعت ۸ بیدار شوم”، این یعنی آنکه زنگ بدون Snooze برای شما تنظیم می شود که به آسانی نمی توانید آن را خاموش کنید.

UHP

برای شما اهمیت دارد که شبکه های اجتماعی که در آنها عضو هستین،بدانند شما خواب هستین؟ اگر این طور است، برنامه UHP باید برنامه مورد نظر شما باشد. این برنامه شما را به وسیله ویژگی ردیابی مسیر، مجبور به بیرون آمدن از رختخواب می کند. این برنامه از شما می خواهد که از رخت خواب بلند شوید و به اولین جایی که می خواهید حرکت کنید، زنگ آن تا زمانی که آن مسیر را طی نکنید، خاموش نمی شود. این برنامه همچنین زنگ رسانه اجتماعی (social media alarm) دارد که اگر از خواب بیدار نشوید در فیسبوک یا توئیتر استاتوسی منتشر می کند. به نظر من این این نوعی فشار اجتماعی است که اگر دوستان فیسبوک شما، رئیس یا همکاران شما نیز باشند، بسیار موثر خواهد بود.

Alarm Clock for Heavy Sleepers

اگر سنگینی دارید، این برنامه (هم برای اندروید و هم برای iOS) رایگان برای شما مناسب خواهد بود، این برنامه از هر گونه ابزاری که در خود دارد برای بیدار کردن شما استفاده می کند. این برنامه از راه های گوناگونی برای بیدار کردن شما استفاده می کند مثال پازل های ریاضی که باشد شما آنها را حل کنید، CAPTCHAهایی که باید آنها را تایپ کنید و بارکدهایی که باید اسکن کنید. این برنامه به شما اجازه می دهد تا زنگ فرعی قبل از زنگ اصلی تنظیم کنید. زنگ ها را می توان به صورت دلخواه انتخاب کرد، می توانید زنگ های تکرار شونده، زنگ هایی که به محض آنکه به مکان مشخص رسیدید خاموش شوند و زنگ های شمارش معکوس که به شما اجازه می دهد در زمان مشخصی بخوابید.

منبع

 

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *