خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / ۵روش برای آزاد کردن فضای گوشی اندروید

۵روش برای آزاد کردن فضای گوشی اندروید

۵روش برای آزاد کردن فضای گوشی اندروید

آیا microSD card شما کافی نمی باشد؟ در اینجا راه های سریعی برای اصلاح فضای ذخیره وجود دارد.

 

اینکه گوشی اندروی شما  ذخیره قابل گسترش را با یک microSD card را دارد، مهم نمی باشد- شما تمامی آن را هر چقدر که باشد، پر می کنید، حال می خواهد ۳۲ گیگ یا ۲۰۰ گیگ باشد. در اینجا روش هایی برای آزاد کردن فضا بر روی گوشی اندروید هم در حافظه داخلی و هم microSD، قرار داده شده است.

پاک کردن Cache

بسیاری از برنامه های اندروید از داده های ذخیره شده- یا ذخیره شده در Cache -برای آنکه تجربه بهتری را به شما ارائه دهد، استفاده می کنند.داده های ذخیره شده در Cache زمان کوتاهی(و داده های موبایل) را ذخیره می کنند، اما فایل های ذخیره شده در Cacheها برای راحتی هستند و مستقیما ضروری نیستند.  اگر نیاز به پاک کردن سریع فضا بر روی گوش خود دارید، Cache برنامه ها اولین جایی است که باید نگاه کنید.

برای پاک کردن داده های ذخیره شده در Cache از یک برنامه، به قسمت های Settings > Applications > Application Manager بروید و بر روی برنامه ای که می خواهید اصلاحات را انجام دهید، بزنید. در منوی اطلاعات برنامه(Application info)، بر روی Storage بزنید و سپس بر روی Clear Cache برای پاک کردن cache برنامه بزنید.

برای پاک کردن داده های ذخیره شده در cache تمامی برنامه ها، به قسمت های Settings > Storage بروید و بر روی Cached data بزنید  تا cacheهای تمامی برنامه ها بر روی گوشی شما پاک شوند.

دانلودهای خود را پاک کنید

گوش اندروید فولدوری برای دانلودها دارد، جایی که تمامی هر چه شما دانلود کرده اید، – عکس ها، فیلم ها، اسناد و دیگر فایل ها- در آن ذخیره شده است. اکثر فایل هایی که در فولدر دانلودها هستند، در واقع فایل هایی نیستند که شما آنها را ضمیمه کرده اید.(بخاطر دلایلی فولدر دانلودهای من پر است از عکس های Pizza Hut) بنابراین شما باید برخی از فضاهای ذخیره را به وسیله پاک کردن  این فایل های غیرضروری ، آزاد کنید.

فولدر دانلودها را – که ممکن است به نام My Files باشد- در کشوی برنامه ها پیدا می کنید. بر روی یک فایل بزنید و نگه دارید تا انتخاب شود، سپس بر روی آیکون سطل آشغال بزنید، دکمه حذف یا دکمه پاک کردن را بزنید تا این کار انجام گیرد.

امکان استفاده از Google Photos

حدس بزنید! Google Photos به شما اجازه back up گرفتن از تعداد بی نهایت عکس را می دهد. به معنای دیگر، شما می توانید هر عکس تکی را که با گوشی اندوریتان گرفته شده است را به صورت مستقیم در Google Photos، back up بگیرید، و بر ضد فضای Google Drive به حاسب خواهد آمد. وقتی که از عکس های شما back up گرفته شد، می توانید آنها برای آنکه فضای آزاد شود از روی دستگاه خود پاک کنید.

شما نیاز به روشن کردن & sync back upِ Google Photos خواهید داشت، تا بتوانید از این ویژگی فضای ذخیره استفاده کنید. برای این کار، برنامه Google Photos را باز کنید و به قسمت های Settings > Back up & sync بروید و آن را روشن کنید.

می توانید back up با کیفیت و رزولوشن بالا را انتخاب کنید -تا ۱۶ مگاپیکسل- یا با اندازه اصلی از آنها back up بگیرید. Google Photos فقط برای عکس های با کیفیت بالا حافظه نامحدود را ارائه می دهد و برای back up گرفتن از هر عکس با اندازه اصلی بر ضد حافظه محدود Google Drive حساب می شوند.

وقتی برای back up گرفت از Google Photos استفاده می کنید، می توانید به قسمت های Settings > Free up device storage بروید، و Google Photos هر عکس و ویدئویی را که back up گرفته بودید، را حذف خواهد کرد.

انتقال برنامه ها به microSD card

برنامه ها احتمالا بیشترین فضای ذخیره را بر روی گوشی شما، اشغال کرده اند. اگر یک گوشی اندروید گرفته اید که به شما اجازه اضافه کردن  یک microSD card را برای حافظه بیشتر ،می دهد، می توانید برخی از برنامه هایی که بر روی حافظه اصلی هستند را به microSD card انتقال دهید.

برای این کار، Settings را باز کنید و به قسمت های Applications > Application manager بروید و بر روی برنامه ای که می خواهید انتقال دهید، بزنید.

اگر برنامه می تواند انتقال یابد، دکمه ای را می بینید که می گوید Move to SD card- بر روی این دکمه بزنید تا برنامه به microSD card منتقل شود. (در مورد برخی عکس ها، شما باید بر روی Storage بزنید تا این گزینه را پیدا کنید.) تنها بخش از برنامه به microSD card منتقل می شود. اینکه چه مقدار از بزنامه منتقل می شود، بستگی به برنامه دارد و متاسفانه، بسیاری از بازی های با حجم زیاد، بخش قابل توجهی از داده های شان را به microSD card منتقل نمی کنند.

برنامه های را به سطل زباله انتقال دهید

اگر تمامی این نکته ها را امتحان کرده اید و همچنان نیاز به فضای بیشتری دارید، باید شروع به حذف برخی چیزها بکنید. احتمالا برخی(بسیاری) برنامه ها بر روی دستگاه خود دارید که هرگر از آنها استفاده نکرده اید.

برای فهمیدن آنکه کدام برنامه ها بیشترین فضا را گرفته اند، Settings را باز کنید و به قسمت های Storage > Apps بروید. شما لیستی از برنامه ها را که بر اساس اندازه مرتب شده اند، را می بینید- برنامه هایی با بیشترین حجم در بالای لیست قرار دارند.

برای حذف برنامه هایی که استفاده نمی کنید، بر روی برنامه بزنید و سپس بر روی آیکون “i” که در کنار اسم برنامه هست، بزنید. بر روی uninstall بزنید تا برنامه حذف شود.

منبع

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *