خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / ۳ کاربرد جالب از کلید Escape در مک بوک

۳ کاربرد جالب از کلید Escape در مک بوک

۳ کاربرد جالب از کلید Escape در مک بوک

چیزی فراتر از خارج شدن می باشد.

 

احتمالا شما از کلید Escape در مک بوک برای خارج شدن از حالت تمام صفحه برنامه یا به عنوان فرمان دستی بر روی صفحه کلید که به نام منوی خروج اجباری (Force Quit) نامیده می شود، استفاده کرده اید. کارهای مفید دیگری نیز وجود دارند که کلید Escape برای شما انجام می دهد.

این نکات برای کلید Escape فیزیکی و همچنین صفحه تاچی مک بوک های جدید، کاربرد دارند.

۱٫مکان نما (Cursor) را پنهان می کند

وقتی در حال تماشای فیلم یا نگاه کردن عکس ها هستید، می توانید کلید Escape را بزنید تا مکان نما(Cursor) پنهان شود. دفعه بعدی که موس را تکان دهید، مکان نما برمی گردد. به علاوه، در OS X El Capitan، اگر مکان نما را گم کرده اید، انگشتتان را بر روی پد موس بچرخانید، تا پیدا شود.

۲٫نوشته را در Spotlight پاک می کند

برای بارها شده است که اصطلاحی را در قسمت جستجو می نویسید، آن را پاک می کنید و دوباره در آن می نویسید. راه سریع تر برای reset، این است که کلید Escape را بزنید تا هر نوشته ای را در قسمت جستجو پاک کند.

۳٫برگرداندن tab

مرورگرهایی مانند Chrome، Firefox و Safari به شما اجازه می دهند که یک tab را بکشید تا به یک صفحه جدید تبدیل شود. من همیشه tabهای بسیاری را باز کرده ام که آنقدر کوچک هستند که اشتباها آن ها را می گیرم. وقتی می بینید که tab اشتباهی را گرفته اید، سریع ترین راه برای اینکه به جای خودش در دریایی از tabهای شما برگردد، زدن کلید Escape است.

منبع

 

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *