خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / ۳ راه برای پرینت از آیپد

۳ راه برای پرینت از آیپد

۳ راه برای پرینت از آیپد

AirPrint راحت ترین راه برای پرینت از آیپد می باشد، اما گزینه های دیگری نیز وجود دارند.

 

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که از آیپد خود برای کار استفاده می کنند، احتمالا نیاز بسیار زیادی به پرینت گرفتن از برخی چیزها، دارید. خوشبختانه، وضعیت فعلی پرینت گرفتن آیپد بسیار بهتر از چیزی است که قبلا بوده است. راه حلی که اپل برای آن دستگاهی ساخته است، AirPrint می باشد، که اگر پرینتر درستی داشته باشید، کار می کند، اما اگر چنین نباشد، ما راه حل های دیگری نیز داریم.

AirPrint

راحت ترین راه برای پرینت از هر دستگاه iOSی، که شامل آیپد نیز می شود، استفاده از پرینتری است که AirPrint را پشتیبانی می کند. AirPrint تکنولوژی است که سازنده های پرینتر می توانند آن را با دستگاه های خود ادغام کنند، بنابراین نیازی نیست دایور اضافی برای آنکه آیپد تان با پرینتر “صحبت” کند، نصب کنید.

امروزه اکثر پرینتر ها، با AirPrint نیز کار می کنند. برای پرینت یک مدرک، صفحه وب سایت، ایمیل یا هر چیز دیگری از دستگاه آیپد، باید این کارها را انجام دهید:

 • آیپد و پرینتر خود را به شبکه وای فای مشترکی متصل کنید
 • سند، صفحه وب سایت یا ایمیلی که می خواهید پرینت بگیرید را پیدا کنید
 • بر روی دکمه اشتراک (share) کلیک کنید (معمولا در بالا یا پایین صفحه می باشد) و ” Print” را انتخاب کنید.
 • اسم پرینتر نمایان می شوئد. اگر بیش از یک عدد پرینتر AirPrint بر روی شبکه خود، دارید، هر کدام که مایل هستید را انتخاب کنید.

جایگزین های AirPrint

اگر پرینتر AirPrint  در شبکه خود نداشته باشید، راه حل هایی که به صورت نرم افزار یا به صورت cloud باشند، بسیار است. Printopia یکی از راه حل های جایگزین رایج است. این نرم افزار را بر روی کامپیوتر MacOS خود نصب کنید و این نرم افزار به شما اجازه می دهد تا با استفاده از Mac خود به عنوان واسطه، هر چه که می خواهید توسط وای فای پرینت بگیرید. چیز خوبی که در مورد این راه حل وجود دارد، این است که دیگر نیاز به نصب نرم افزار دیگری بر روی آیپد نمی باشد، فقط بر روی کامپیتور MacOS خود نرم افزار را نصب و پرینتر خود را برای انجام این روند انتخاب می کنید.

برنامه های دیگری نیز وجود دارند که چنین چیزی را انجام می دهند، اما این نرم افزار در آزمایش های انجام شده، موفق بوده است.

به cloud ببرید

Google Cloud Print یکی از راه حل های جایگزین بسیار خوب برای کاربرانی که طرفدار گوگل هستند. این برنامه به شما اجازه می دهد با به اشتراک گذاشتن توسط Mac یا PC خود، بدون پرینتر AirPrint  ، پرینت خود را انجام دهید. برای استفاده از این راه حل رایگان، باید از مرورگر کروم (Chrome) گوگل استفاده کنید.

 • کروم را بر روی Mac یا PC خود باز کنید، و بر روی سه نقطه ای که در بالا، سمت راست، قرار دارند، کلیک کنید، سپس به منوی تنطیمات بروید.
 • پایین بیایید و بر روی ” show advanced settings” کلیک کنید.
 • پایین بیایید تا Google Cloud Print را ببینید، سپس بر روی ” manage” کلیک کنید. (اگر وارد حساب کاربری گوگل خود نشده اید، در اینجا باید این کار را بکنید.)
 • اگر پرینتر شما یک پرینتر شبکه نیست، اما در عوض به صورت مستقیم به کامپیوتر متصل می شود، ” Classic Printers” را انتخاب کنید.
 • ” Add Printers” را انتخاب کنید، سپس پرینتر هایی که می خواهید، اضافه کنید.
 • وقتی انجام شد بر روی Add printer(s) کلیک کنید.
 • باید پیامی به این صورت ” Thanks, you’re ready to go!” دریافت کنید.

توجه داشته باشید وقتی که این راهنمایی که به کاربران آیپد کمک می کند، این راه حل ها مسلما برای دیگر دستگاه های iOS مانند آیفون نیز کارایی دارد.

منبع

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

یک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *