خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / ۱۳ ویژگی از اندروید ۷٫۰ Nougat که باید بدانید

۱۳ ویژگی از اندروید ۷٫۰ Nougat که باید بدانید

۱۳ ویژگی از اندروید ۷٫۰ Nougat که باید بدانید

 پاک کردن همه (Clear-all)

قبلا این ویژگی پنهان بود، اما اکنون گوگل دکمه clear-all را برای بستن تمامی برنامه های باز شده، با زدن بر روی آن، ارائه داده است. به سمت بالا بروید تا این دکمه جدید را ببینید.

Data Saver برنامه دیتا شما را ذخیره می کند

Data Saver یک ویژگی راحت و دم دستی است که وقتی باید دیتای کمی با توجه به برنامه وایرلس ماهیانه خود، استفاده کنید، می توان از آن استفاده کرد.وقتی این ویژگی فعال شود، Data Saver برنامه ها را از استفاده از دیتای تلفن در پس زمینه، منع می کند. به این معنا که توئیتر و فیسبوک که معمولا به صورت پس زمینه Refresh می شوند، دیگر این گونه نخواهند بود.

همچنین اگر برنامه یا برنامه هایی وجود دارند که می خواهید علی رغم فعال بودن این ویژگی همچنان از دیتای تلفن خود استفاده کند، می توانید این تنظیمات را انجام دهید.

تنظیمات را باز کنید، به Data usage > Data Saver بروید تا این ویژگی جدید را فعال کنید و برنامه هایی که می خواهید از این ویژگی مستثنی باشند را انتخاب کنبد.

جواب دادن به پیام ها در هر جایی

وقتی پیام جدید در برنامه های خود مانند Messages یا مسنجر فیسبوک، دریافت می کنید، گزینه جدیدی برای پاسخگویی در پایین اعلامیه خواهید دید. بر روی آن بزنید، پیام خود را بنویسید و به کاری که قبلا در گوشی خود انجام می دادید، ادامه دهید، بدون آن که از آن بیرون بیایید.

جواب شما به قسمت نوتیفیکسشن اضافه می شود و به راحتی می توانید مکالمه خود را ادامه دهید.

نوتیفیکیشن های دسته ای

به جای چندین نوتیفیکیشن از یک برنامه، اندروید Nougat آنها را در یک لاین دسته کرده است.

می توانید نوتیفیکشن را به پایین بکشید تا جزئیات بیشتری را ببینید و هر کدام از اطلاعیه ها را جداگانه ببینید.

مدیریت نوتیفیکیشن ها

با نگه داشتن انگشت بر روی نوتیفیکیشن، می توانید انتخاب کنید که می خواهید اطلاعیه را ساکت یا غیرفعال کنید. این راه بسیار بهتری نسبت به آن است که وارد منو تنظیمات شوید.

تنظیمات جدید

برنامه تنظیمات کشیده شده است. بالای صفحه پیشنهادهایی ارائه داده است و toggle هایی برای فعال یا غیرفعال کردن برخی موارد وجود دارد. از منوی تنظیمات که در سمت چپ وجود دارد می توانید وارد دسته بندی های بعدی بشوید.

انتقال سریع برنامه

دو ضربه بر روی دکمه چند کاره بزنید تا بین دو برنامه ای که استفاده می کنید، جا به جا شوید. این کار بسیار سریع و بدون دردسر است.

این ویژگی وقتی که در حال کپی کردن برخی اطلاعات از برنامه ای و انتقال آن به برنامه دیگری، بسیار مفید می باشد.

چند پنجره (Multiwindow)

اندروید در حال حاضر دیدن دو برنامه در یک صفحه به طور همزمان را پشتیبانی می کند. با نگه داشتن انگشت بر روی دکمه چند کاره، صفحه به دو قسمت تقسیم می شود، یک قسمت برنامه ای که در آن هستید و در دیگری گزینه هایی برای دیگر برنامه ای که می خواهید ارائه شده است. همچنین می توانید با فشار دادن دکمه هوم برنامه ای را از صفحه اصلی یا قسمت برنامه ها انتخاب کنید.

با کشیدن خط وسط دو برنامه می توانید، اندازه هر کدام را مشخص کنید.

toggle های سریع تنظیمات

قسمت نوتیفیکیشن را پایین بکشید و ۶ آیکون تنظیمات را در بالای صفحه خواهید دید. با زدن بر روی هر آیکون، وضعیت فعلی تنظیات را می بینید، برای گزینه ها بیشتر دست خود را بر روی آیکون نگه دارید.

قسمت شطرنجی تنظیمات (Settings tiles)

با دو بار پایین کشیدن قسمت نوتیفیکیشن ها،برخی تنظیمات سریع ظاهر می شود. با زدن بر روی هر .ام از آنها می توانید برخی تنظیمات را انجام دهید اما برای دیدن گزینه های بیشتر باید بر روی آنها، انگشت خود را نگه دارید.

با زدن بر روی دکمه مداد که در قسمت بالا قرار دارد، می توانید این موارد را مرتب کنید، مواردی اضافه یا حذف کنید. همچنین می توانید چنیدن صفحه از این تنظیمات را داشته باشید که با زدن به سمت چپ و راست، ظاهر می شوند.

اندازه صفحه نمایش

نتهای می توان اندازه فونت را تغییر داد، بلکه می توان اندازه صفحه نمایش را نیز تغییر داد که با تمام چیزهایی که در صفحه قرار دارند، مطابقت پیدا می کند.

Settings > Display > Display Size را باز کنید و سپس اندازه را مشخص کنید.

GIF

چه کسی تصاویر متحرکی که به نام GIF هستند را دوست ندارد؟

صفحه کلید این اندروید به صورت پیش فرض این ویژگی را در خود دارد.

وقتی پیامی را نوشتید، بر روی آیکون ایموجی ها بزنید، سپس بر روی قسمت GIF بروید و تصاویر مورد نظر خود را پیدا کنید.

منبع

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *