خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / ۱۳ صفحه کلید برتر و قابل دانلود برای اندروید

۱۳ صفحه کلید برتر و قابل دانلود برای اندروید

۱۳ صفحه کلید برتر و قابل دانلود برای اندروید

Google Gboard

اواخر سال گذشته، گوگل Gboard را به جای Google Keboard جای گزین کرد. در اصل فقط برای iOS بود، اما Gboard یکی از بهترین صفحه کلید ها برای اندروید به حساب می آید.این صفحه کلید ویژگی هایی مانند emoji (شکلک) GIF دارد که از خود این صفحه کلید قابل دسترس هستند، فقط کافی است بر روی لوگوی G بزنید. این صفحه کلید حالت های مختلفی برای تایپ دارد، تصحیح کلمات به صورت خودکار و پیش بینی کلمات و حالت یک دستی.

راه های بسیاری برای تایپ کردن در اندروید وجود دارد

صفحه کلید ۳ قسمتی (Third-party) یکی از ویژگی های منحصر به فرد اندروید بود. جایگزین کردن صفحه کلید بهتر به جای صفحه کلیدی که بر روی گوشی شما از قبل نصب بوده است، قابل انجام است.

این روزها، صفحه کلید های ۳ قسمتی (Third-party) را می توانید بر روی iOS پیدا کنید، که هیچ کمبودی در گزینه های خود ندارد.گرایش اصلی در نرم افزار صفحه کلید ها، قرار دادن ویژگی های بسیار زیاد، تم های مختلف و عمکردهای بسیار، می باشد.

در اینجا بهترین گزینه های صفحه کلید در اندروید آورده شده است.

Chrooma Keyboard

اگر Google Keboard را خوب می بینید اما به اندازه کافی قابلیت به دلخواه در آوردن را ندارد، Chrooma Keyboard را امتحان کنید.این صفحه کلید از نظر طراحی و کاربرد بسیار شبیه به Google Keboard است. اما این صفحه کلید گزینه های کاستومایز (customize) کردن بسیاری دارد، مانند حالت جدا (Split) برای تایپ کردن با انگشت شست، حالت شب (night) و شکلک های متعارف.

بر خلاف Google Keboard، ردیف اعداد که در بالای صفحه کلید قرار دارد را می توان به سمت راست یا چپ کشید. اگر نسخه نهایی این صفحه کلید را خریداری کرده باشید، تغییرات بیشتری می توانید انجام دهید. اما اگر همین مقدار تغییرات برای شما کافی است، Chrooma را می توانید رایگان استفاده کنید.

Swype Keyboard

این صفحه کلید یکی از قدیمی ترین صفحه کلید های ۳ قسمتی (Third-party) می باشد. این صفحه کلید به زمان ویندوزهای موبایل بر می گردد.تم های بسیار زیادی در این صفحه کلید وجود دارد. این صفحه کلید سینک کردن به صورت کلود (cloud) را پیشنهاد می دهد که از کلمات شما بک آپ می گیرد.

SwiftKey Keyboard

این صفحه کلید نیز از قدیمی ها می باشد و رقیب Swype به حساب می آید. همانند صفحه کلید های گوگل و Swype، SwiftKey از حالت های مختلفی برای تایپ استفاده می کند تا ورودی سریع تر و راحت تر ی داشته باشید. این صفحه کلید همچنین موتور تصحیح کلمات هوشمندی دارد که در طول زمان با نوع نوشتار شما آشنا خواهد شد.

چیزی که این صفحه کلید را متمایز کرده است، متغیر بودن آن است. می توانید صفحه کلید را جدا کنید، اندازه آن را تغییر دهید و آن را هر جای صفحه که می خواهید قرار دهید، همچنین این صفحه کلید دارای حالت یک دستی یا حالت تایپ با شست را دارا می باشد. این ویژگی ها برای دستگاه های بزرگ مانند تبلت مناسب می باشد.

Minuum

این صفحه کلید واقعا یکی از صفحه کلید های متفاوت می باشد و تنها صفحه کلیدی است که ترتیب QWERTY را بهم زده است. این صفحه کلید، بر اساس ترتیب QWERTY می باشد اما همه چیز را در یک ردیف فشرده کرده است، همچنین موتور تصحیح خودکار بسیار قوی نیز دارد که سعی می کند بفهمد شما چه چیزی را می خواهید بنویسید.

می توانید با کشیدن نوار پیشنهادها، یک کیبورد QWERTY کامل را داشته باشید. تم های مختلفی برای انتخاب وجود دارند، در منوی Experimental & Advanced در قسمت تنظیمات این صفحه کلید، پنل های جایزه برای ایموجی ها، کنترل نشانه گر، کنترل کلیپ بورد، جستجو و اشتراک گذاری به سرعت نوشتن، وجود دارد.در این صفحه کلید دیکشنری و فرهنگ جامع وجود دارد، همچنین یک ویژگی بسیار خوبی که دارد: جستجو درون خطی (inline) ایموجی ها است.

Fleksy

این صفحه کلید مبتنی بر نرم افزار قدرتمند تصحیح خودکار برای نوشتن درست کلمات می باشد. این موتور تصحیح کلمات یکی از بهترین در حیطه خود است.

همانند پنل های تجربی Minuum، Fleksy یک نوار تعمیمی در بالای صفحه کلید دارد. این تعمیمات قابل تغییر به صورت دلخواه می باشد و از جستجوی GIF تا کنترل کلیپ بورد را شامل می شود.

نه تنها این برنامه رایگان می باشد، بلکه سازندگان، اخیرا تم هایی ساخته اند که رایگان می باشند.

Slash Keyboard

صفحه کلید دیگری که بر اساس تعمیمات می باشد، Slash Keyboard می باشد. این صفحه کلید جستجوی داخلی برای گوگل، Giphy، ایموجی، Google Maps، یوتیوب، آمازون، Spotify، فیسبوک، توئیتر، SoundCloud و بسیاری از خدمات دیگر را دارا می باشد.

دکمه Slash را به سمت چپ بزنید تا به سرعت شروع به جستجو کنید. زدن بر روی یکی از نتایج جستجو، باعث می شود به صورت خودکار بر روی قسمت نوشتن متن کپی شود.

این صفحه کلید به طور کامل رایگان می باشد و منحصر به فرد می باشد.

Microsoft Hub Keyboard

اگر چیزی که صفحه کلید Slash را ارائه می دهد را می خواهید و آن را به جستجو های محلی، فرهنگ جامع و خدمات ماکروسافت (One Drive و Bing و Office 365) کاهش دهید، شما نیاز به صفحه کلید Microsoft Hub Keyboard دارید.

این بسیار مفید است که بتوانید مطالبی را اضافه یا به اشتراک بگذارید بدون آنکه از برنامه خارج شوید، و این که با خدمات ماکروسافت کاملا یکپارچه باشد.

این صفحه کلید در تصحیح خودکار قدرتمند و حالت های وروردی متن کامل نمی باشد، بنابراین برنامه روزنامه شما نخواهد بود.

Ginger Keyboard

این صفحه کلید همه موارد را دارد، تم، ایموجی ها، حالت های نوشتاری، تصحیح خودکارقوری، میانبرهایی برای برنامه های مفید و حتی جستجو.

چیز دیگری که این صفحه کلید دارد که نمی توانید در دیگر صفحه کلیدها پیدا کنید، بازی است. می توانید برخی بازی های کلاسیک مانند Snake یا ۲۰۴۸، بدون آنکه از برنامه بیرون بیایید، بازی کنید.

این صفحه کلید تلفظ را نیز چک می کند که کمی با تصحیح خودکار فرق می کند.

TouchPal Keyboard

این صفحه کلید نیز یکی دیگر از صفحه کلیدها می باشد که همه موارد را دارد. به صورت سر خود پشتیبانی GIF، شکلک ها و ایموجی ها، تم، فونت های قابل تغییر، دیکشنری و حتی سرخط خبرها در این برنامه وجود دارد.

این صفحه کلید پر از ویژگی های مختلف است، همچنین شامل برنامه قفل یا حفاظت از پسوورد می باشد.

GIF Keyboard

اگر به دنبال صفحه کلیدی برای به اشتراک گذاری GIF ها می باشید، صفحه کلید GIF Keyboard گزینه مناسب برای گوشی اندروید می باشد. به وسیله این صفحه کلید می توانید سربعا به GIF ها و ابزار جستجو دسترسی پیدا کنید و یک میان بر برای آن که به حالت عادی برگردد نیز وجود دارد. با توجه به اینکه در چه برنامه ای هستید، زدن برای انتخاب یک GIF، URL این GIF  نیزدز ورودی متن کپی می شود یا به صورت خودکار GIF جدا فرستاده می شود.

از همه مهم تر این است که این صفحه کلید رایگان است.

ai.type

همانند صفحه کلید SwiftKey، ai.type بر روی شخصی سازی و یادگیری مدل نوشتاری شما از حساب های آنلاین تان مانند گوگل و فیسبوک، تمرکز دارد. در این صفحه کلید ۱۵۰ هزار تم برای دانلود در دسترس است، که شامل تم های انیمیشنی نیز می شود. اگر تم ها در دسترس مورد پسند شما نیست، می توانید تم مورد علاقه خود را توسط Make It Mine  که در خود برنامه است، بسازید.

GO Keyboard

ویژگی اصلی این صفحه کلید حجم بالای تم های در دسترس می باشد. این صفحه کلید بهترین ایموجی ها را در گوگل پلی دارد.

منبع

مطلب پیشنهادی

۱۰ نکته برای استفاده از Gboard، صفحه کلید بسیار هوشمند اندرویدی گوگل

۱۰ نکته برای استفاده از Gboard، صفحه کلید بسیار هوشمند اندرویدی گوگل این نکات به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *