خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / ۱۰ چیزی که باید در تنظیمات اولیه مک بوک تغییر داد

۱۰ چیزی که باید در تنظیمات اولیه مک بوک تغییر داد

۱۰ چیزی که باید در تنظیمات اولیه مک بوک تغییر داد

اولین مک بوکی است که خریده اید؟ این تنظیمات را چک کنید یا تغییر دهید.

 

بعد از آنکه وارد صفحه اولیه مک بوک شدید و با Apple ID خود وارد سیستم شدید، به یک شبکه وصل می شوید و بقیه کارهای این چنینی. صبر کنید هنوز کار شما تمام نشده است. در اینجا ۱۰ تنظیمات برای مک بوک جدید شما آمده است که یا باید آنها را تغییر دهید و یا آنها را چک کنید.

۱٫آپدیت ها را چک کنید

آیا اپل از وقتی که مک بوک شما ساخته شده، آپدیت جدیدی ارائه داده است؟ برای فهمیدم این موضوع بر روی دکمه Apple ، در گوشه سمت چپ بالا صفحه خود، کلیک کنید و سپس بر روی About This Mac کلیک کرده. باید از کشوی (tab) General در قسمت About این مک بوک، شروع کنید. سپس بر روی دکمه Software Update که شما را به برنامه App Store میبرد و آپدیت ها را می توانید از آنجا چک کنید، کلیک کنید.

۲٫نمایش درصد شارژ باتری

مانند آیفون، مک بوک نیز آیکون کوچکی از باتری را در بالای صفحه برای نشان دادن میزان شارژ باقی مانده از باتری، به نمایش گذاشته است. اگر درصد شارژ باتری در کنار این آیکون قرار داده شود، بسیار مقیدتر خواهد بود. برای نشان دادن درصد شارژ باتری، بر روی آیکون battery در منو و سپس بر روی Show Percentage کلیک کنید. (اگر آیکون باتری را نمی بینید، به System Preferences > Energy Saver بروید و قسمت Show battery status in menu bar را تیک بزنید.)

۳٫تنظیم Siri

به طور پیش فرض Siri قابل دسترس است، اما اگر ترجیح می دهید که Siri را فقط بر روی آیفون خود استفاده کنید، پس می توانید آن را بر روی مک بوک خود از دسترس خارج کنید، به System Preferences > Siri بروید و تیک Enable Siri را بردارید. اگر از Siri مداوم استفاده می کنید، پس می توانید از پنجره Siri برای انتخاب صدای Siri، زبان و میانبر صفحه کلید، استفاده کنید.

  1. قسمت تاچ (Touch Bar) را به دلخواه تنظیم کنید

اگر مدل جدید مک بوک به همراه Touch Bar را دارید، به System Preferences > Keyboard بروید و بر روی دکمه Customize Control Strip کلیک کنید و سپس به سادگی دکمه هایی که می خواهید در قسمت Touch Bar نمایش داده شوند را به داخل آن بکشید.

۵٫فولدرها را با iCloud سینک کنید

سینک کردن فولدرهای Desktop و Document، بین دو دستگاه مک بوک و iOS، بسیار مفید است. برای سینک کردن این دو فولدر، به System Preferences > iCloud بروید و بر روی دکمه Optionsِ iCloud Drive کلیک کنید. سپس تیک Desktop and Documents folders را بزنید.

۶٫مرورگر پیش فرض را انتخاب کنید

با این که اکثرا از Safari استفاده می کنند ولی من به جای آن از Chrome به خاطر favicons که به من در دنبال کردن تمامی کشوهای (tab) باز من کمک می کند، استفاده می کنم. برای تنظیم مرورگر پیش فرض، به System Preferences > General بروید و چیزی به غیر از Safari برای Default web browser انتخاب کنید.

  1. تنظیم جهت پیمایش (Scrolling)

جهت اسکرول “طبیعی” مک بوک برای من طبیعی به نظر نمی رسد. اگر حالت کشیدن دو انگشته را برای اسکرول عمودی در مسیر مخالف را می خواهید به System Preferences > Trackpad بروید و بر روی کشوی Scroll & Zoom کلیک کنید. سپس تیک Scroll direction: Natural را بردارید.

۸٫داشبورد (Dashboard) خود را داشته باشید

این سری از مک بوک ها به شما اجازه می دهد به وسیله Mission Control، چندین دسکتاپ داشته باشید، که می توانید آنها را با کشیدن ۳ یا ۴ انگشت جا به جا کنید. Dashboard دسکتاپ خاصی است که به شما اجازه می دهد برنامه های مختلفی مانند وضعیت آب و هوای فعلی، تقویم، ماشین حساب و دیگر اطلاعات، را برای دسترسی سریع تر، در آنجا Pin کنید. برای فعال سازی Dashboard، به System Preferences > Mission Control بروید و تنظیمات Dashboard را از حالت خاموش به As Space یا As Overlay تغییر دهید.

۹٫حذف و اضافه موردهایی از Dock

اپل تعداد برنامه های موجود را در Dock، در پایین صفحه نشان می دهد. می توانید در Dock برای برنامه هایی که مدام در حال استفاده از آنها هستید، توسط حذف دیگر برنامه های بدون استفاده، فضای بیشتری آزاد کنید. برای اینکار بر روی آیکون آن برنامه در Dock کلیک کنید و آن را به دسمت دسکتاپ بکشید تا Remove را در بالای آیکون ببینید و آن را حذف کنید. برای اضافه کردن برنامه ای در Dock، آن را باز کنید و بر روی آیکون آن در Dock راست کلیک کنید و از منو Option را انتخاب کنید و بر روی Keep in Dock کلیک کنید.

  1. حرکت دادن Dock

Dock در انتهای صفحه شما می باشد، اما در صفحه عریض (wideScreen) مک بوک، باید آن را در کنار صفحه پیدا کنید. برای حرکت دادن Dock، به System Preferences > Dock بروید و یا Left یا Right را برای Position on Screen انتخاب کنید. در اینجا می توانید اندازه Dock را نیز مشخص کنید. همچنین می توانید آن را به وسیله برداشتن تیک Automatically hide and show the Dock، پنهان کنید.

منبع

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *