خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / ۱۰ نکته که باید همه صاحبان آیفون ۷ بدانند

۱۰ نکته که باید همه صاحبان آیفون ۷ بدانند

۱۰ نکته که باید همه صاحبان آیفون ۷ بدانند

 

بالا گرفتن گوشی و روشن شدن

شما دیگر نیازی به باز کردن صفحه یا زدن بر روی دکمه گوشی برای روشن شدن صفحه ندارید. به وسیله Raise to Wake، شما فقط باید گوشی خود را بردارید تا صفحه قفل گوشی و هر نوتیفیکیشنی (اطلاعیه ها) مه برای شما آمده است، را ببینید. اگر می خواهید که صفحه گوشی شما با هر بار برداشتن گوشی، روشن نشود به Settings > Display & Brightness بروید و Raise to Wake را خاموش کنید.

محدودیت های صفحه قفل گوشی

آیفون اطلاعات زیادی را بر روی صفحه قفل خود نشان می دهد که مناسب برای دیدن اجمالی و سریع یادآوری ها و پیام ها و غیره می باشد. اگر می خواهید اطلاعاتی که توسط آیفون شما بدون هیچ رمز عبوری، در دسترس هستند را محدود کنید، به Settings > Touch ID & Passcode بروید و هر موردی را که نمی خواهید بر روی صفحه قفل گوشی شما نمایش داده شود، را غیرفعال کنید.

قرار دادن یا فشار دادن؟

می دانید که با فشار دادن دکمه home، گوشی شما باز می شود. اگر می خواهید که انگشت خود را فقط بر روی دکمه قرار دهید، به Settings > General > Accessibility > Home Button بروید و Rest Finger to Open را  روشن کنید.

شدت ضربه را مشخص کنید

اگر نکته قبلی را اجرا کرده باشید، می توانید شدت لمس را مشخص کنید. به Settings > General > Home Button بروید، در اینجا می توانید شدت ضربه را مشخص کنید، از کم (۱) تا زیاد (۳).

پنل Control Center را پنهان کنید

در مورد کار کردن با دکمه کنار گوشی خود (بالا کشیدن آن) که به نام Control Center است، چیزی می دانید؟ این دکمه به شما اجازه تنظیم تنظیمات Wi-Fi و بلوتوث، روشن کردن چراغ قوه و دیگر تنظیمات و ویژگی ها را می دهد. اما می دانید که وقتی در حال دیدن Control Center هستید می توانید این دکمه را به سمت چپ بکشید؟ این کار باعث می شود که به پنل دوم کنترل موزیک، دسترسی داشته باشید.

پیام ها را با افکت ارسال کنید

برنامه پیام ها در iOS 10 تغییرات قابل توجهی داشته است. حالا می توانید در پیام ها استیکر و GIF بفرستید. ۴ افکت حبابی ، Slam، Loud، Gentle و Invisible Ink؛ ۵ افکت صفحه، Balloons، Confetti، Lasers، Firework و Shooting Star، وجود دارند که به صورت پنهان می باشند. برای دستیابی به اینها، به صورت معمولی متنی که میخواهید را تایپ کنید ولی به جای زدن بر روی فلش آبی برای فرستادن پیام تان، انگشت خود را بر روی فلش آبی نگه دارید تا با یکی از این ۹ افکت، فرستاده شود.

تنظیمات دوربین را حفظ کنید

به طور پیش فرض، برنامه دوربین در حالت استاندارد عکس باز می شود. اگر به یاد دارید که از چه حالتی قبلا استفاده کرده اید و می خواهید که به جای حالت پیش فرض از آن استفاده کنید، فقط در آپدیت iOS 10.2 می توانید این کار را انجام دهید. به Settings > Photos & Camera > Preserve Settings بروید و Camera Mode را روشن کنید. اینجا همچنین گزینه هایی برای حفظ فیلتر های عکس و عکس های زنده (Live Photos) دارد.

قفل کردن دوربین (فقط در ۷پلاس ممکن است)

مختص صاحبان آیفون ۷ پلاس، شما عکس ها و ویدئوهای زیبایی را با یکی از دو دوربین پشتی، خواهید گرفت. عوض کردن دوربین ها، باعث می شود که لرزشی در فیلم خود ایجاد کنید. برای جلوگیری از این لرزش، هر کدام از دوربین ها را که می خواهید برای فیلم گرفتن قفل کنید. به Settings > Photos & Camera > Record Video بروید  و Lock Camera Lens را  روشن کنید.

زمان شب

تغییر رنگ های آبی و سرد را که به خواب رفتن شما در شب را سخت تر می کنند را به رنگ های گرم تر در بعد از ظهر. به  Settings > Display & Brightness > Night Shift بروید و این تنظیمات را برای مسدود کردن در زمان خاص یا فعال کردن آن به صورت دستی تا روز بعد را تعیین کنید.

زنگ خواب

باز کردن صفحه گوشی، زدن بر روی دکمه Timer از Control Center، زدن بر روی دکمه زنگ (Alarm) و سپس روشن کردن زنگ، صحنه آشنایی است، اما دیگر آخرین کاری نیست که شب قبل از خواب انجام می دهم. اپل دکمه جدیدی به نام زمان خواب  (BedTime) در برنامه ساعت خود اضافه کرده است. این دکمه به شما اجازه تنظیم ساعت بیدار شدن و مقدار ساعتی که می خواهید هر شب داشته باشید، را می دهد.

منبع

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *