خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / ۱۰ نکته در مورد آیپد (iPad) که دارندگان آن باید بدانند

۱۰ نکته در مورد آیپد (iPad) که دارندگان آن باید بدانند

۱۰ نکته در مورد آیپد (iPad) که دارندگان آن باید بدانند

 

باز کردن قفل بدون فشار دادن دکمه روی تبلت

دو راه برای باز کردن قفل صفحه آیپد در iOS10 ارائه شده است. می توانید دکمه روی تبلت را بزنید یا تنها انگشت خود را بر روی این دکمه قرار دهید. برای این کار به Settings > General > Accessibility > Home Button بروید و Rest Finger to Open را روشن کنید.

دو تکه شدن صفحه کلید

دیگر نیازی نیست برای دسترسی به دکمه ها در وسط صفحه کلید انگشت شست خود را بکشید، می توانید دو انگشت شست خود را همزمان به سمت بیرون بکشید تا صفحه کلید به دو تکه تقسیم شود تا بتوانید به راحتی تایپ کنید.

کشیدن برای تعویض برنامه ها

به جای زدن بر روی دکمه روی تبلت و رفتن روی app switcher، راه سریع تری وجود دارد آن هم این است که ۴ انگشت خود را از کنار بکشید تا بتوانید برنامه ها را تعویض کنید. برای این کار به Settings > General > Multitasking بروید و Gestures را روشن کنید.

کنار هم گذاشتن صفحه های Safari

وقتی از مرورگر Safari استفاده می کنید، آیپد خود را بچرخانید تا به صورت landscape دربیاید، دست خود را روی یک لینک نگه دارید و سپس بر روی Open in Split View بزنید. وقتی از Split View استفاده می کنید، می توانید پنجره ها را از سمتی به سمت دیگر بکشانید.

پنل پنهان Control Center

احتمالا می دانید که با کشیدن بالای دکمه کناری آیپد می توانید به Control Center دسترسی پیدا کنید، جایی که می توانید WiFi و بلوتوث را تنظیم کنید، چراغ قوه را روشن کنید و تایمر و زنگ ساعت را تنظیم کنید و دیگر تنظیمات. با کشیدن دکمه به سمت چپ می توانید به پنل دم  control center دسترسی پیدا کنید که برای کنترل موزیک می باشد.

آیپد برای شما بلند می خواند

دو راه برای آنکه آیپد بلند برای شما بخواند، وجود دارد. دو انگشت خود را از بالای لبه به سمت پایین بکشید و هر متنی را که بر روی صفحه باشد برای شما خواهد خواند. یا می توانید متن را انتخاب کنید و سپس بر روی Speak در منو بزنید. جفت تنظیمات در Settings > General > Accessibility > Speech قابل دسترس خواهد بود.

آیپد به عنوان ذره بین

می توانید از دوربین آیپد به عنوان ذره بین استفاده کنید. به Settings > General > Accessibility بروید و Magnifier را روشن کنید،  که به شما اجازه می دهد تا با ۳ کلیک بر روی دکمه روی تبلت از دوربین برای بزرگ نمایی کردم جزئیات کوچک، استفاده کنید.از دکمه Filter برای بزرگ کردن تصویر و دکمه شاتر برای freeze و unfreeze کردن آن استفاده کنید.

محدودیت های صفحه قفل تبلت

آیپد شما اطلاعات زیادی بر روی صفحه قفل خود نشان می دهد  که برای نگاه اجمالی بر روی تقویم، پیام ها و غیره مناسب می باشد. شاید شما بخواهید که این اطلاعات را محدود کنید و اطلاعات بدون رمز ورود نمایان نباشند. به Settings > Touch ID & Passcode بروید و هر آنچه که نمی خواهید در صفحه قفل نمایش داده شود را غیرفعال کنید.

زمان خواب

دیگر نیازی نیست که شب ها قبل از خواب زنگ ساعت خود را روشن کنید. به جای این کار، از زنگ ساعت Bedtime برای بیدار شدن استفاده کنید. این برنامه به شما یادآوری می کند که چه زمانی به رخت خواب بروید و شما را با صدای معمولی که به تدریج افزایش پیدا می کند، بیدار می کند.

کار کردن با Night Shift

فشار بر روی چشم را شب ها با گرم کردن رنگ های آیپد به وسیله Night Shift، کمتر کنید. شما برای هر ساعتی می توانید این برنامه را تنظیم کنید از طریق Settings > Display & Brightness > Night Shift.

منبع

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *