خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / ۱۰ نکته برای استفاده از Gboard، صفحه کلید بسیار هوشمند اندرویدی گوگل

۱۰ نکته برای استفاده از Gboard، صفحه کلید بسیار هوشمند اندرویدی گوگل

۱۰ نکته برای استفاده از Gboard، صفحه کلید بسیار هوشمند اندرویدی گوگل

این نکات به شما کمک می کند تا به راحتی با این صفحه کلید تایپ کنید.

 

اگر در حال حاضر از Gboard بر روی گوشی اندرویدی یا iOS خود استفاده می کنید، احتمالا نکات اساسی و پایه ای آن را می دانید. ویژگی های بسیار خوبی هستند، که احتمالا آن ها را یافت نکرده اید.

  1. تایپ و ترجمه

اگر دوستی دارید که به زبان دیگری صحبت می کند، می توانید از Gboard برای ترجمه جملات خود به دیگر زبان ها، در یک زمان، استفاده کنید. بر روی آیکون گوگل کلیک کنید و بر روی آیکون ترجمه (Translate) (آیکونی که مانند کاغذ تا شده می باشد) بزنید. از منوی پایینی در سمت راست، زبانی را که می خواهید انتخاب کنید.

اگر نیاز دارید تا چیزی را که برای شما فرستاده شده است را ترجمه کنید، آن را در قسمت text box کپی و پیست (paste) کنید و زبان خود را از منوی پایینی انتخاب کنید.

  1. Sync کردن و بردن

هر چه از صفحه کلید استفاده کنید، بهتر پیش بینی می کند که چه می خواهید بگویید. اگر دستگاه جدیدی گرفته اید، ابتدا باید نوشته هایی را مدام بنویسید تا بتوانید از این ویژگی استفاده کنید. اما راه حلی نیز وجود دارد. می توانید دستگاه های خود را سینک کنید که با این کار دیگر نیاز نیست به صفحه کلید خود چیزهایی را یاد دهید.

به Google icon > Settings > Dictionary بروید. در گزینه های Dictionary، گزینه Sync learned words را روشن کنید. بر روی Ok که در بالای صفحه ظاهر می شود، بزنید و سپس حساب کاربری گوگل خود را که می خواهید با آن دستگاه های خود را سینک کنید، انتخاب کنید. دوباره بر روی Ok بزنید و دیگر کار تمام است.

  1. حالت حذف (Delete)

می توانید از حالت ساده ای برای حذف سریع هر چیزی که در text bar دارید، استفاده کنید. انگشت خوئد را بر روی دکمه delete قرار دهید و به سمت چپ بکشید. تمامی خط موجود در text bar ناپدید می شود.

  1. اضافه کردن ردیف اعداد

من از این که بین صفحه کلید حروف الفبا و اعداد جا به جا شوم، بسیار متنفرم. برای این که دیگر این کار را نکنید، به Google icon> Settings > Preferences بروید و گزینه Number row را روشن کنید. حال ردیف اعداد را در بالای صفحه کلید حروف الفبا دارید.

  1. کار با یک دست

از دستگاه بزرگی استفاده می کنید و فقط با یک دست می خواهید تایپ کنید؟ می توانید Gboard را بر روی حالت یک دستی (one-handed) قرار دهید. بر روی دکمه Enter انگشت خود را نگه دارید و انگشت خود را به سمت آیکونی که با یک دست دستگاه را بدست دارد، بکشید. صفحه کلید در سمت راست دستگاه می آید، و به راحتی می توان با یک دست تایپ کرد. همچنین برای دسترسی به حالت یک دستی می توانید بر روی آیکون گوگل و سپس بر روی آیکون One-handed Mode بزنید.

اگر چپ دست هستید، بر روی آیکون فلش در سمت چپ صفحه کلید بزنید. با این کار صفحه کلید در طرف مقابل ینی سمت چپ قرار می گیرد. برای آن که دوباره صفحه کلید به حالت عادی برگردد بر روی آیکون تمام صفحه (Full-screen) بالای آیکون فلش، بزنید.

  1. جستجو برای شکلک ها (emoji)

در آخرین آپدیت ها، جستجو برای شکلک مناسب کمی آسان تر شده است. به سادگی انگشت خود را بر روی کلید Enter نگه دارید و یک کلمه کلیدی در قسمت جستجو تایپ کنید، مانند خوشحال (happy)، ناراحت (sad) یا گربه (cat)، تا بتوانید شکلک مناسب را پیدا کنید.

  1. دم دست بودن آنهایی که دوست دارید

همچنین می توانید به راحتی به شکلک های مورد علاقه خود دسترسی داشته باشید وقتی یک ردیف از شکلک ها در صفحه کلید اضافه شود. به Google icon> Settings > Preferences بروید و گزینه Show emojis in symbols keyboard را روشن کنید. ردیفی از شکلک هایی که اخیرا استفاده کرده اید در بالای صفحه کلید ظاهر می شود.

  1. اشتراک گیف ها (GIF)

همچنین در قسمت شکلک ها می توانید برای گیف ها جستجو کنید و آن ها را به اشتراک بگذارید. انگشت خود را بر روی کلید Enter نگه دارید و به سمت آیکون شکلک ها بکشید. گزینه گیف در پایین صفحه ظاهر خواهد شد. بر روی آن بزنید و با استفاده از قسمت جستجو گیف مناسب را پیدا کنید.

  1. قرار دادن سریع مکان نما

اگر مدام بر روی صفحه می زنید تا مکان نما (cursor) به درستی در جای خود قرار گیرد، این نکته را بسیار دوست خواهید داشت. اگر انگشت خود را بین فاصله بکشید، مکان نما به text box می آید.

  1. جستجو در گوگل

می توانید در گوگل سرچ کنید و نتایج بدست آمده را در حالیکه می نویسید، به اشتراک بگذارید. بر روی آیکون گوگل بزنید، آن چیزی را که به دنبال آن هستید، را تایپ کنید و بر روی Enter بزنید. وقتی جواب چیزی که می خواستید پیدا کردید، بر روی آیکون اشتراک (share) در پایین صفحه بزنید تا نتایج برای فردی که برای آن پیام می فرستید، فرستاده شود.

منبع

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *