خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / ۱۰ روش برای بهبود شارژ باتری آیپد

۱۰ روش برای بهبود شارژ باتری آیپد

۱۰ روش برای بهبود شارژ باتری آیپد

به وسیله این نکات می توانید زمان بیشتری را با یک بار شارژ آیپد خود، داشته باشید.

 

آیپد شارژ باتری خوبی ارائه داده است، اما بعد از چندین بار شارژ شدن، عمر باتری کاسته می شود. چگونه عمر شارژ باتری در آیپد را افزایش دهیم؟

  1. شدت نور را کاهش دهید

دو راه ساده برای حفاظت از عمر باتری وجود دارد، مهم نیست چطور از دستگاه خود استفاده می کنید: شدت نور و استفاده از وای فای را تنظیم کنید.

برای تنظیم شدت نور، انگشت خود را به سمت بالا بکشید تا Control Center باز شود، در این قسمت می توانید میزان شدت نور را کم و زیاد کنید. همچنین می توانید برای تنظیم نور به  Settings > Display & Brightness بروید. همچنین در همین صفحه دمنه ای برای شدت نور خودکار وجود دارد. با این گزینه نور صفحه با توجه به نور محیطی که قرار دارید تنظیم می شود.

  1. وای فای و بلوتوث را وقتی نیاز ندارید خاموش کنید

اتصال وای فای انرژی کمتری از اتصال تلفنی مصرف می کند، پس هر زمان که می توانید از آن استفاده کنید. اما وای فای حتی وقتی از آن برای اتصال به شبکه استفاده نمی کنید، انرژی مصرف می کند، بنابراین وقتی نمی خواهید آنلاین باشید، آن را خاموش کنید. در مورد بلوتوث نیز چنین است، وقتی استفاده نمی کنید، آن را خاموش کنید.

هم بلوتوث و هم وای فای با کشیدن انگشت به سمت بالا از لبه پایینی صفحه آیپد در قسمت Control Center، خاموش و روشن می شوند.

  1. از push استفاده نکنید و از fetch کمتر استفاده کنید

اگر آیپدتان دستگاه اصلی برای چک کردن ایمیل های تان نیست، نیازی نیست که آیپد مدام ایمیل های جدید را برای شما نمایش دهد. تنظیمات ایمیل را بررسی کنید تا آمدن ایمیل به صورت خودکار (push) خاموش باشد و تنظیم fetch نیز بر روی دستی (Manually) باشد. برای تنظیم push و fetch به Settings > Mail, Contacts, Calendars > Fetch New Data بروید.

  1. محدود کردن Refresh برنامه های پس زمینه

برخی برنامه هایی که به آنها اجازه داده اید، وقتی از آنها استفاده نمی کنید، Refresh می شوند، و وقتی وارد آنها می شوید دیگر نیازی نیست که محتوای آنها را Refresh کنید. این کار بسیار راحت و بهتری است اما شارژ باتری بسیاری مصرف می کند.

به Settings > General > Background App Refresh بروید و Refresh شدن برنامه های پس زمینه را خاموش کنید یا اینکه برنامه هایی که نمی خواهید در پس زمینه Refresh شوند را انتخاب کنید.

  1. حواستان به Location باشد

همیشه برنامه هایی که از Location استفاده می کنند را چک کنید. برای تنظیم برنامه هایی که می خواهید از این سرویس استفاده کنند یا خیر، به Settings > Privacy > Location Services بروید.

برای آنکه با یک حرکت این ۴ مورد، تماس تلفنی، وای فای، بلوتوث و GPS، را خاموش کنید، گوشی خود را بر روی حالت پرواز قرار دهید.

  1. نوتیفیکیشن های کمتری دریافت کنید

بسیاری از برنامه هایی که ضروری نیستند برای شما نوتیفیکیشن می فرستند. نوتیفیکیشن شارژ باتری بسیاری مصرف می کند. به  Settings > Notifications بروید و هر کدام از برنامه ها که نمی خواهید از آنها نوتیفیکیشنی داشته باشید، را انتخاب کنید.

  1. ببینید کدام برنامه ها مصرف باتری بیشتری دارند

در تنظیمات، صفحه Battery به شما مصرف باتری هر برنامه را در طی ۲۴ ساعت گذشته و ۷ روز گذشته نشان می دهد.

  1. از قفل خودکار (Auto-Lock) استفاده کنید

چرا باعث می شوید یک چیز بیهورده شارژ باتری شما را بخورد؟ با قفل خودکار (Auto-Lock) آیپد شما بعد از مدتی غیرفعال بودن، خاموش می شود. می توانید زمان آن را از ۲ دقیقه شروع کنید. برای تنظیمات قفل خودکار به  Settings > Display & Brightness > Auto-Lock بروید.

  1. دما را کنترل کنید

گرمای اضافی بر روی شارژ باتری اثر می گذارد. شرکت اپل دمای نگهداری آیپد را بین ۳۲ تا ۹۵ درجه فارنهایت اعلام کرده و درجه دمای بسیار مناسب بین ۶۲ تا ۷۲ درجه فارنهایت می باشد. این موضوع به این معنا است که آیپد خود را در سایه ساحل، تابستان در ماشین و زمستان ها بر روی وسایل گرمایشی، قرار ندهید.

  1. آپدیت باشید

آپدیت های نرم افزارهای اپل مشکلات قبلی را حل می کنند و اجرای برنامه و استفاده از شارژ باتری را بهبود می بخشند. به Settings > General > Software Update بروید تا ببینید آپدیت کدام برنامه ها در دسترس می باشد.

منبع

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *