خانه / اخبار آی تی / یاهو هک شدن یک میلیارد حساب کاربری را فاش کرد

یاهو هک شدن یک میلیارد حساب کاربری را فاش کرد

یاهو چند روز پیش فاش کرد که به تازگی یک نفوذ در سیستمشان شناسایی کرده است که در آگوست ۲۰۱۳ اتفاق افتاده است و در ارتباط با بیش از یک میلیارد حساب کاربری می‌باشد.

یاهو گفت که این اتفاق، از نفوذی که در سپتامبر فاش شد، که در آن اطلاعات حداقل ۵۰ میلیون کاربر از شبکه‌اش دزدیده شد، جدا می‌باشد. همچنین اعلام کرد که شخص ثالث غیر مجاز داده‌ها و اطلاعات را در نفوذ اخیر دزدیده است. و اینکه این شخص ثالث، به طور نزدیکی با نیروی قانون همکاری داشته است.

مدیر ارشد امنیت اطلاعات شرکت، باب لرد، بیان کرد که یاهو قادر به شناسایی عوامل این نفوذ و سرقت داده‌ها نبوده است.

بر اساس یک تحقیق در حال اجرا توسط کارشناسان قانونی بیرونی، لرد گفت که یاهو معتقد است که حمله کننده به کد اختصاصی شرکت دسترسی داشته و میدانسته که چگونه کوکی‌ها را جعل کند.

وی با اشاره به ارتباط بین این دو هک بزرگ، گفت که استفاده از جعل کوکی‌ها شبیه به نفوذ به سیستم در سال ۲۰۱۴ می‌باشد.

قسمتی از این فعالیت را به همان فرد تحت حمایت دولت ارتباط داده‌ایم که به نظر می‌رسید مسئول دزدی اطلاعات شرکت در ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۶ باشد.

این شرکت گفت که اطلاعات حساب کاربری دزدیده شده ممکن است شامل نام، آدرس‌های ایمیل، شماره تلفن، تاریخ تولد، پسوردهای هش شده و در برخی موارد سؤالات و پاسخ‌های امنیتی رمزشده و یا رمزنشده باشد.

لرد گفت : بررسی ها نشان می‌دهد که اطلاعات دزدی شده شامل رمزها به صورت متن آشکار، اطلاعات کارت بانکی و یا اطلاعات بانکی در سیستمی که به آن نفوذ شده است قرار نداشتند.

ضروری می‌باشد که کاربران هرچه سریع‌تر پسوردهای خود را عوض کرده و سؤالات و پاسخ‌های امنیتی خود را باطل و یا عوض کنند تا از آن‌ها سو استفاده نشود.

منبع

مطلب پیشنهادی

ورایزون به دنبال کاهش قیمت نهایی یاهو می‌باشد

ظاهرا شرکت ارتباطاتی ورایزون (Verizon) که قرار بود یاهو را در آینده‌ ای نزدیک خریداری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *