خانه / متفرقه / گوشی های انعطاف پذیر و تاشو هیجان ما برای گوشی های هوشمند را شکستند

گوشی های انعطاف پذیر و تاشو هیجان ما برای گوشی های هوشمند را شکستند

گوشی های انعطاف پذیر و تاشو هیجان ما برای گوشی های هوشمند را شکستند

تفسیر:این گوشی ها، هر کسی را رو به جلو حرکت می دهد، اما باید سال ها بگذرد تا پذیرفته شوند.

 

او صفحه مستطیلی گوشی را محکم به پایین فشار می دهد، و مانند دستبند، دور مچ او بسته شد. حضار نفس نفس می زدند، اینترنت شلوغ شد.

این گوشی بند بند که به صورت کامل بسته می شود-که به CPlus معروف است-یک دستگاه مفهومی Lenovo بود که در قسمتی از عرضه عظیم ماه ژوئن گذشته، باعث حیرت جمعیت شد، شامل مقیاس Moto Z و Phab 2 Pro می باشد(اولین گوشی که از نرم افزار Tango گوگل برای تقویت واقعیت، استفاده کرده است). CPlus ها، فقط یک نمونه اولیه می باشند، اما می تواند جنجالی برای نشان دادن تصوری که در مورد آینده گوشی های انعطاف پذیر که می توانند خم و حتی تا شوند، داده است، باشد.

بخاطر قدرتی که گوشی های امروزه دارند، اطمینان از صفحه مستطیلی یک ضرورت نامحسوس  و خسته کننده است که به طور کلی آن را به سختی می بینیم. و بخاطر این است که گوشی هایی که خم می شوند، پیچ می خوردند و تا می شوند، صنعت را پر انرژی و به هیجان در خواهد آورد، حتی اگر این دستگاه های جدید آینده در ابتدا نقص هایی داشته باشند.

چرا ما یک گوشی انعطاف پذیر و یا تاشو می خواهیم؟

خم کردن و تا کردن گوشی ها به صورتی ذهنی و دیداری جالب می باشد چون  قطعات محکم الکتریکی معمولا خم نمی شوند، حداقل نه بدون لولا. اما آیا استفاده واقعی برای آنها خارج از فشار آوردن به حدی که طراحان و دانشمندان می توانند انجام دهند، وجود دارد؟

در واقع، استفاده کمی وجود دارد. تا کردن یک دستگاه به شما یک دستگاه کوچک تر ، و بسته متحرک تری برای حمل کردن، می دهد – اصولا می تواند اندازه صفحه تان را دو برابر کند.

علاوه بر این، دستگاه هایی مانند این ها “خواهند توانست مانند ماشین چاپ تولید شوند”، Roel Vertegaal می گوید، کسی که Human Media Lab در دانشگاه Queens کانادا اداره می کند و بر روی مدل های نمونه های اولیه کار می کند.او افزود، تولید برخی قسمت های گوشی به این شکل می تواند سرانجام باعث ساخت گوشی های ارزان تر شود.

دستگاه های شکیل که انتقال صفحه کار ۳D بیشتری(به جای صفحه صاف همیشگی) دارند، همچنین قدرت تغییر چگونگی حمل آنها توسط مردم و حتی استفاده از آنها را دارد، مانند راهنمایی به سمت راه های جدید در حالیکه در حال بازی کردن هستید، یا استفاده از روشی که شمع دستگاه را خم می کنید تا کاری را انجام دهید، مانند زمانی در حال بازی کردن هستید یا موزیک می سازید.

چند نقص بالقوه

گوشی pill-bugِ Lenovo تنها گوشی نیست که دارای دستگاه های منعطف است. در واقع، نمونه های اولیه گوشی های با قابلیت خم شدن چیزهایی هستند که قبلا در سال ۲۰۱۱ دیده بودیم. در ماه های گذشته، سامسونگ برنامه آزادی بر روی گوشی تاشو بکار برده است، که به معنای این است که احتمالا صفحه خمیده(اما ایستا)گوشی ها را به زودی برای مرحله بعدی گرفته است، و ال جی شایعه شده است که Apple، گوگل و ماکروسافت را به همراه نمایشگر گوشی های منعطف در سال ۲۰۱۸ عرضه می کند. Lenovo، همچنین، بر روی نمونه های تبلت اولیه که برای آنکه به طور کلی کوچک تر گردند، تا می شوند، کار می کند. شرکتی که به طور مختصر برای روزنامه نگاران ،در زمان های مشابه که CPlus را ارائه کرده است، روشن کرده است.

اما وقتی که تحقیقات بر روی گوش های انعطاف پذیر و تاشو در آزمایشگاه های خصوصی صورت می گیرند، انتظار نداشته باشید که همه را یک دفعه ببینید. شرکت ها ترجیح می دهند به صورت آرام و محتاطانه با طراحی های جدید و اصلی، پیش بروند.

اولین گوشی با صفحه خمیده سامسونگ را به عنوان مثال در نظر بگیرید. Galaxy Round در اصل یک گوشی مفهومی بود که هرگز از کرده جنوبی بیرون نرفت، اما طراحی آن به گونه های مختلفی رسید تا امروز به S7 Edge با دو سطح خمیده رسیده است. Mi Mix با خمیدگی کمتر Xiaomi همچنین دیگر دستگاه مفهومی است که تکنولوژی در آن نشان داده خواهد شد. احتمالا اولین این گوشی های منعطف آینده این گونه خواهند بود:

  • هزینه زیاد برای ساخت(و بنابراین گران قیمت برای خرید)
  • تعداد کمی به فروش می رسد
  • در یک یا دو فروشگاه فروخته می شود تا چگونگی رفتار خریداران دیده شود

همچنین در این گوشی ها وقتی مدام خم و تا شوند، باید ساییدگی و پارگی را در نظر گرفت. “من نمیدونم چرا دوست داشتم که گوشیم را خم کنم و در واقع، آن را باید در یک OtterBox برا محافظت آن از استفاده نادرست روزانه که آن مجبور به تحمل آنهاست، قرار می دادم” Chris Schmandt می گوید، کسی که Living Mobile Group را در آزمایشگاه رسانه MIT اداره می کند.

این هممچنین انکان پذیر است که طراحی منعطف تر و جدید می تواند بر روی نوعی از سخت افزار که می توانید در یک دستگاه قرار دهید، تاثیر بگذارد، مانند باتری کوچکتر، صفحه مسطح. همچنین احتمالا قسمت های سفت و محکم، مانند بورد مدار، از شکل داخلی متفاوتی استفاده خواهند کرد، یا به گونه ای ساخته می شوند که به اندازه کافی خم شوند.

 

بنابراین اگر گوشی های منعطف  برای ضربه خوردن تضمین نشوند، چرا شرکت ها باید پول های خود را برای گوشی هایی که ممکن است برای سال ها، یا حتی هیچ وقت، روی بورس نباشند، در R&D بریزند؟ حقیقت این است که، ما همیشه نمی توانیم به طور دقیق پیش بینی کنیم که چه گرایشی بدست خواهد آمد و کدام ضربه خواهد خورد.

اما در ابتدای نوآوری افتخاری وجود دارد، و سود جداگانه ای از بازار برای شرکت هایی که تجربه بیشتری دارند، وجود دارد، زمانی که دستگاه های انعطاف پذیر به بار بنشینند.

(سامسونگ به خصوص در اینجا ممکن است مورد منفعت قرار بگیرد اگر اولین در ارائه وسایل الکترونیکی تاشو باشد. “سامسونگ احتمالا جاده در هم گسیخته برگشت به بازار را بدست خواهد آورد” Wayne Lam می گوید، تحلیلگر IHS Markit، “و با امیدواری عدم موفقیت Note 7 را پشت سر آنها گذاشت.”)

چیزی که مرا بیشتر از همه هیجان زده می کند این است که این نوع از نوع آوری به فروشگاه های گوشی که در هر جایی بر اساس اکتشافات گذشته برای به حرکت در آوردن گونه های جدید به سمت جلو، ساخته شده اند، کمک می کند. این فقط آزمون و خطایی است که صنعت حساب کرده است که چه کارهایی انجام شده و چه کارهایی نه. این نوعی از توسعه است که به ما تکنولوژی بعدی را خواهد داد که بدون آن زنده نخواهیم ماند.

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه فونت های وب گوگل را با یک راه درست به قالب های وردپرس اضافه کرد

فونت های گوگل یک منبع فوق العاده و عالی رایگان برای طراحان وب است. در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *