خانه / متفرقه / گوشی ال جی G6 در مقابل گوشی پیکسل گوگل: کدام یک بهتر است؟

گوشی ال جی G6 در مقابل گوشی پیکسل گوگل: کدام یک بهتر است؟

گوشی ال جی G6 در مقابل گوشی پیکسل گوگل: کدام یک بهتر است؟

گوشی گلکسی S8 نمی خواهید، اما نمی توانید بین گوشی های گوگل و ال جی یکی را انتخاب کنید؟ ما به شما کمک می کنیم.

 

به هر دلیلی ممکن است گوشی جدید سامسونگ، گلکسی S8، گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود. خوشبختانه گوشی های اندرویدی با صفحه نمایش بزرگ مانند G6 ال جی و گوشی پیکسل XL گوگل، وجود دارند.

این دو گوشی، هر رو دستگاه های بسیار خوبی هستند، اما G6 و پیکسل XL نقاط قوت مختلفی دارند. برای کمک به آن که بهتر تصمیم بگیرید کدام یک از این گوشی ها برای شما مناسب تر است، این دو گوشی را در طراحی، دوربین، اجرا، ویژگی ها و قیمت، مورد ارزیابی قرار دادم.

طراحی:

چه دوست داشته باشید چه نه، سایه ای که بر روی قسمت بالایی شیشه وجود دارد، آن را از ما بقی گوشی ها متمایز کرده است. به شخصه عاشق این طراحی هستم. مشکل در اینجا است که شیشه ترک بر می دارد.از نظر فیزیکی پیکسل XL از G6 بزرگ تر است، و از نظر ظاهر گوشی پیکسل بسیار شبیه به آیفون می باشد. رنگ آبی که در صفحه نمایش پیکسل وجود دارد، چشم را جذب می کند، و گوشه های منحنی آن باعث شده است که نسبت به G6 راحت تر آن را بدست گرفت.

گوشه های صاف G6 باعث می شوند این گوشی به راحتی از دست های شما لیز بخورد. شیشه در این جا نیز یک مشکل به حساب می آید. اما این طور که ال جی پیش می رود، G6 ظاهر بهتری نسبت به پیکسل دارد. این گوشی ظاهری زیباتر و صیقلی دارد. نقه قوت اصلی G6، ضد آب بودن آن است. دوام در برابر پاشیدن تصادفی آب، یک مزیت بزرگ به حساب می آید.

برنده: اگر کاملا از نظر زیبایی شناسی بررسی شود، برنده پیکسل است. اما ضد آب بودن G6 آن را نهایتا بالاتر می برد.

دوربین:

گوشی G6دو دوربین ۱۴ مگاپیکسلی در قسمت پشت خود دارد، یکی از این ها لنز با میدان دید گسترده دارد. این موضوع باعث می شود، بتوانید محتوای بیشتری را در هر عکس داشته باشید.دوربین ۵ مگا پیکسلی جلو آن، چنین گزینه نیز دارد، بنابراین برای گرفتن عکس سلفی گروهی به مشکل بر نخواهید خورد. همچنین برنامه Square Camera وجود دارد که عکس ها را به اندازه مربع برای برنامه اینستاگرام، تبدیل می کند.

در کنار حالت Lens Blur، دوربین گوشی پیکسل نکته دیگری ندارد، تنها دارای یک دوربین ساده ۱۲٫۳ مگاپیکسلی و یک دوربین ۸ مگا پیکسلی می باشد. در نظر داشته باشید که این دوربین ها به نوبه خود به خوبی عمل می کنند. در حالیکه هم گوشی پیکسل و هم گوشی G6 عکس ها واضح و تار در روشنایی می گیرند، و هم این که هر دو گوشی ویژگی عدم لرزش هم در عکس و هم در فیلم را دارند، دوربین گوشی پیکسل بهتر است. برتری دوربین این گوشی به خاطر عکاسی در نور کم، گرفتن عکس های سلفی واضح تر و فیلمبرداری بدون لرزش، است.

برنده: در حالیکه ویژگی میدان دید گسترده گوشی G6 کاربردهای خود را دارد، من عکاسی در نور کم گوشی پیکسل را ترجیح می دهم.

اجرا: سرعت پردازشگر و عمر شارژ باتری

هر دو گوشی دارای پردازشگر Qualcomm Snapdragon 821 هستند. بر روی کاغذ مقدار سرعت پردازشگر ها مشابه می باشد اما در واقعیت و کار با آنها به سختی می توان سرعت آنها را تشخیص داد.

گوشی G6 باتری ۳۳۰۰ میلی آمپری دارد، در حالیکه این مقدار در گوشی پیکسل XL کمی بیشتر است، ۳۴۵۰ میلی آمپر. در آزمایش باتری گوشی ها که فیلمی را در حالت پرواز پخش می کنیم، گوشی G6 13 ساعت و ۲۱ دقیقه و گوشی پیکسل با ۲۸ دقیقه بیشتر، ۱۳ ساعت و ۴۹ دقیقه، دوام آورد.

برنده: گوشی پیکسل XL، به سختی برنده این بخش است چون عمر شارژ باتری آن کمی بیشتر است.

ویژگی ها: مربوط به نرم افزار

هر دو این گوشی ها Android 7.0 Nougat و Google Assistant را اجرا می کنند، در قسمت نرم افزاری تفاوت آن چنانی بین این دو گوشی نیست.

interface پیکسل کمی بهتر از نرم افزار معمول ال جی می باشد، این interface به نام UX 6.0. I که در جزئیاتی مانند آیکون، شماره گیر و منو ها، همانند گوگل است. هنوز هم نارضایتی هایی در مورد G6 در این مورد وجود دارد.

به یاد داشته باشید که گوشی پیکسل بروزرسانی های اصلی نرم افزار را که از سوی گوگل منتشر می شود را سریعا دریافت می کند. اگر گوشی G6 را خریداری کردید، بروزرسانی ها را با تاخیر بیشتری دریافت می کنید.

برنده: هر دو، البته منظور من هیچ کدام است، چون هیچ کدام از این دو گوشی ویژگی جالبی خارج از نرم افزار های Nougat و Assistant ندارند.

قیمت:

در حالیکه هر دو این گوشی ها جدیدترین گوشی های این دو شرکت می باشند، گوشی ال جی قیمت پایین تری دارد، حتی وقتی در کشورهای مختلف دیگر این گوشی را خریداری کنید. در امریکا، گران قیمت ترین G6 در AT&T است، که هنوز هم ۵۰ دلار ارزان تر از گوشی پیکسل (۳۲ گیگی) است. در بریتانیا، این اختلاف قیمت ۷۰ پوند و در استرالیا ۲۶۰ AU$ است.

قیمت گوشی پیکسل در نسخه ۱۲۸ گیگی بالاتر می رود، اگر چه که گوشی G6 حافظه قابل گسترش دارد و می توانید آن را به ۲ ترابایت به وسیله microSD افزایش دهید.

البته که قیمت این گوشی ها در طول سال مدام تغییر می کند، و خرده فروشان قیمت های مختلفی از آنها ارائه می دهند.

برنده: گوشی G6 قیمت بهتری دارد.

برنده…

گوشی G6 در طراحی (به دلیل ضد آب بودن) و قیمت برنده شد. اما گوشی پیکسل در دوربین و اجرا برنده شده است. اگر پول مهم نباشد، گوشی پیکسل، گوشی بهتری است. اما قیمت پایین گوشی G6 (نه ضد آب بودن) تفاوت زیادی بین دو گوشی ایجاد کرده است.

نهایتا، تمام چیزهایی که یک گوشی را به “بهترین” تبدیل می کند بستگی به خود شما، یعنی خریدار دارد. تصمیم بگیرید کدام یک از این دو گوشی پیکسل و G6 به بودجه شما نزدیک تر است. شاید به دنبال گوشی هستید که عکس های بهتری بگیرد تا این که ضد آب باشد.

ال جی و گوگل با ارائه این دو گوشی بهترین را انجام داده اند. مطمئنا از این دو گوشی راضی خواهید بود. باید بدانید که کدام ویژگی برای شما مهم تر است.

LG G6 در برابر Google Pixel XL

  LG G6 Google Pixel XL
کیفیت، اندازه صفحه نمایش ۵٫۷-inch, 2,880×1,440 pixels ۵٫۵-inch; 2,560×1,440 pixels
تراکم پیکسل ۵۶۵ ppi ۵۳۴ ppi
ابعاد (اینچ) ۵٫۹x2.8×0.31 in ۶٫۱x3x0.34 in (از ضخامتش)
ابعاد (میلیمتر) ۱۴۸٫۹x71.97.x7.9 mm ۱۵۴٫۷x75.7×8.6 mm (از ضخامتش)
وزن (اونس، گرم) ۵٫۷ oz; 162g ۵٫۹۲ oz; 168g
نرم افزار موبایل Android 7.0 Nougat Android 7.1 Nougat
دوربین ۱۳ مگا پیکسل (استاندارد)، ۱۳ مگا پیکسل (میدان دید) ۱۲٫۳ مگا پیکسل
دوربین جلو ۵ مگا پیکسل ۸ مگا پیکسل
فیلمبرداری ۴K ۴K
پردازشگر ۲٫۳۵ GHz Qualcomm Snapdragon 821 ۲٫۱۵ GHz + 1.6 GHz Qualcomm Snapdragon 821
حافظه ۳۲ گیگ ۳۲ گیگ، ۱۲۸ گیگ
RAM ۴ گیگا بایت ۴ گیگا بایت
قابلیت گسترش دادن حافظه تا ۲ ترابایت ندارد
باتری ۳۳۰۰ میلی آمپر (غیرقابل جدا شدن) ۳۴۵۰ میلی آمپر (غیر قابل جدا شدن)
سنسور اثر انگشت پشت جلد پشت جلد
اتصال USB-C USB-C
ویژگی های خاص ۱۸:۹ جنبه نسبت؛ شارژ بدون سیم (فقط ایالات متحده)؛ ضد آب ذخیره cloud نامحدود؛ Daydream VR-ready؛ اولین در داشتن Google Assistant
قیمت خارج از قرارداد (USD) AT&T: 720 دلار؛ Verizon: 672 دلار؛ T-Mobile: 650 دلار؛ Sprint: 708 دلار؛ U.S. Cellular: 597.60 دلار ۷۶۹ دلار (۳۲ گیگ)؛ ۸۶۹ دلار (۱۲۸ گیگ)
قیمت (GBP) ۶۴۹ پوند ۷۱۹ پوند (۳۲ گیگ)؛ ۸۱۹ پوند (۱۲۸ گیگ)
قیمت (AUD) ۱۰۰۸ AU$ ۱۲۶۹ AU$ (32 گیگ)؛ ۱۴۱۹ AU$ (128 گیگ)

منبع

 

مطلب پیشنهادی

۷ روش برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز۱۰

۷ روش برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز۱۰ از همه و یا قسمتی از صفحه، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *