خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه یک پلاگین وردپرس را نصب کنیم: راهنمای گام به گام برای مبتدیان

چگونه یک پلاگین وردپرس را نصب کنیم: راهنمای گام به گام برای مبتدیان

بعد از نصب وردپرس، اولین چیزی که هر مبتدی باید یاد بگیرد این است که چگونه یک پلاگین یا افزونه وردپرس را نصب کند. پلاگین ها به شما اجازه می دهند که ویژگی های جدیدی را مانند اضافه کردن یک گالری، اسلاید شو و غیره را اضافه کنید. هزاران پلاگین رایگان و پولی وردپرس هم اکنون در دسترس وجود دارد. در این راهنمای گام به گام، ما به شما نشان می دهیم که چگونه یک پلاگین وردپرس را نصب کنید.

 

قبل از اینکه شروع کنید

اگر از wordpress.com استفاده می کنید، شما نمی توانید پلاگین ها را نصب کنید. بسیار پیش آمده است که عده ای از کاربران نسبت به این که نمی توانند در داشبورد وردپرس منوی پلاگین ها را ببینند شکایت دارند. این به علت این است که شما از wordpress.com استفاده می کنید و این سرویس محدودیت هایی دارد.

به منظور استفاده از پلاگین ها باید از سرویس wordpress.org استفاده کنید. اگر می خواهید از سرویس wordpress.com به wordpress.org انتقال پیدا کنید از راهنماهای این کار استفاده کنید.

چگونه یک پلاگین وردپرس را نصب کنیم

ما سه روش را به طور کامل پوشش می دهیم: نصب یک پلاگین وردپرس با استفاده از جستجو، بارگذاری یک پلاگین وردپرس، و نصب دستی یک پلاگین وردپرس با استفاده از FTP.

نصب یک پلاگین با استفاده از سرویس جستجوی پلاگین وردپرس

آسان ترین روش نصب یک پلاگین وردپرس استفاده از سرویس جستجوی پلاگین است. تنها عیب این روش این است که پلاگین حتما باید در دایرکتوری پلاگین وردپرس باشد که تنها محدود به پلاگین های رایگان است.

اولین کاری که باید بکنید این است که به محیط ادمین وردپرس خود بروید و بر روی Plugins » Add New کلیک کنید.

شما یک صفحه مانند اسکرین شات بالا خواهید دید. پلاگینی که می خواهید را با نوشتن نام آن و یا کارکردی که به دنبال آن هستید پیدا کنید. بعد از آن شما یک فهرست از پلاگین ها را مانند زیر خواهید دید:

شما می توانید پلاگینی که برای شما بهترین است را انتخاب کنید. به علت این که در جستجوی مثال ما، ما به دنبال پلاگین Floating Social Bar بودیم، این پلاگین در ابتدا ظاهر شده و ما بر روی دکمه Install Now کلیک می کنیم.

وردپرس اکنون پلاگین را برای شما دانلود و نصب می نماید. بعد از آن شما پیام موفقیت آمیز بودن نصب را خواهید دید که همراه با یک لینک برای فعال سازی پلاگین و یا بازگشت به نصب کننده پلاگین است.

یک پلاگین وردپرس می تواند بر روی وب سایت شما نصب شود اما تا هنگامی که آن را فعال نکنید کار نخواهد کرد. بنابراین جلو بروید و بر روی لینک فعال سازی پلاگین کلیک کنید تا پلاگین را در وب سایت وردپرس خود فعال کنید.

تمام شد! شما توانستید با موفقیت اولین پلاگین وردپرس خود را نصب کنید.

گام بعدی تنظیم کردن تنظیمات پلاگین است. این تنظیمات برای هر پلاگین متفاوت است و ما نمی توانیم تمام آن ها را در این راهنما پوشش دهیم.

نصب یک پلاگین با استفاده از بارگذاری پلاگین در ادمین وردپرس

پلاگین های پولی وردپرس در دایرکتوری پلاگین وردپرس فهرست نشده اند. این پلاگین ها نمی توانند با روش اول نصب شوند.

به همین علت است که وردپرس یک روش بارگذاری برای نصب چنین پلاگین هایی را قرار داده است. ما به شما نشان می دهیم که چگونه با استفاده از گزینه بارگذاری در محیط ادمین یک پلاگین وردپرس را نصب کنید.

ابتدا شما باید پلاگین را از منبع آن دانلود کنید (که به صورت فایل زیپ است). سپس شما باید به محیط ادمین وردپرس بروید و صفحه Plugins » Add New بروید.

بعد از آن، بر روی دگمه Upload Plugin در بالای صفحه کلیک کنید.

این کلیک صفحه بارگذاری پلاگین را بالا می آورد. در این جا شما باید بر روی دکمه انتخاب فایل کلیک کنید و فایل پلاگینی که پیش از این دانلود کرده اید و در کامپیوتر خود ذخیره کرده اید، انتخاب کنید.

بعد از این که فایل پلاگین را انتخاب کردید، باید بر روی دکمه install now کلیک کنید.

وردپرس حالا فایل پلاگین را از کامپیوتر شما بارگذاری می کند و آن را برای شما نصب می کند. شما یک پیام موفقیت مانند آن چه در روش قبل دیدید، خواهید دید.

بعد از این که پلاگین نصب شد، شما باید بر روی لینک فعال سازی پلاگین کلیک کنید تا استفاده از پلاگین را شروع کنید.

شما باید تنظیماتی که لازم دارید را انجام دهید. این تنظیمات برای هر پلاگین با پلاگین دیگر متفاوت است.

نصب دستی یک پلاگین وردپرس سا استفاده از FTP

در بعضی موارد، ممکن است میزبان وردپرس شما، محدودیت هایی برای فایل ها ایجاد کرده باشد، و به همین علت شما نتوانید یک پلاگین را از محیط ادمین نصب کنید.

در این موقعیت ها، بهترین کار این است که به صورت دستی با استفاده از FTP پلاگین را نصب کنیم. روش مدیریت FTP بدترین روش برای مبتدیان است.

ابتدا شما باید فایل پلاگین را از منبع آن دانلود کنید (که به صورت یک فایل زیپ است). سپس فایل زیپ را در کامپیوتر خود باز و استخراج کنید.

استخراج فایل های زیپ شده باعث می شود که پوشه جدید با نام مشابه ایجاد شود. این همان پوشه ای است که شما باید به صورت دستی در وب سایت خود با استفاده از FTP client بارگذاری کنید.

شما باید از طریق مدیریت FTP به میزبان خود دسترسی داشته باشید. اگر شما نام کاربری و رمز عبور FTP خود را ندارید، با میزبان وردپرس خود تماس بگیرید و از آن ها بپرسید.

FTP client را در کامپیوتر خود باز کنید و با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که از میزبان خود گرفته اید به وب سایت خود متصل شوید. بعد از این که متصل شدید، باید به مسیر /wp-content/plugins/ دسترسی پیدا کنید.

سپس پوشه ای که از فایل زیپ استخراج کردی را در پوشه /wp-content/plugins/ در سرور وب خود بارگذاری کنید.

بعد از بارگذاری فایل ها، شما باید به محیط ادمین وردپرس بروید و بر روی لینک Plugins در منوی ادمین کلیک کنید. شما در آن جا پلاگین هایی را که موفقیت آمیز نصب کرده اید را در آن جا خواهید دید.

شما باید بر روی لینک فعال سازی که در زیر پلاگین است، کلیک کنید. بعد از فعال سازی شما ممکن است نیاز داشته باشید تنظیمات پلاگین را تغییر دهید. پلاگین ها تنظیمات متفاوتی با یکدیگر دارند که نمی توان به هر کدام از آن ها در این مقاله پرداخت.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *