خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه یک فید فیسبوک برای وب سایتمان در وردپرس بسازیم

چگونه یک فید فیسبوک برای وب سایتمان در وردپرس بسازیم

شما می توانید پست های فیسبوک از صفحه شخصی یا گروهتان را در سایت وردپرس خود نشان دهید تا میزان مخاطب آنها بالاتر رود. در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه این کار را انجام دهید.

چه موقع و چرا شما باید یک فید فیسبوک در وردپرس بسازید

فیسبوک بزرگترین پلتفرم شبکه اجتماعی در جهان است. به عنوان یک صاحب سایت شما ممکن است تاکنون با مخاطبان خود در فیسبوک به وسیله یک صفحه فیسبوک یا یک گروه در ارتباط بوده باشید.

اما این پست ها که شما در فیسبوک قرار می دهید برای مخاطبانی که از خود سایت شما بازدید می کنند قابل رویت نیست. با ساختن یک فید فیسبوک شما می توانید به مخاطبان وب سایتتان نشان دهید که در صفحه یا گروه فیسبوکتان چه خبر است.

این باعث بالا رفتن لایک های فیسبوک شما نیز می شود. اگر از تبلیغات فیسبوک استفاده می کنید از این طریق می توانید این تبلیغات را به مخاطبان سایت خود نیز نشان دهید. حال ببینیم چگونه باید این کار را انجام داد.

اضافه کردن یک فید خاص در وردپرس

اولین کاری که باید بکنید نصب و فعال سازی پلاگین Custom Facebook Feed است. نسخه رایگان این پلاگین عکس های لینک ها و استتوس ها را نمایش نمی دهد. برای نمایش دادن این عکس ها شما به نسخه Pro نیاز دارید.

بعد از فعال سازی به صفحه Facebook Feed » Settings بروید تا تنظیمات را انجام دهید.

ابتدا صفحه فیسبوک یا ID گروه خود را آماده کنید. اگر URL صفحه فیسبوکتان به شکل زیر است:

https://www.facebook.com/your_page_name

پس از your_page_name می توانید به عنوان ID فیسبوک استفاده کنید. برای گروه فیسبوک نیز شما URL شبیه زیر دارید:

https://www.facebook.com/pages/your_page_name/123654123654123

شما باید از ۱۲۳۶۵۴۱۲۳۶۵۴۱۲۳ به عنوان ID پیج خود استفاده کنید.

اگر شما می خواهید یک گروه اضافه کنید، باید ID گروه خود را اضافه کنید. با سر زدن وب سایت Find My Facebook ID و وارد کردن URL گروه خود در قسمت جستجو می توانید این ID را به دست بیاورید.

کار بعدی که باید انجام دهید وارد کنید نشانه دسترسی است. پلاگین حتی بدون وارد کردن این نشانه دسترسی کار می کند ولی پیشنهاد می شود که این کار را انجام دهید.

به وب سایت Facebook developers بروید و بر روی Create new app کلیک کنید.

یک popup بالا می آید که شما باید در آن یک نام برای اپ خود انتخاب کنید و در آن وارد کنید. یک آدرس ایمیل وارد کنید و دسته بندی اپ خود را برگزینید. بر روی Create App ID کلیک کنید.

فیسبوک یک اپ برای شما می سازد و شما را به داشبورد اپ هدایت می کند. شما باید بر روی Tools & Support در بالای صفحه کلیک کنید.

در اینجا یک سری اطلاعات و منابع مفید برای اینکه چگونه از اپ های فیسبوک استفاده کنید وجود دارد. بر روی Access token tool کلیک کنید.

با کلیک بر روی لینک شما به صفحه ای می روید که در آنجا می توانید نشانه های دسترسی اپ یا نشانه اپ را ببینید.

حالا شما می توانید این نشانه دسترسی را درصفحه تنظیمات پلاگین فید فیسبوک کپی کنید.

در زیر قسمت تنظیمات این صفحه شما باید انتخاب کنید که یک صفحه یا یک گروه را می خواهید نمایش دهید. شما همچنین می توانید تعداد پستهایی که می خواهید نمایش داده شود، منطقه زمانی و زبان را انتخاب کنید.

فراموش نکنید که تغییرات را ذخیره نمایید.

اکنون شما می توانید یک پست یا صفحه جدید بسازید یا یکی از پست های قدیمی را ویرایش کنید که می خواهید در آن فید فیسبوک قرار گیرد. در قسمت ویرایش پست این کد را قرار دهید:

[custom-facebook-feed]

شما می توانید صفحه یا پست خود را ذخیره کنید و پیش نمایش آن را ببینید. این کار باعث می شودد تا آخرین پست ها از صفحه یا گروه فیسبوکتان در صفحه وردپرس نمایش داده شود.

نمایش چند فید فیسبوک در وردپرس

حال فرض کنیم شما بخواهید بیش از یک فید فیسبوک در سایت وردپرس داشته باشید. تنظیمات پلاگین به شما اجازه افزودن تنها یک صفحه یا ID گروه را می دهد.

اما شما به سادگی می توانید از یک کد استفاده کنید تا هر فید فیسبوک دلخواهی را که می خواهید نمایش دهید.

این کد را اضافه کنید:

[custom-facebook-feed id=wpbeginner]

کد پلاگین پارامتر های مختلفی دارد.

چگونه ظاهر فید فیسبوک را به صورت دلخواه در بیاوریم

پلاگین به شما اجازه این را می دهد تا ظاهر فید فیسبوک در وب سایت خود را به صورت دلخوان تغییر دهید. به صفحه Facebook Feed » Customize بروید تا تنظیمات این کار را انجام دهید.

بخش دلخواه کردن به تب های مختلفی تقسیم شده است. هر تب گزینه های مخصوص به خود را دارد که شما می توانید با استفاده از آنها ظاهر فید فیسبوک خود را تغییر دهید.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *