خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / چگونه یک سایت وردپرس را به طور کامل از اینترنت حذف کنیم

چگونه یک سایت وردپرس را به طور کامل از اینترنت حذف کنیم

حذف نصب وردپرس باعث حذف سایت از اینترنت نمی شود. در این مقاله به شما نشان می دهیم که چه کنید تا یک سایت را به طور کامل پاک کنید.

چه موقع و چرا یک سایت وردپرس را از اینترنت به طور کامل پاک کنیم؟

گاهی اوقات ممکن است شما نیاز داشته باشید تا یک سایت وردپرس را از اینترنت پاک کنید.شما می توانید به آسانی با پاک کردن فایل های وردپرس از سرور که باعث عدم دسترسی سایت می شود، این کار را انجام دهید.

اما همچنان سایت شما در نتایج جستجوها، کش های موتورهای جستجوگر و ماشین Wayback قابل دسترسی است.

بسیار دشوار است تا تمام رد پای سایت را از اینترنت پاک کرد. هزاران سایت وجود دارند که مطالبشان را از سایت های دیگر می گیرند یا اسکرین شات می گیرند، آمار و مقایسه ارائه می دهند.

با روش هایی که در این مقاله می آموزید، می توانید دسترسی به سایتتان و مطالب آن را بسیار سخت کنید. در این مقاله شما می آموزید تا سایت WordPress.org خود را پاک کنید.

پاک کردن کامل یک سایت وردپرس از اینترنت

در اینجا قدم هایی که برای پاک کردن یک سایت وردپرس باید بردارید آورده شده است:

قدم اول: از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان (Backup) تهیه کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. حتی اگر می خواهید همه چیز را به طور کامل پاک کنید باز هم پشتیبان را باید تهیه کنید.

این باعث می شود که در صورتی که در آینده نظرتان عوض شد و خواستید به بخشی از اطلاعات روی سایتتان دسترسی پیدا کنید مشکلی پیدا نکنید.

قدم دوم: فایلهای وردپرس را پاک کنید

حالا باید فایل هایی که بر روی سرور ذخیره کرده اید را پاک کنید. پاک کردن این فایلها باعث پاک شدن نرم افزار وردپرس یعنی پلاگین ها، تم ها، عکسها و سایر فایلهای رسانه ای نیز می شود.

شما می توانید با مراجعه به حساب میزبانی وردپرستان این کار را انجام دهید. بعد از ورود، آیکون File Manager را می بینید.

File Manager یک محیط بر اساس وب برای مدیریت فایلهای ذخیره شده بر روی سرور را فراهم می کند. شما باید به دایرکتوری اصلی بروید و تمام فایل های ذخیره شده در آنجا را پاک کنید.

شما همچنین می توانید این کار را با FTP client انجام دهید.

قدم سوم: موتورهای جستجوگری که از Robots.txt استفاده می کنند را بلاک کنید

حالا که وب سایتتان را پاک کرده اید، وقت آن رسیده که موتورهای جستجوگری که در وب سایتتان می چرخند را بلاک کنید.

ما با استفاده از فایل Robots.txt به موتورهای جستجو می گوییم که ما نمی خواهیم در سایت ما جستجو انجام دهند. دقت کنید که Robots.txt یک فایل قراردادی است که به وسیله اکثر موتورهای جستجو استفاده می شود ولی بعضی از موتورهای کم نام و نشان تر کاملا این فایل را نادیده می گیرند. نگران نباشید به شما می گوییم که با آنها نیز چه کنید.

در ابتدا باید یک فایل جدید Robots.txt با استفاده از file manager در cPanel یا FTP بسازید.

بعد از ساختن فایل، باید آن را با خطوط زیر ویرایش کنید:

User-agent: *

Disallow: /

این دو خط باعث می شود تمام جستجوگرهای کاربر محور از دسترسی به تمام URL های مرتبط با اسم دامین شما محروم شوند.

قدم چهارم: حذف مطالب از موتورهای جستجو

اگرچه مطلب شما دیگر وجود ندارد ولی موتورهای جستجو ممکن است آن ها را تا مدتی نمایش دهند. موتورهای جستجو می دانند که وب سایت ها ممکن است به دلایل فنی داون شوند. به همین دلیل است که به نشان دادن مطالب وب سایت شما تا مدتی ادامه می دهند.  شما باید به موتورهای جستجو بگویید که مطالب شما دیگر وجود ندارند و به طور دائم پاک شده اند.

راحتترین کار این که با استفاده از فایل .htaccess این کار را انجام دهید. شما باید یک فایل جدید در دایرکتوری اصی وب سایتتان بسازید و آن را .htaccess بنامید.

سپس این فایل را ویرایش کنید این کدها را درون آن قرار دهید:

RewriteEngine On

RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/robots.txt

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.example\.com$ [NC]

RewriteRule ^(.*)$ – [L,G]

فراموش نکنید که نام سایت خودتان را به جای example.com بگذارید.

این کد باعث منحرف کردن تمام درخواست برای دسترسی به سایت شما می شود و خطای ۴۱۰ را نشان می دهد. اما این موضوع باعث می شود تا به موتورهای جستجو اجازه دسترسی به robots.txt را بدهد.

با وجود تمامی این قدمها، این فرآیند ممکن است زمان بر باشد. شما می توانید با ارائه در خواست پاک کردن کش این کار را سرعت ببخشید.

از بین بردن اسکرین شات های وب سایت از Wayback Machine

سایت Acrchive.org از Wayback Machine بزرگترین آرشیو جهان از وب سایت هاست. این سایت در سایت های می چرخد و نسخه های کش از میلیاردها وب سایت را ذخیره می کند.

هر کسی می تواند به Wayback Machine مراجعه کند و اسکرین شات های کش هر وب سایتی را ببیند.

بهترین راه حل پاک کردن دائم این اسکرین شات ها این که با Archive.org تماس بگیرید و از آنها بخواهید تا اسکرین شات ها را پاک کنند. پاک کردن وب سایت شما از Wayback Machine با زدن ایمیل به Archive.org شما را مطمئن می سازد که دیگر آن اسکرین شات ها باز نمی گردند.

حتی هنگامی که اعتبار دامین شما به پایان برسد و به نام فرد دیگری شود، Archive.org نمی تواند برای آن دامین عملیات آرشیو را انجام دهد.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *