خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه گراواتار (Gravatar) را در وردپرس عوض کنیم

چگونه گراواتار (Gravatar) را در وردپرس عوض کنیم

آیا می خواهید گراواتار پیش فرض وردپرس (Gravatar) را در سایت وردپرس عوض کنید؟ با اضافه کردن عکس آواتار مخصوص خود شما می توانید نظرات خود را در قسمت نظرات متمایز و مشخص کنید. در این مقاله ما به شما نشان می دهیم که چگونه این آواتار را در وردپرس تغییر دهیم و عکس مورد نظر خود را جایگزین کنیم.

 

گراواتار پیش فرض وردپرس چیست و چرا باید آن را تغییر داد؟

آواتار وردپرس یک سرویس وب است که توسط شرکت سازنده وردپرس، Matt Mullenweg که به آن Automattic می گویند، ساخته شده است و استفاده می شود. این آواتار به هر کسی اجازه می دهد تا یک پروفایل بسازد و عکس های آواتار را با آدرس های ایمیل همگام می سازد. عکس آواتار سپس در تمام وبلاگ هایی که کاربران نظر گذاشته اند و یا پست وبلاگ نوشته اند.

تمام سایت های وردپرس با یک ویژگی داخلی حمایتی آواتارها دارند و به صورت خودکار هنگامی که کاربران پست منتشر می کنند و یا در جایی نظر می گذارند این آواتار را نشان می دهد.

اما اگر یک کاربر عکس گراواتار نداشته باشد، وردپرس به صورت خودکار گراواتار پیش فرض خود را قرار می دهد. گزینه پیش فرض برای گراواتار هم یک عکس است که به آن مرد اسرار آمیز می گویند. این آواتار شبیه زیر است:

اگر شما نمی خواهید از عکس مرد اسرار آمیز برای آواتار استفاده کنید، پس باید آن را با عکس مورد نظر خود یا لوگوی خود عوض کنید. با گفتن این مسائل حال ببینیم که چگونه می توان عکس گراواتر را در وردپرس تغییر داد.

تغییر عکس پیش فرض گراواتار در وردپرس

در ابتدا باید به صفحه Settings » Discussion بروید و به پایین بروید تا به قسمت Avatars برسید. در این قسمت شما می توانید تنظیمات گراواتار را در سایت وردپرس خود تغییر و انجام دهید.

شما متوجه می شوید که در زیر گزینه آواتار پیش فرض گزینه های کمی قابل دسترس هستند. این آواتارها هنگامی استفاده می شوند که کاربرهیچ گراواتاری که مرتبط با آدرس ایمیل خود باشد، نداشته باشد.

به هر ترتیب وردپرس از عکس مرد اسرار آمیز به عنوان گراواتار پیش فرض استفاده می کند. شما می توانید این عکس را به یک عکس خالی یا لوگو تغییر دهید.

گزینه های کم دیگری وجود دارد. آنها یک سری عکس هستند که به صورت خودکار در طرح های مختلف ساخته شده اند. این عکس های از نام نویسنده نظر یا آدرس ایمیل برای ساخت ریاضی گونه یک عکس گراواتار منحصر بفرد استفاده می کنند.

فراموش نکنید که تغییرات را بعد از تغییر گراواتار پیش فرض ذخیره کنید.

استفاده از عکس پیش فرض گراواتار شخصی سازی شده در وردپرس

وردپرس همچنین به شما اجازه می دهد تا عکس های پیش فرض گراواتار خودتان استفاده کنید. در اینجا شما می توانید به آسانی عکس پیش فرض شخصی سازی شده خود را در وردپرس اضافه کنید.

در ابتدا باید عکسی بسازید که می خواهید از آن به عنوان گراواتار پیش فرض استفاده کنید. این عکس باید مربع مانند ۲۵۰ در ۲۵۰ پیکسل باشد. سپس باید این عکس را در سایت وردپرس خود آپلود کنید. به قسمت Media » Add New بروید و عکس گراواتار پیش فرض شخصی سازی شده خود را آپلود کنید.

بعد از اینکه عکس بارگذاری شد، شما باید بر روی لینک Edit که در کنار عکس است کلیک کنید. وردپرس عکس شما را برای ویرایش کردن باز می کند. شما باید URL فایل عکس را کپی کنید و آن را در یک ویرایشگر متن مانند Notepad قرار دهید.

حالا باید مقداری کد در سایت وردپرس خود قرار دهید. کد زیر را به فایل قالب functions.php اضافه کنید.

۱ add_filter( ‘avatar_defaults’, ‘wpb_new_gravatar’ );

۲ function wpb_new_gravatar ($avatar_defaults) {

۳ $myavatar = ‘http://example.com/wp-content/uploads/2017/01/wpb-default-gravatar.png’;

۴ $avatar_defaults[$myavatar] = “Default Gravatar”;

۵ return $avatar_defaults;

۶ }

فراموش نکنید که مقدار $myavatar را با URL عکسی که پیش از این آن را کپی کرده اید جایگزین کنید.

حالا به صفحه Settings » Discussion بروید و در آن جا خواهید دید که آواتار پیش فرض شخصی سازی شده شما نیز به انتخاب های آواتار پیش فرض اضافه شده است.

عکس آواتار پیش فرض شخصی سازی شده خود را انتخاب کنید و بر روی save changes کلیک کنید. وردپرس حالا از عکس شما برای کاربرانی که گراواتار آنها به ایمیل آنها مرتبط نیست استفاده می کند.

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *