خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه پینگ ها و دنبالک های (Trackback) موجود در پست های وردپرس را غیر فعال کنیم

چگونه پینگ ها و دنبالک های (Trackback) موجود در پست های وردپرس را غیر فعال کنیم

آیا می خواهید که دنبالک ها و پینگ های پست های قدیمی سایت وردپرس خود را غیر فعال کنید؟ پینگ ها و دنبالک ها به وبلاگ ها اجازه می دهند تا همدیگر را از این که به یک پست لینک شده اند آگاه سازند. اما امروزه این قابلیت توسط اسپم کنندگان استفاده می شوند تا از وب سایت های اسپم دنبالک ها را ارسال کنند. در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه پینگ ها و دنبالک ها را در پست های موجود وردپرس غیر فعال کنیم.

 

چرا دنبالک ها و پینگ ها را در وردپرس غیر فعال کنیم؟

در روزهای اول وبلاگ نویسی، دنبالک ها و پینگ ها به عنوان راهی برای متوجه کردن دیگران درباره لینک ها معرفی شد.

حال فرض کنید که یک مقاله می نویسید و یک لینک به وبلاگ دوست خود در آن اضافه می کنید. وبلاگ شما به صورت خودکار یک پینگ به وبلاگ او ارسال می کند.

این پینگ در قسمت نظارت بر نظرات با یک لینک به وب سایت شما ظاهر می شود. اما امروزه این قابلیت بیشتر توسط اسپم کنندگان استفاده می شود تا هزاران دنبالک و پینگ جعلی ارسال کنند. حتی اگر از Akismet نیز استفاده کنید بعضی از این دنبالک ها همچنان راه خود را به قسمت نظارت بر نظرات پیدا می کنند.

وردپرس به شما اجازه می دهد تا این قابلیت را غیر فعال کنید. شما می توانید با رفتن به صفحه Settings » Discussion و برداشتن تیک گزینه ‘Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles’ این کار را انجام دهید.

اما این کار باعث غیر فعال شدن این گزینه در پست هایی که پس از این منتشر خواهید کرد می شود. تمام پست های قدیمی شما همچنان دارای قابلیت دنبالک و پینگ هستند. وردپرس حتی دنبالک ها را برای لینک هایی که خود شما از وب سایت خودتان در وب سایت خودتان قرار می دهید، می سازد.

حال ببینیم چگونه می توان این دنبالک ها و پینگ ها را در پست های قدیمی وردپرس غیر فعال کرد.

غیر فعال کردن دنبالک ها و پینگ ها برای پست های وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به صفحه Posts » All Posts بروید و بر روی دکمه Screen Options در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

حال مقدار ۹۹۹ را در کنار عبارت Number of items per page قرار دهید و بر روی دکمه apply کلیک کنید. این کار باعث می شود فهرستی از پست های شما آماده شود و تا مقدار ۹۹۹ تا از پست های شما در یک صفحه ردیف شود.

سپس شما باید تمام پست ها را انتخاب کنید که این کار به وسیله تیک زدن باکس کنار عبارت Title انجام می شود.

بعد از آن در منوی کشویی Bulk Actions گزینه Edit را انتخاب کنید و سپس بر روی Apply کلیک کنید.

وردپرس حال به شما یک باکس ویرایش کلی با تمام پست هایی که انتخاب کرده اید نشان می دهد. در این باکس شما باید به دنبال گزینه پینگ ها باشید و آن را به Do not allow تغییر دهید.

سپس باید بر رو دکمه به روز رسانی کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود. وردپرس اکنون به روز می شود و پینگ در تمام پست هایی که انتخاب کرده اید غیر فعال می شود.

اگر بیش از ۹۹۹ پست در وب سایت وردپرس شما وجود دارد، شما باید به صفحه بعد بروید و فرآیند را تکرار کنید.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *