خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه پینگ های بازگشتی پست های خودمان را در وردپرس غیر فعال کنیم؟

چگونه پینگ های بازگشتی پست های خودمان را در وردپرس غیر فعال کنیم؟

لینک دادن به پست های خودتان برای بهبود سئو بسیار خوب است. اما پینگ های بازگشتی که در سایت شما فعال هستند، با قرار دادن لینکی از سایت خودتان این پینگ ها دردسر ساز و آزار دهنده می شوند چرا که وردپرس به صورت خودکار پینگ های بازگشتی را برای آن پست ایجاد می کند، این پینگ های بازگشتی در قسمت نظرات پست شما ظاهر می شوند. در حالی که بعضی از کاربران این موضوع را یک ویژگی مثبت ارزیابی کنند، بسیاری از کاربران آن را کاربردی نمی دانند. در این مقاله به شما نشان می دهیم تا این پینگ های بازگشتی را در وردپرس غیر فعال کنیم.

 

یک پینگ بازگشتی چیست؟

پینگ های بازگشتی به نرم افزارها این قابلیت را می دهند تا بین وب سایت ها ارتباط بر قرار کنند. این ویژگی چیزی شبیه نظر دادن از راه دور است. به آن به صورت زیر فکر کنید:

  • ما یک پست در وبلاگ خود می نویسیم.
  • سپس شما یک پست در وبلاگ خود می نویسید و به پست ما در وبلاگ خود اشاره می کنید و یا لینک آن را قرار می دهید.
  • نرم افزار وبلاگ نویسی شما (وردپرس) به صورت خودکار یک پینگ بازگشتی برای ما ارسال می کند.
  • نرم افزار وبلاگ نویسی ما (وردپرس) این پینگ را دریافت می کند. به صورت خودکار این پینگ به وبلاگ شما می رود تا نشان دهد که پینگ کجا قرار دارد (کنترل شود که آیا این لینک وجود دارد یا خیر).
  • سپس ما قابلیت این را داریم که پینگ بازگشتی از سمت شما را به عنوان یک نظر در پسن خود منتظر کنیم. این نظر به صورت یک لینک تنها از سایت شماست.

پینگ های بازگشتی همچنین با سایت خود شما نیز کار می کنند. اگر یکی از پست های خود را در یکی دیگر از پست ها لینک کنید، وردپرس شما یک پینگ به خودی ارسال می کند. این موضوع می تواند به شدت آزار دهنده باشد.

حال که فهمیدید یک پینگ بازگشتی چیست، حال ببینیم که چگونه می توان این پینگ های بازگشتی به سایت خود را غیر فعال کرد.

غیر فعال کردن پینگ های بازگشتی از طرف سایت خود در وردپرس با استفاده از پلاگین ها

دو پلاگین وجود دارد که شما می توانید برای غیر فعال کردن و خاموش کردن این پینگ های بازگشتی از آن ها استفاده کنید.

  • استفاده از پلاگین No Self Pings

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پلاگین No Self Pings را نصب و فعال کنید. این پلاگین خارج از چهارچوب وردپرس کار می کند وهیچ گونه تنظیماتی برای آن وجود ندارد. به سادگی با فعال سازی پلاگین، این پینگ های بازگشتی به سایت خود غیر فعال می شود.

شما احتمالا متوجه خواهید شد که این پلاگین برای بیش از دو سال است که به روز رسانی نشده است. معمولا ما توصیه نمی کنیم که پلاگین هایی را نصب کنید که برای مدت طولانی به روز رسانی نشده اند. علت آن هم بسیار روشن است و آن این است که این پلاگین ها در بیشتر موارد کار نمی کنند. اما این پلاگین بسیار ساده است و با آخرین نسخه های وردپرس نیز کار می کند.

  • استفاده از پلاگین Disabler

ابتدا پلاگین Disabler را نصب و فعال کنید. بعد از فعال سازی به صفحه Settings » Disabler بروید تا تنظیمات پلاگین را انجام دهید.

شما خواهید دید که با استفاده از این پلاگین شما می توانید بسیاری از ابزار ها و امکانات وردپرس را خاموش و غیر فعال کنید. شما باید تا قسمت Back End Setting پایین بروید و گزینه کنار Disable Self Pings را تیک بزنید.

بر روی دکمه Save کلیک کنید تا تغییراتی که در تنظیمات انجام دادید ذخیره شود.

غیر فعال کردن پینگ های بازگشتی از سایت خود بدون استفاده از یک پلاگین

اگر شما نمی خواهید از یک پلاگین استفاده کنید شما می توانید از یکی از این دو روش برای غیر فعال کردن پینگ ها استفاده کنید.

  • غیر فعال کردن پینگ ها به صورت کلی

وردپرس به شما اجازه می دهد که پینگ های بازگشتی را در سایت خود غیر فعال کنید. با استفاده از این گزینه ویژگی پینگ های بازگشتی به صورت کامل از سایت شما حذف و غیر فعال می شود.

به صفحه Settings » Discussion بروید. زیر بخش Default article settings تیک گزینه کنار Attempt to notify any blogs linked to from the article را بردارید. بر روی دکمه Save کلیک کنید تا تغییراتی که در تنظیمات انجام دادید ذخیره شود.

  • وارد کردن دستی کد برای غیر فعال کردن پینگ های بازگشتی

اگر شما با وارد کردن کد در فایل های قالب وردپرس راحت هستید، شما می توانید از این روش نیز برای غیر فعال کردن پینگ های بازگشتی از سایت خود استفاده کنید.

کد زیر را در فایل قالب functions.php قرار دهید.

۱ function no_self_ping( &$links ) {

۲     $home = get_option( ‘home’ );

۳     foreach ( $links as $l => $link )

۴         if ( 0 === strpos( $link, $home ) )

۵             unset($links[$l]);

۶ }

۷

۸ add_action( ‘pre_ping’, ‘no_self_ping’ );

تمام! امیدواریم که توانسته باشیم به شما برای غیر فعال کردن پینگ های بازگشتی در سایت خود کمک کرده باشیم.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *