خانه / امنیت / چگونه پسوردهای تان را به صورت رایگاه ذخیره و Sync کنید

چگونه پسوردهای تان را به صورت رایگاه ذخیره و Sync کنید

چگونه پسوردهای تان را به صورت رایگاه ذخیره و Sync کنید

یکی از بهترین مدیریت کننده های پسورد در حال حاضر شامل Sync کلی (cross-platform) در ارائه رایگانش، می باشد. چگونگی شروع در اینجا آمده است.

 

اگر شما از مدیریت پسورد استفاده نمی کنید، دیوانه هستید. این ابزار نه تنها برای ساخت مجموعه داده های امن تری از پسوردها به شما کمک می کند- مسلما،برای هر سایتی متفاوت- بلکه زمان قابل ملاحظه ای را وقتی از آن پسوردها استفاده می کنید، ذخیره می کند.

هزینه ای وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. اگرچه بیشتر مدیریت های پسورد اصلی یک گزینه رایگان را پیشنهاد می کنند، شما نمی فهمید که کدام گزینه احتمالا مهم ترین است-Sync کردن پسورد- مگر آنکه برای حق حق عضویت پول پرداخت کنید. که سالیانه ۴۰ دلار می باشد.

Lastpass ،در حال حاضر یک گزینه معمول و رایج، برنامه حق ماهیانه قابل پرداخت ۱دلار می باشد، که اکنون Sync کردن را جزئی از خدمات رایگانش ارائه می دهد. این به این معناست که می توانید به پسورد خود را در موبایل، دسکتاپ و وبسایت بدون پرداخت هزینه ای، دسترسی داشته باشید.

چه چیزی باعث می شود که این قضیه مهم شود؟ شاید فکر کنید فقط مربوط به راحتی است، اما در موردش فکر کنید: وقتی پسوردهای شما در هر جایی قابل دسترس باشد، و اکثرا هیچ مشکلی در استفاده از آنها وجود ندارد، می توانید از اعتماد بر یک یا دو پسورد کوتاه، پسوردی که به آسانی به خاطر می ماند و به آسانی می توان به آن دست پیدا کرد، را کنار بگذارید. یا سعی کنید در بسیاری از آنها تردستی انجام دهید.

من به اینجا رسیدم که بگویم Lastpass بهترین گزینه مدیریت پسورد رایگان است که شما می توانید آن را دریاقت کنید. صادقانه، Sync کردن فقط ظاهر قضیه است، چون در حال حاضر این بهتیرن ابزار است.

در اینجا خلاصه ای از چگونگی شروع با Lastpass آماده است، به همراه برخی نکات که بیشترین خدمات را شامل شود:

گام اول: آسان ترین راه برای شروع، بر روی گوشی با تبلت شماست: فقط برنامه Lastpass را از app store دانلود کنید، سپس راهنمایی ها را دنبال کنید تا یک حساب کاربری جدید بسازید.

گام دوم: به یاد داشته باشید پسوردی که برای Lastpass استفاده می کنید پسورد اصلی شما است، تنها پسوردی که برای دسترسی به تمامی پسوردها باید بخاطر داشته باشید. اگر شما در حفظ این موارد بد هستید، آن را در جایی یادداشت کنید. و خواهشا از چنین پسوردهایی که به سادگی بتوان حدس زد، استفاده نکنید.

گام سوم:سپس، به سراغ دسکتاپ یا لپتاپ بروید و از universal Windows installer برای آنکه Lastpass را به مرورگرهایتان اضافه کند، استفاده کنید. همچننی می توانید به Lastpass.com بروید، بر روی  کلیک کنید و حساب خودتان را به این شکل ببینید- گزینه دم دستی و آماده است اگر از یک دستگاه یا کامپیوتری که مال شما نیست، پسوردتان قابل دسترس باشد.

فقط همین! یکبار که از آن استفاده کنید، تعجب می کنید که چرا این همه مدت استفاده نکرده اید.

در ضمن، اینجا برخی راه های کلیدی برای استفاده بهتر از Lastpass وجود دارد:

  • اگر کاربر iOS هستید، بر روی آیکون Tools بزنید و سپس Lastpass extension را انتخاب کنید. مدیریت پسورد را در کروم(Chrome) و/یا Safari گوشی شما اضافه می کند، بنابراین اجازه ورود به سیستم به طور هم زمان در مرورگرهای گوشی را می دهد.
  • کاربران اندروید باید این مسیر را طی کنند Settings > Accessibility و سپس Lastpass را فعال کنند- که به طور خودکار اجازه ورود به دیگران برنامه های اندروید را می دهد.
  • تنظیم تکمیل فرم-برای وارد کردن خودکار اسم، آدرس و دیگر اطلاعات در فرم های آنلاین، مناسب است- بر روی کامپیوتر شما. یک صفحه کیبورد واقعی بسیار سریع تر از آنهایی است که بر روی گوشی یا تبلت شما است.
  • Security Challenge را بر روی کامپیوتر و گوشی خود فعال کنید؛ امتیازی را براساس پسوردهای موجود شما ایجاد می کند و برای درست کردن پسوردهای قدیمی،دوباره استفاده شده و/یا ضعیف، به شما کمک می کند.

منبع

مطلب پیشنهادی

۷هدف مربوط به تکنولوژی، در سال جدید

۷هدف مربوط به تکنولوژی، در سال جدید     اهداف سال جدید معمولا کار های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *