خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه پست های شانسی را در وردپرس نمایش دهیم

چگونه پست های شانسی را در وردپرس نمایش دهیم

ایا می خواهید به صورت شانسی یک سری از پست ها را در وردپرس قرار دهید؟ نمایش پست های شانسی این فرصت را به مخاطبانتان می دهد تا مطالب بیشتری از سایت شما را کشف کنند. در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه یک سری از پست ها را به صورت شانسی به نمایش بگذارید.

 

چرا و چگونه پست ها را به صورت شانسی در وردپرس به نمایش بگذاریم؟

به صورت پیش فرض وردپرس پست های وبلاگ شما را بر اساس زمانی یعنی از جدیدترین به قدیمی ترین مرتب می کند. این کار باعث می شود تا کاربران پست های جدیدتر را اول ببینند.

اما بیشتر مخاطبان سراغ پست های قدیمی تر نمی روند. اگر برای مدت طولانی سای خود را اداره می کنید، مقاله های قدیمی تر شما تقریبا دیگر هیچ جا نمایش داده نمی شوند.

یک راه برای غلبه بر این مشکل این است که پست های خود را لینک گذاری کنید. لینک کردن پست های قدیمی در پست های جدید به مخاطبان کمک می کند تا آنها را پیدا کنند. این همچنین بازدید از صفحات شما را بالا می برد و نمره سئو شما را بهبود می بخشد.

راه دیگر این کار نمایش پست های اتفاقی و شانسی در نوار کناری سایت است. این کار به مخاطبان کمک می کند تا مخاطبان پست هایی را بیابند که در حالت دیگر پیدا کردن آنها سخت و دشوار و شاید نشدنی است. حال ببینیم چگونه باید این کار را انجام دهیم.

روش اول: نمایش شانسی پست ها در وردپرس به وسیله پلاگین

این روش آسان تر است و برای بیشتر کاربران توصیه می شود. اولین کاری که باید انجام دهید این است که پلاگین Advanced Random Posts widget را نصب و فعال کنید. بعد از فعال سازی به صفحه  Appearance » Widgets بروید. متوجه یک ابزارک جدید به نام Random Posts خواهید شد که در زیر ابزارک های در دسترس قرار دارد. شما باید این ابزارک را در نوار کناری سایت فعال کنید.

حالا شما قادر خواهید بود تا تنظیمات ابزارک را ببینید. گزینه های پیش فرض برای بیشتر وب سایت ها کار می کند. شما می توانید بر روی save کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود.

Advanced Random Posts Widget یک پلاگین قدرتمند با هزاران گزینه شخصی سازی است. شما می توانید پست های با فرمت متفاوت را انتخاب کنید، خلاصه و عکس به نمایش گذارید و پست هایی که نمی خواهید را نمایش ندهید یا پست ها و دسته بندی ها و هشتگ هایی که می خواهید را نمایش دهید.

برای کاربران کمی بیشتر با تجربه پلاگین اجازه می دهد تا شخصی سازی های خود را قبل و بعد از HTML قرار دهید و همچنین برای CSS شخصی خودتان نیز می توانید این کار را انجام دهید.

فراموش نکنید که بر روی save کلیک کنید تا تنظیمات ابزارک را ذخیره نمایید. شما می توانید حالا به وب سایت خود سر بزنید تا در عمل عملکرد ابزارک پست های شانسی را ببینید.

روش دوم: نمایش شانسی پست ها در ودرپرس با استفاده از کد

این روش به این نیاز دارد تا شما به فایل های قالب وردپرس کد اضافه کنید. کد زیر را در فایل قالب funtions.php اضافه کنید.

۰۱ function wpb_rand_posts() {

۰۲

۰۳ $args = array(

۰۴     ‘post_type’ => ‘post’,

۰۵     ‘orderby’   => ‘rand’,

۰۶     ‘posts_per_page’ => 5,

۰۷     );

۰۸

۰۹ $the_query = new WP_Query( $args );

۱۰

۱۱ if ( $the_query->have_posts() ) {

۱۲

۱۳ $string .= ‘<ul>’;

۱۴     while ( $the_query->have_posts() ) {

۱۵         $the_query->the_post();

۱۶         $string .= ‘<li><a href=”‘. get_permalink() .'”>’. get_the_title() .'</a></li>’;

۱۷     }

۱۸     $string .= ‘</ul>’;

۱۹     /* Restore original Post Data */

۲۰     wp_reset_postdata();

۲۱ } else {

۲۲

۲۳ $string .= ‘no posts found’;

۲۴ }

۲۵

۲۶ return $string;

۲۷ }

۲۸

۲۹ add_shortcode(‘wpb-random-posts’,’wpb_rand_posts’);

۳۰ add_filter(‘widget-text’, ‘do_shortcode’);

این کد یک تابع درست می کند که ۵ پست شانسی را نمایش می دهد. همچنین یک کد دیگر ساخته می شود که می توانید با آن به راحتی این پست ها را هر جای سایت که می خواهید نمایش دهید. همچنین یک کد دیگر ساخته می شود که می توانید آن را داخل ابزارک متنی قرار دهید و استفاده کنید.

حالا شما می توانید با استفاده از کد پست های شانسی را در پست یا صفحه و یا ابزارک متنی در وردپرس نمایش دهید.

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *