خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه پست های اخیر را در وردپرس نمایش دهیم

چگونه پست های اخیر را در وردپرس نمایش دهیم

آیا می خواهید آخرین پست های خود را در وردپرس نمایش دهید؟ نمایش پست های آخر می تواند به کاربران شما کمک کند تا آن ها را به آسانی بیابند. شما می توانید پست های اخیر را در نوار کناری، یا بعد از انتهای هر پست، یا حتی درون مطالب پست با استفاده از یک کد، یا در ابزارک های پایین صفحه یا هر جایی که می خواهید قرار دهید. در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه پست های اخیرتان را با استفاده از پلاگین، ابزارک، کد و روش دستی با استفاده از تابع پست های اخیر، به نمایش بگذارید.

 

استفاده از ابزارک آخرین پست های وردپرس

وردپرس یک ابزارک داخلی برای نمایش آخرین پست ها در نوار کناری یا هر قسمت دیگری که می توان ابزارک را قرار داد، دارد. در داخل محیط ادمین وردپرس به صفحه  Appearance » Widgets بروید و ابزارک آخرین پست ها را به نوار کناری اضافه کنید.

همانطور که می بینید این ابزارک بسیار ابتدایی است. شما می توانید یک عنوان برای این قسمت قرار دهید، تاریخ را نمایش دهید و تعداد پستی که می خواهید قرار دهید را انتخاب کنید. اکنون تنظیماتی که انجام داده اید را ذخیره نمایید.

استفاده از پلاگین Recent Posts Widget Extended

همانطور که احتمالا دقت کرده اید ابزارک داخلی که در بالا به آن اشاره شد محدودیت های زیادی دارد و حتی به شما اجازه نمی دهد تا عکس های کوچک یا خلاصه ای پست ها که معمولا برای مخاطبان مهم هستند قرار دهید.

اما اگر بخواهید برای پست های اخیر خود عکس یا توضیحی قرار دهید باید چه کنید؟ یا اگر بخواهید آنها را محدود به یک دسته بندی یا هشتگ کنید چه کاری باید انجام دهید؟

خب این جاست که پلاگین Recent Posts Widget Extended به کار می آید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پلاگین Recent Posts Widget Extended را نصب و فعال کنید. بعد از فعال سازی به صفحه  Appearance » Widgets بروید و ابزارک Recent Posts Extended را به نوار کناری اضافه کنیم.

ابزارک و پلاگین Recent Posts Extended با گزینه های بسیاری همراه است و کنترل کاملی را به شما می دهد تا آن جور که می خواهید این ابزارک را در وب سایت خود به نمایش بگذارید. شما می توانید عکس و توضیح قرار دهید، پست ها را محدود به دسته بندی یا هشتگ خاص کنید، پست های خاصی را استثنا کنید و بسیاری از کارهای دیگر. شما می توانید حتی از این ابزارک برای نمایش پست هایی با فرم خاص استفاده کنید.

نمایش آخرین پست ها در وردپرس با استفاده از کد

اضافه کردن آخرین پست ها به نوار کناری بسیار ساده است اما اکر بخواهید آخرین پست ها را در میانه مطلب و یا صفحه وردپرس قرار دهید باید چه کنید؟ راحت ترین کار برای نمایش آخرین پست ها در پست ها و صفحات وردپرس استفاده از کد است.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال کردن پلاگین Display Posts Shortcode است. این پلاگین خارج از سیستم کار می کند و هیچ تنظیماتی وجود ندارد تا آن را انجام دهید.

یک صفحه یا پست که می خواهید در آن آخرین پست ها را قرار دهید را در قسمت ویرایشگر باز کنید. سپس از کد [display-posts] با پارامترهای خودتان در پست استفاده کنید. پلاگین یک سری از پارامترها را در اختیار شما قرار می دهد تا همراه با کد استفاده کنید. در این جا چند مثال می آوریم:

نمایش ۵ پست آخر به همراه عکس و یک خلاصه

۱ [display-posts posts_per_page=”5″ image_size=”thumbnail” include_excerpt=”true”]

نمایش آخرین صفحه ها به جای پست ها

۱ [display-posts posts_per_page=”5″ post_type=”page”]

تغییر ترتیب پست ها به صورت عنوانی به جای زمانی

۱ [display-posts posts_per_page=”5″ orderby=”title”]

نمایش آخرین صفحه ها زیر یک صفحه اصلی مادر

۱ [display-posts posts_per_page=”5″ post_type=”page” post_parent=”5″]

 

شما همچنین می توانید این کد را در داخل ابزارک متنی به کار ببرید اما ابتدا شما باید استفاده از کدها را در داخل ابزارک های متنی را با قرار دادن کد زیر در داخل فایل functions.php فعال کنید.

۱ add_filter(‘widget_text’, ‘do_shortcode’);

نمایش دستی آخرین پست هادر فایل های قالب وردپرس

بیشتر کاربران حرفه ای ممکن است بخواهند آخرین پست های خود را مستقیما وارد فایل های قالب وردپرس کنند. راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد اما آسان ترین راه آن استفاده از کلاس داخلی WP_Query است. کد زیر را در قسمتی که می خواهید آخرین پست های خود را قرار دهید، بگذارید.

۰۱ <ul>

۰۲ // Define our WP Query Parameters

۰۳ <?php $the_query = new WP_Query( ‘posts_per_page=5’ ); ?>

۰۴

۰۵ // Start our WP Query

۰۶ <?php while ($the_query -> have_posts()) : $the_query -> the_post(); ?>

۰۷

۰۸ // Display the Post Title with Hyperlink

۰۹ <li><a href=”<?php the_permalink() ?>”><?php the_title(); ?></a></li>

۱۰

۱۱ // Display the Post Excerpt

۱۲ <li><?php the_excerpt(__(‘(more…)’)); ?></li>

۱۳

۱۴ // Repeat the process and reset once it hits the limit

۱۵ <?php

۱۶ endwhile;

۱۷ wp_reset_postdata();

۱۸ ?>

۱۹ </ul>

این کد ۵ پست آخر را با عکس و توضیح نمایش می دهد. کلاس WP_Query پارامتر های بسیار زیادی دارد تا این کد را به دلخواه خود تغییر دهید.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *