خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / چگونه و چه زمانی از حالت پرواز در آیفون استفاده کنیم

چگونه و چه زمانی از حالت پرواز در آیفون استفاده کنیم

چگونه و چه زمانی از حالت پرواز در آیفون استفاده کنیم

استفاده از حالت پرواز فقط برای زمانی که در هواپیما هستید، نمی باشد.

 

حالت پرواز چیزی بیشتر از این است که خدمه هواپیما از شما بخواهند در حین پرواز در هواپیما، گوشی های خود را بر روی این حالت بگذارید. در واقع می توان از آن به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در زمان رومینگ یا برای آن که کودک شما به صورت ایمنی با آیفون شما بازی کند، همچنین این حالت به ذخیره شارژ باتری نیز کمک می کند.

فعال سازی حالت پرواز

در iOS 7، اپل Control Center را ارائه داد، تنظیماتی برای این دستگاه، مانند حالت پرواز با کشیدن یک انگشت، قرار داده است. از هر صفحه ای بر روی آیفون تان، از پایین به بالا انگشت خود را بکشید تا Control Center پدیدار شود و بر روی آیکون هواپیما بزنید. با این کار تمامی اتصالات بی سیم در آیفون تان قطع می شود، مانند وای فای، بلوتوث و سیم کارت. به این معنا که پیامک، تماس تلفنی، ایمیل و حتی اپل واچ (Apple Watch) تا وقتی که حالت پرواز روشن باشد، قطع می باشند.

در کنار این قضیه که کار اصلی حالت پرواز است، این حالت استفاده های کاربردی بیشتری نیز دارد.

  1. زمان دور شدن از گوشی

همان طور که گفته شد، وقتی حالت پرواز روشن باشد، تمامی ارتباطات با آیفون شما قطع می شود. این موقعیت، بهترین زمان برای دور شدن از گوشی و صرف وقت با خانواده است، یا فقط دور شدن از این دستگاه است که برخی مواقع کنترل زندگی ما را بدست می گیرد. با توجه به این نیاز که همیشه می خواهیم در ارتباط باشیم، عادت به این داریم که به راحتی با صدای یک دینگ ایمیل های خود را چک کنیم.

گذاشتن گوشی آیفون خود بر روی حالت پرواز، شما را از این کنترل شدن بیرون می کند. تعجب خواهید کرد به چه راحتی آن ارتباطات را فراموش کرده اید و می بینید که چه شب آرامی خواهید داشت. همچنین این بهترین راه برای ساکت کردن (سایلنت) کردن گوشی در ملاقات مهم است. نگران نباشید تمامی پیام های شما وقتی از حالت پرواز بیرون بیایید، بدست شما می رسد.

  1. وقتی در مسافرت بین المللی هستید

مسافرت های بین المللی برای شما گران قیمت است، شارژ رومینگ نیز ارزان نمی باشد. یک راه برای جلوگیری از هزینه رومینگ اضافی، فعال کردن حالت پرواز و فقط استفاده از وای فای هات اسپات (Wi-Fi hot spot) است.

شما هیچ پیامک یا تماس تلفنی دریافت نمی کنید، اما همچنان می توانید ایمیل خود را چک کنید، از برنامه های پیام رسان استفاده کنید و اینترنت با استفاده از اتصال به وای فای، بچرخید.

  1. زمانی که کودکان شما در حال بازی یا دیدن فیلم هستند

اگر کودکانی داشته باشید، احتمالا به خاطر حواس پرتی که آیفون ایجاد می کند، بسیار ممنون هستید. احتمالا می دانید که کودکان وقتی گوشی بدست می گیرند مدام بر روی آن می زنند و هر چیزی که می بینند وارد آن می شوند، مانند قسمت شماره گیری.

اگر به کودکان خود اجازه می دهید که با آیفون شما بازی یا فیلم تماشا کنند، قبل از آنکه گوشی خود را به آنها بدهید، آن را بر روی حالت پرواز بگذارید. این کار نه تنها از تماس با دیگران جلوگیری می کند، بلکه از آمدن نوتیفیکیشن و اخطارهایی که آنها را در بین بازی کردن یا تماشای فیلم اذیت می کند، جلوگیری می کند.

  1. صرفه جویی در مصرف شارژ باتری

همه ما در شرایطی بوده ایم که ناگهان باتری در کمترین شارژ خود بوده است و هیچ راهی برای شارژ آن نداشته ایم. یک راه برای کاهش مصرف باتری، روشن کردن حالت پرواز است.

وقتی گوشی آیفون شما روشن باشد، حتی اگر صفحه نمایش آن خاموش باشد، مدام در حال سرچ و کنترل ارتباط داده ها می باشد. با روشن کردن حالت پرواز، این ارتباطات خاموش می شود و در مصرف شارژ باتری صرفه جویی می شود.

  1. جلوگیری از فرستادن یک پیام اشتباه

آیا برای شما پیش آمده پیام اشتباهی را برای فردی بفرستید؟ دفعه بعدی که این اتفاق افتاد، هر چه سریع تر حالت پرواز را فعال کنید. اگر سریع این کار را بکنید، پیام فرستاده نمی شود.

منبع

مطلب پیشنهادی

۱۰ نکته برای استفاده از Gboard، صفحه کلید بسیار هوشمند اندرویدی گوگل

۱۰ نکته برای استفاده از Gboard، صفحه کلید بسیار هوشمند اندرویدی گوگل این نکات به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *