خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می شود این است که قسمت نظرات را برای پست های قدیمی تر غیر فعال کنیم. یک گزینه در صفحه تنظیمات Discussion وجود دارد که در آن جا شما می توانید قابلیت نظر دادن بر روی پست های قدیمی تر از یک مقدار مشخص روز را غیر فعال کنید. مشکل این راه حل این است که باعث مسدود شدن نظرات در پست هایی می شود که شما واقعا مشتاق هستید که بحث و گفت و گوی بین مخاطبانتان در زیر آن ها ادامه یابد. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه مهلت نظر دادن برای بعضی پست ها را تغییر دهید و نظرات را برای بعضی از پست ها باز نگه داریم.

چگونه نظرات را برای پست های قدیمی تر در وردپرس غیر فعال کنیم

اگر اسپم های زیادی برای پست های قدیمی تر وبلاگ وردپرس خود دریافت می کنید، وردپرس یک راه حل ساده برای جلوگیری از این کار ارائه می دهد و آن غیر فعال کردن نظر دادن بر روی پست های قدیمی است. تمام کاری که نیاز است انجام دهید باید به صفحه Settings » Discussion بروید و گزینه کنار Automatically close comments on articles older than days’ را تیک بزنید. شما می توانید عدد روز هایی که می خواهید پست های پیش از آن امکان نظر دهی آن قطع شود را وارد کنید و تغییرات را ذخیره نمایید.

تغییر مهلت زمان نظر دادن برای بعضی از پست ها

بعد از غیر فعال سازی نظرات برای پست های قدیمیتر، ممکن است پست هایی وجود داشته باشد که شما دوست داشته باشید قسمت نظرات آن ها باز بماند. در این جا به شما نشان می دهیم که چگونه این کار را انجام دهید در حالی که بقیه پست های قدیمی قابلیت نظر دهی ندارند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پلاگین Override Comment Deadline را نصب و فعال کنید. این پلاگین نیاز به تنظیمات خاصی ندارد و به صورت خودکار کار می کند.

پستی را که می خواهید در آن نظرات باز باقی بماند، ویرایش کنید. پایین بایید تا گزینه Override Comment Deadline را ببینید. گزینه کنار ‘Keep comments open’ را تیک بزنید و پست را به روز رسانی کنید.

تمام. شما می توانید پست را بازدید کنید و شما خواهید دید که نظرات برای آن فعال هستند. این فرآیند را برای تمام پست هایی که می خواهید نظرات آن را باز نگه دارید، تکرار کنید.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه بخش URL وب سایت را از فرم نظرات حذف کنیم

یک بخش بزرگی از نظرات اسپم وردپرس توسط بات های خودکار تولید می شوند. شما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *