خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه عکس های سر برگ تصادفی را به وبلاگ وردپرس خود اضافه کنیم

چگونه عکس های سر برگ تصادفی را به وبلاگ وردپرس خود اضافه کنیم

آیا می خواهید که به وبلاگ وردپرس خود این امکان را اضافه کنید این است که عکس های تصادفی در سر برگ به نمایش گذاشته شود؟ بیشتر قالب های وردپرس دارای یک امکان داخلی هستند که بتوان سر برگ را اضافه کرد. این عکس ها می توانند به طور کامل ظاهر و حس و حال سایت شما را تغییر دهند. در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه عکس های تصادفی برای سر برگ در وب سایت وردپرس خود اضافه کنیم دون این که یک خط کد بنویسیم.

 

بیشتر قالب های رایگان و پولی وردپرس دارای پشتیبانی عکس های سر برگ هستند. سربرگ های شخصی در وردپرس یک ویژگی داخلی قالب هستند که به قالب های وردپرس اجازه می دهد تا محیطی را برای نشان دادن یک عکس در سربرگ را فراهم کند.

سربرگ شخصی با عکس پیش زمینه متفاوت است که به شما اجازه می دهد تا یک عکس پیش زمینه متفاوت در سایت وردپرس خود داشته باشید.

با گفتن این ها حال ببینیم چگونه می توان این عکس سربرگ را چگونه به وبلاگ وردپرس اضافه کنیم.

روش اول: عکس های تصادفی سربرگ با استفاده شخصی ساز قالب وردپرس

این روش آسان تر است و برای بیشتر کاربران وردپرس توصیه می شود. شما باید به صفحه Appearance » Customize تا این شخصی ساز قالب وردپرس اجرا شود.

سپس باید بر روی تب Header یا سربرگ کلیک کنید تا باز شود. گزینه سربرگ می تواند به عنوان عکس سربرگ یا رسانه سربرگ نیز نام گذاری شده باشد.

شما در آن جا عکس فعلی سربرگ خود یا هر عکس سربرگ قابل دسترس دیگر را می بینید. شما باید بر روی دگمه Add Image کلیک کنید تا عکس هایی که می خواهید به عنوان عکس سربرگ بارگذاری کنید را اضافه کنید.

بعد از این که عکس ها را بارگذاری کردید آن ها در قسمت عکس هایی که اخیرا بارگذاری شده اند ظاهر می شوند.

حال بر روی دکمه Randomize uploaded header که زیر بخش قسمت های عکس اخیرا بارگذاری شده است کلیک کنید و سپس تغییرات را ذخیره کنید.

شما اکنون می توانید به وب سایت خود سر بزنید و آن را چندبار بالا بیاورید تا ببینید عکس سربرگ چگونه تغییر می کند.

روش دوم: اضافه کردن عکس های شخصی سربرگ در صفحه های انتخابی به وسیله پلاگین

این روش منعطف تر است و به شما کنترل بیشتری می دهد تا عکس های سربرگ تصادفی و مختلفی را برای پست ها، صفحه ها، دسته بندی ها و برچسب های وردپرس خود نمایش دهید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پلاگین WP Display Header را نصب و فعال کنید. بعد از فعال سازی شما باید یک پست جدید بسازید و یا یک پست را ویرایش کنید. شما متوجه یک باکس متا جدید با نام Header زیر ویرایشگر پست خواهید شد.

در این جا شما می توانید از بین عکس هایی که پیش از این به عنوان عکس سربرگ بارگذاری کرده اید انتخاب کنید و از آن به عنوان یک سربرگ برای این پست انتخاب کنید. شما می توانید همچنین گزینه Random را تیک بزنید تا به صورت تصادفی یک عکس از عکس هایی که بارگذاری کرده اید در سر برگ شما به نمایش گذاشته شود.

اگر می خواهید عکس های سربرگ بیشتری را اضافه کنید به صفحه Appearance » Customize بروید و بر روی تب Header کلیک کنید.

سپس بر روی دگمه Add Image کلیک کنید تا عکس های بیشتری را برای سربرگ بارگذاری کنید. شما نیاز ندارید تا سربرگ قالب خود را تغییر دهید، فقط عکس ها را بارگذاری کنید و از شخصی ساز بیرون بیایید.

این پلاگین همچنتین به شما اجازه می دهد تا برای آرشیو هر دسته بندی و برچسب خود یک عکس سربرگ انتخاب کنید.

شما باید به صفحه  Posts » Categories بروید و بر روی دکمه Edit یا ویرایش در زیر هر دسته بندی که می خواهید تغییر دهید کلیک کنید.

در صفحه ویرایش دسته بندی شما متوجه یک بخش سربرگ جدید می شوید که در آن شما می توانید یک عکس سربرگ انتخاب کنید و یا عکس های سربرگ تصادفی را نمایش دهید.

فراموش نکنید که بر روی دکمه Update کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *