خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه سایت وردپرس خود را ابزار وب مستر گوگل اضافه کنید

چگونه سایت وردپرس خود را ابزار وب مستر گوگل اضافه کنید

یک قدم بسیار مهم در بهبود جایگاه شما در نتایج جستجو، اضافه کردن سایت وردپرس شما به ابزار وب مستر گوگل (Google Webmaster Tools) است. استفاده از ابزار وب مستر گوگل و سایر نکات سئو می تواند به کمک بزرگی به بالا رفتن ترافیک سایت شما از طریق جستجو کند. در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه سایت خود را به ابزار وب مستر گوگل اضافه کنید.

 

ابزار وب مستر گوگل چیست؟

ابزار وب مستر گوگل یک سری از ابزار هستند که توسط گوگل ارائه شده اند تا به صاحبان سایت و منتشر کنندگان مطالب یک نما از این که چگونه وب سایتشان در موتور جستجو دیده می شود، بدهد. این ابزار گزارش ها و داده هایی را ارائه می کند که می تواند به شما کمک تا بفهمید چگونه صفحه های مختلف سایت شما در نتایج جستجو ظاهر می شوند. این ابزار به شما نشان می دهد که در چه عبارات جستجویی وب سایت شما ظاهر می شود و چقدر بر روی آن کلیک می شود. این داده ها به شما کمک می کند تا مقالات قبلی خود را بهبود ببخشید، مطالب جدید بهتری بنویسید، و یک استراتژی مدون مطالب برای وب سایت خود طراحی کنید. ابزار وب مستر گوگل همچنین به شما اجازه می دهد تا نقشه سایت XML سایت خود را بدون URL ها قرار دهید و به گوگل کمک کنید تا مهمترین مطالب سایت شما را نشان دهد. این ابزار هم چنین هنگامی که مشکلی در وب سایت شما رخ دهد به شما اخطار می دهد و از کپی کردن و سو استفاده از مطالب شما می تواند تا حدودی جلوگیری کند.

چگونه وب سایت وردپرس خود را در ابزار وب مستر گوگل اضافه کنیم

به وب سایت ابزار وب مستر گوگل بروید و توسط حساب گوگل خود در آن وارد شوید. بعد از ورود، URL وب سایت خود را وارد کنید و بر روی add new site کلیک کنید.

در صفحه بعد از شما خواسته می شود تا ثابت کنید که شما صاحب و مالک سایتی هستید که اضافه کرده اید. شما هم می توانید یک فایل HTML از دایرکتوری اصلی وب سایت با استفاده از FTP را بارگذاری کنید یا بر روی گزینه دیگر کلیک کنید که یک برچسب متا است که شما می توانید آن را در سایت وردپرس خود قرار دهید.

برای این که به راحتی برچسب متا را در وب سایت خود اضافه کنید، می توانید پلاگین Insert Headers and Footers را نصبو فعال کنید. خط برچسب متا که توسط ابزار وب مستر ساخته شده است را کپی کنید. این خط باید چیزی شبیه به زیر باشد:

<meta name=”google-site-verification” content=”VerificationKeyCode” />

حال به صفحه Settings » Insert Headers and Footers بروید و این خط برچسب متا را در بخش سربرگ (header) قرار دهید. تغییرات خود را ذخیره کنید و به وب سایت ابزار وب مستر گوگل بازگردید و بر روی Verify site کلیک کنید.

به صورت دیگر اگر شما از پلاگین WordPress SEO استفاده می کنید، می توانید کلید تاییدیه در قسمت مطالب برچسب متا را کپی کنید و در پلاگین WordPress SEO قرار دهید. در نوار کناری ادمین وردپرس بر روی SEO کلیک کنید و سپس تا قسمت ابزار وب سمتر پایین بیایید و این کلید منحصر بفرد را در قسمت Google Webmaster Tools قرار دهید. تغییرات خود را ذخیره کنید و به وب سایت ابزار وب مستر گوگل بازگردید تا سایت را تایید کنید.

بعد از این که سایت خود را تایید کردید کار بعدی که باید انجام دهید این است که فایل XML نقشه سایت خود را اضافه کنید. اگر این نقشه سایت و فایل را ندارید می توانید از آموزش های مربوط به آن استفاده کنید. بعد از این که نقشه سایت خود را اضافه کردید، مدتی طول خواهد کشید تا گوگل داده های سایت شما را نمایش دهد.

این تمام کاری بود که برای اضافه کردن وب سایت خود به ابزار وب مستر گوگا باید انجام می دادید.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *