خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه ذخیره آدرس IP در نظرات وردپرس را متوقف کنیم

چگونه ذخیره آدرس IP در نظرات وردپرس را متوقف کنیم

گاهی اوقات صاحبان سایت ممکن است بخواهند برای مخاطبانشان حریم شخصی امنی ایجاد کنند. در این مقاله ما به شما نشان می دهیم که چگونه ذخیره کردن آدرس IP در نظرات وردپرس را متوقف کنید.

 

مزایا و معایب ذخیره نکردن آدرس IP در نظرات وردپرس

به صورت پیش فرض وردپرس آدرس های IP مخاطبانی را که در وب سایت شما نظر می گذارند را نوشته و ذخیره می کند. این آدرس های IP به صورت دائمی در دیتابیس شما ذخیره می شوند.

علت ذخیره این آدرس های IP برای هر نظر این است که صاحبان سایت با نظرهای ناخواسته و اسپم ها مبارزه کنند. پلاگین هایی مانند Akismet می توانند نظرات از آدرس های IP مشخص که توسط فرستندگان اسپم استفاده می شوند را مسدود کند.

حتی اگر مخاطبان شما از یک سرویس وی پی ان استفاده کنند، آدرس IP واقعی آن ها همچنان در لاگ سایت شما ثبت می شود. بیشتر میزبان های سایت های وردپرس یک لاگ دسترسی برای تمام بازدیدکنندگان سایت شما برای یک مدت مشخص نگه می دارند.

در طرف دیگر با ذخیره نکردن آدرس IP نظر دهندگان، شما می توانید امنیت و حریم شخصی افرادی که برای شما نظر می گذارند را بهبود ببخشید. آنها احتمالا احساس امنیت بیشتری برای ابراز نظرات خود خواهند داشت وقتی بدانند که سایت شما آدرس IP آنها را به واسطه نظرشان ذخیره نمی کنید.

روش اول: توقف ذخیره آدرس های IP در نظرات به وسیله پلاگین

این روش آسانتر است و برای وب سایت های جدید و مبتدیان توصیه می شود.

اولین کاری که باید انجام داد این است که پلاگین Remove IP را نصب و فعال کنید. بعد از فعال سازی پلاگین IP مخاطب را به ۱۲۷٫۰٫۰٫۱ تبدیل می کند که یک آدرس IP هست که به صورت معمول توسط میزبان محلی استفاده می شود.

این پلاگین آدرس های IP که توسط نظرات قدیمی ثبت شده است را پاک نمی کند. اگر شما نظرات قدیمی تری دارید که می خواهید آدرس Ip ذخیره شده آنها را پاک کنید ما در ادامه به شما نشان می دهیم که چگونه این کار را انجام دهید.

روش دوم: توقف دستی ذخیره آدرس های IP در نظرات وردپرس

اگر با کار کردن با کدها و کپی کردن آنها در درون فایل های قالب راحت هستید باید از این روش استفاده کنید.

کد زیر را به فایل قالب functions.php اضافه کنید.

۱ function wpb_remove_commentsip( $comment_author_ip ) {

۲ return ”;

۳ }

۴ add_filter( ‘pre_comment_user_ip’, ‘wpb_remove_commentsip’ );

این دقیقا همان کدی است که ما در روش اول استفاده کردیم اما به جای ذخیره ۱۲۷٫۰٫۰٫۱ کلا قسمت IP را خالی می گذارد.

از بین بردن آدرس IP نظرات قدیمی

بدون توجه به این که از کدام روش برای متوقف کردن ذخیره کردن IP نظرات در سایت وردپرس خود استفاده می کنید، نظرات قدیمی در سایت وردپرس همچنان آدرس های IP را ذخیره کرده اند. اگر نظرات قدیمی در سایتتان باشد شاید بخواهید این نظرات را پاک کنید.

ما به شما نشان می دهیم که چگونه این کار را با اجرای MySQL در دیتابیس وردپس انجام دهید. این بسیار مهم است که یک نسخه پشتیبان از آخرین نسخه دیتابیس وردپرس خود داشته باشید.

سپس در کنترل پانل میزبان وردپرس خود وارد شوید و به دنبال phpMyAdmin بگردید. مطمئن شوید که دیتابیس خود را با کلیک بر روی نام آن در ستون سمت چپ انتخاب کرده باشید. بعد از آن باید بر روی منوی SQL کلیک کنید.

این کلیک یک محیط متنی برای شما می آورد که باید این خط را در آن وارد کنید:

۱ UPDATE ‘wp_comments’ SET ‘comment_author_IP’ = ”;

بر روی دکمه Go که زیر محیط متنی است کلیک کنید تا این خط اجرا شود. تمام. این کار باعث می شود که تمام آدرس های IP که با نظرات قدیمی تر در دیتابیس وردپرس ذخیره شده اند، پاک شوند.

نکته: اگر یک پیشوند شخصی دیتابیس وردپرس دارد، لطفا عبارت wp_comments را به پیشوند شخصی خودتان تغییر دهید.

 

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *