خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه در وردپس یک لینک به منابع خارجی در تیتر قرار دهیم

چگونه در وردپس یک لینک به منابع خارجی در تیتر قرار دهیم

گاهی اوقات می خواهید تنها یک لینک را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. به جای قرار دادن آن در متن پست می خواهید در عنوان این لینک ظاهر شود. ما در این مقاله به شما یاد می دهیم که چگونه این کار را انجام دهید.

 

روش اول: قرار دادن لینک در عنوان با استفاده از پلاگین

این روش آسانتر است و برای مبتدیان توصیه می شود. اولین کاری که باید بکنید این است که پلاگین Page Links To را نصب و فعال کنید. بعد از فعال سازی، یک پست جدید بسازید یا یکی از پست های قدیمی را ویرایش کنید. قسمت Page Links To را در زیر قسمت ویرایش پست خواهید دید.

بر روی A custom URL کلیک کنید تا لینکی که می خواهید به عنوان اضافه کنید را بتوانید اضافه کنید. اکنون شما می توانید پست خود را منتشر یا ذخیره کنید.

تمام. به همین سادگی عنوان پست شما به لینکی که در URL قرار داده اید لینک شده است. لازم نیست لینک حتما به منابع خارجی باشد، می تواند به سایر پست ها و صفحات سایت وردپرس لینک شود.

روش دوم: اضافه کردن لینک خارجی به عنوان با استفاده از کد

این روش نیاز دارد که یک کد به سایت وردپرس خود اضافه کنید. با اضافه کردن کد زیر به فایل functions.php یا پلاگین site-specific می توانید این کار را انجام دهید.

۰۱ function print_post_title() {

۰۲ global $post;

۰۳ $thePostID = $post->ID;

۰۴ $post_id = get_post($thePostID);

۰۵ $title = $post_id->post_title;

۰۶ $perm = get_permalink($post_id);

۰۷ $post_keys = array(); $post_val = array();

۰۸ $post_keys = get_post_custom_keys($thePostID);

۰۹

۱۰ if (!empty($post_keys)) {

۱۱ foreach ($post_keys as $pkey) {

۱۲ if ($pkey==’external_url’) {

۱۳ $post_val = get_post_custom_values($pkey);

۱۴ }

۱۵ }

۱۶ if (empty($post_val)) {

۱۷ $link = $perm;

۱۸ } else {

۱۹ $link = $post_val[0];

۲۰ }

۲۱ } else {

۲۲ $link = $perm;

۲۳ }

۲۴ echo ‘<h2><a href=”‘.$link.'” rel=”bookmark” title=”‘.$title.'”>’.$title.'</a></h2>’;

۲۵ }

این کد به دنبال قسمت های انتخابی از جمله URL شما می گردد. اگر پست شما این قسمت انتخابی را داشته باشد، در خروجی آن عنوان به URL متصل شده است.

در مرحله بعد باید نمایش پیش فرض قالب خود را برای عنوان با این تابع تغییر دهید. شما می توانید آن را در archives.php، content.php، category.php و سایر قالب ها پیدا کنید. چیزی شبیه این:

۱ <?php the_title( sprintf( ‘<h2 class=”entry-title”><a href=”%s” rel=”bookmark”>’, esc_url( get_permalink() ) ), ‘</a></h2>’ ); ?>

شما باید این کد را با کدی که در زیر می آوریم جایگزین کنید:

۱ <?php print_post_title() ?>

قسمت کد نویسی به پایان رسید و اکنون شما باید URL خود را به اضافه کنید. با ساخت یک پست جدید یا ویرایش قبلی ها به دنبال قسمت custom fields باشید. اگر آن را پیدا نمی کنید بر روی Screen Options کلیک کنید. یک منو ظاهر می شود که شما می توانید بر روی گزینه مربوط به Custom Fields کلیک کنید.

شما می توانید قسمت custom field را زیر قسمت ویرایش پست بیابید.

بر روی Enter New کلیک کنید و عبارت external_url را در قسمت Name وارد کنید. در قسمت Value نیز URL ی که می خاهید در عنوان پست لینک شود را وارد کنید.

اکنون می توانید پست خود را منتشر یا ذخیره نمایید. عنوان پست شما به لینک متصل شده است. دفعه بعد که بخواهید این کار را بکنید کافی است تا external_url را در قسمت custom field انتخاب کنید و در قسمت value آن URL که می خواهید را قرار دهید.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *