خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / چگونه در وردپرس یک فرم چند صفحه ای بسازیم؟

چگونه در وردپرس یک فرم چند صفحه ای بسازیم؟

فرم های چند قسمتی به شما اجازه می دهند تا اطلاعات بیشتری را بدون ترساندن مخاطبان و فراری دادن آنها جمع آوری کنید. در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه فرم های چند صفحه ای در وردپرس بسازید.

 

چرا و چه موقع شما نیاز دارید تا فرم چند صفحه ای بسازید؟

فرم ها آسانترین راه جمع آوری داده و ارتباط با مخاطبان است، چه فرم تماس، فرم دریافت ایمیل یا فرم یک نظرسنجی ساده باشد.

فرم های بلند و طولانی مخاطبان را خسته می کند و احتمال اینکه آن را رها کنند را بیشتر می کند.

برای غلبه بر این مشکل متخصصان تجربه کاربری فرم های چند صفحه ای را توصیه می کنند. در این روش فرم ها به بخش ها و صفحه های مختلف تقسیم می شوند.

ساخت یک فرم چند صفحه ای در وردپرس با استفاده از WPForms

ما از پلاگین WPForms استفاده می کنیم که بسیار مناسب کاربران مبتدی است. قیمت ورژن پایه این پلاگین ۳۹ دلار است. این پلاگین را نصب و فعال کنید. بعد از فعالسازی به وب سایت WPForms بروید و کلید فعال سازی را دریافت نمایید. به صفحه WPForms » Settings بروید و این کلید را وارد نمایید و بر روی Verify Key کلیک کنید.

بعد از تایید کلید، شما می توانید فرم ها را بسازید. به صفحه WPForms » Add New بروید. در اینجا سازنده فرم بالا می آید.

یک عنوان برای فرم خود انتخاب کنید و یکی از قالب هایی که در زیر نشان داده شده را انتخاب کنید. WPForms فرم های آماده را ارائه کرده است که با استفاده از آنها سرعت ساخت فرم بالاتر می رود. شما می توانید قالبی که بیشتر به درد شما می خورد را انتخاب کنید یا یک فرم خالی انتخاب کنید. کلیک کردن روی یک قالب ویرایشگر فرم را بالا می آورد.

با کلیک کردن بر روی قسمت های مختلف در قسمت چپ می توانید آنها را به فرم اضافه کنید. اگر بر روی قسمتی در داخل فرم کلیک کنید می توانید آن را ویرایش کنید. همچنین می توانید آنها را بکشید و رها کنید.

بعد از اضافه کردن قسمت های مختلف به فرم، می توانید صفحه جدیدی به فرم اضافه کنید. بر روی قسمت Pagebreak که در پایین قسمت چپ قرار دارد کلیک کنید.

می بینید که WPForms یک علامت جدا کردن صفحه در پایین این صفحه قرار می دهد و یک علامت در بالای صفحه جدید قرار می دهد.

همچنین دکمه Submit به صفحه بعد منتقل می شود، به جای آن دکمه Next قرار می گیرد.

بر روی علامت صفحه اول در بالا کلکی کنید تا مشخصات فرم چند صفحه ای خود را ویرایش کنید. در سمت چپ شما می توانید نوع نوار برنامه ریزی را انتخاب کنید. WPForms به شما اجازه می دهد که از یک نوار برنامه ریزی ساده، دایره ای، متصل کننده یا حتی هیچ نوع برنامه ریزی استفاده کنید.

 

برای این آموزش، ما از متصل کننده ها به عنوان نوار برنامه ریزی استفاده می کنیم. شما می توانید رنگ علائم صفحه را انتخاب کنید. اخیرا می توانید برای صفحه اول، عنوان انتخاب کنید.

شما باید برای ویرایش صفحات بعد بر روی علامت جدا شدن صفحه کلیک کنید. در اینجا می توانید یک عنوان برای آن صفحه انتخاب کنید. شما همچنین می توانید متن دکمه Next را ویرایش کنید.

شما می توانید اضافه کردن قسمت ها را بعد از جدا کردن صفحات ادامه دهید. اگر از نسخه حرفه ای WPForms استفاده می کنید، می توانید از منطق موقعیتی برای نشان دادن یا پنهان کردن قسمت های مختلف بر اساس پاسخ های مخاطب استفاده کنید.

بعد از اضافه کردن قسمت های مختلف شما می توانید اگر می خواهید به جدا کردن صفحات ادامه دهید. بعد از ساختن فرم، بر روی دکمه ذخیره در بالای سمت راست صفحه کلیک کنید.

تبریک می گویم، شما اولین فرم چند صفحه ای خود را ساختید.

اضافه کردن فرم چند صفحه ای به پست ها و صفحات وردپرس

WPForms این کار را بسیار ساده کرده است. یک پست جدید بسازید یا یک پست قبلی را ویرایش کنید. در بالای ویرایشگر پست دکمه Add From را می بینید.

با کلیک بر روی آن یک pop up ظاهر می شود. فرم خود را انتخاب کنید و بر روی Add Form کلیک کنید.

می بینید که کد WPForms به پست شما اضافه شده است. اکنون می توانید پست را ذخیره یا منتشر کنید. به وب سایت خود سر بزنید تا عملکرد فرم چند صفحه ای را ببینید.

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *