خانه / میزبانی وب / سرور / چگونه در وردپرس به یک سرور دیگر بدون داون شدن منتقل شویم

چگونه در وردپرس به یک سرور دیگر بدون داون شدن منتقل شویم

آیا شما به دنبال بردن سایتتان از وردپرس به یک هاست یا سرور متفاوت هستید؟ بزرگترین خطر این انتقال به یک سرور جدید، از دست دادن اطلاعات و داون شدن سایت است. در این راهنمای گام به گام ما به شما نشان می دهیم که چگونه بدون داون شدن و مشکل از وردپرس به میزبان جدید مهاجرت کنید.

مهم: قبل از شروع باید به شما یادآوری کنیم که بیشتر شرکت های هاست وردپرس، سرویس های رایگان مهاجرت به سرور دیگر را فراهم می کنند. اگر آنها به صورت عمومی این را بیان نکرده اند، پس شما باید از آنها بخواهید. معمولا این خدمات رایگان هستند ولی گاهی اوقات ممکن است هزینه پایینی داشته باشند.
قدم اول: میزبان جدید وردپرس خود را انتخاب کنید
اگر گرفتار یک میزبان وب کند شده اید که حتی بعد از بهینه سازی وردپرس هم کند است، وقت آن است که به میزبان جدیدی بروید که می تواند ترافیک رو به رشد شما را جواب بدهد.
هنگامی که به مراکز جدید میزبانی وردپرس نگاه می کنیم، بسیار مهم است که با دقت انتخاب کنیم تا دیگر نیاز نباشد زود نقل مکان کنیم.
در اینجا چند مرکز را توصیه میکنیم:
– برای میزبانی مشترک قابل اعتماد، ما Bluehost را پیشنهاد می کنیم. آنها به طور رسمی نیز از طرف wordpress.org توصیه شده اند.
– اگر به دنبال میزبانی ابری یا ارائه دهندگان موقعیت محور هستید، ما Siteground را پیشنهاد می کنیم.
– اگر به دنبال سرور اختصاصی هستید، InMotion Hosting انتخاب خوبی است.
بعد از خرید میزبان جدید، وردپرس را نصب نکنید. این کار را در قدمهای بعدی می کنیم. در حال حاضر باید حساب میزبان وب جدیدتان کاملا خالی و بدون فایل و پوشه در دایرکتوری باشد.
قدم دوم: یک کپی کننده (Duplicator) برای مهاجرت آسان نصب کنید
اولین کاری که نیاز است انجام دهید این است که پلاگین Duplicator را بر روی وب سایتی که می خواهید انتقال دهید نصب و فعال کنید.
Duplicator یک پلاگین رایگان است که ما به شدت آن را توصیه می کنیم. در این مقاله نشان می دهیم چگونه از این پلاگین استفاده کنید تا انتقالی بدون داون شدن داشته باشید.
هنگامی که Duplicator را نصب کردید به Duplicator » Packages در قسمت ادمین وردپرس بروید. سپس بر روی Create New که در قسمت بالا سمت راست است، کلیک کنید.

بعد از آن بر روی دکمه Next کلیک کنید.

مطمئن شوید که نتایج اسکن شما انجام شود (همه چیز باید خوب (Good) باشد)، سپس بر روی دکمه Build کلیک کنید. این مرحله ممکن است چندین دقیقه طول بکشد، در نتیجه می توانید تب را باز بگذارید تا کار به اتمام برسد.

هنگامی که این مرحله به پایان رسید، شما باید ابتدا بر روی Installer کلیک کنید و سپس بر روی Archive تا پکیج ها دانلود شود. شما به هر دوی این فایل ها نیاز دارید.

فایل Archive یک کپی از سایت شماست و فایل Installer فرآیند نصب را برای شما خودکار می کند.

قدم سوم: سایت وردپرس خود را به میزبان جدید وارد کنید
حالا که هر دو فایل Archive و Installer را دانلود کرده اید، مرحله بعدی این است که آنها را در میزبان وب جدید آپلود کنید.
شما می توانید این کار را با استفاده از FTP انجام دهید.
نکته: هنگامی که FTP را برای میزبان جدید تنظیم می کنید، به خاطر داشته باشید که نام دامین هنوز به میزان وب قبلی ارتباط دارد. این بدان معناست که شما نیز دارید تا به جای نام دامین، آدرس IP را وارد کنید. این باعث می شود که مطمئن شوید فایل ها به میزبان جدید می روند.
با استفاده از FTP هر دو فایل installer.php و archive.zip را در دایرکتوری اصلی وب سایتتان آپلود کنید. معمولا این دایرکتوری اینگونه /username/public_html/ یا /username/public_html/example.com نوشته می شود. Example.com به طور مثال نام دامین شماست.
اگر در جایی مطمئن نیستید، حتما از شرکت میزبانی وب خود سوال بپرسید.
مطمئن شوید که دایرکتوری اصلی کاملا خالی است. اگر وردپرس بر روی این دایرکتوری نصب باشد در ابتدا آنرا پاک کنید.

قدم چهارم: فایل های hosts را تغییر دهید تا از داون شدن جلوگیری شود
هنگامی که هر دو فایل را آپلود کردید ، شما باید به فایل installer.php از طریق مرورگر دسترسی پیدا کنید.
این فایل اینگونه قابل دسترسی است:
http://www.example.com/installer.php
اگر این URL شما را به میزبان وب قبلی ارجاع دهد، شما خطای ۴۰۴ دریافت خواهید کرد. این به این دلیل است که نام دامین شما هنوز با میزبان وب قبلی در ارتباط است.
معمولا مردم به شما می گویند تا نام دامین خود را تغییر دهید و به میزبان جدید متصل کنید. در غیر این صورت بازدیدکنندگان شما با یک وب سایت مشکل دار مواجه می شوند.
ما به شما نشان می دهیم که چگونه به سایت جدیدتان موقتا بر روی کامپیوتر دسترسی پیدا کنید بدون اینکه بر سایت قبلیتان تاثیری بگذارد.
این کار به وسیله فایل های میزبان (Hosts) بر روی کامپیوتر شما انجام می شود.
فایل hosts، نام های دامین را به آی پی آدرس های مشخصی رهنمون می سازد. در این مرحله ما نشانتان می دهیم تا چگونه نام دامین خود را در فایل hosts وارد کنید به نحوی که به میزبان جدیدتان متصل باشد در حالیکه این کار بر روی کامپیوترتان انجام می شود.
انجام این تغییرات به شما اجازه می دهد تا در میزبان جدید با استفاده از نام دامین خود دسترسی داشته باشید، در حالیکه بقیه از طریق میزبان قدیمی به سایت شما دسترسی دارند. این باعث می شود که سایت شما ۱۰۰ درصد داون نشود.
اولین کاری که باید بکنید این است که آدرس IP سرور میزبانی جدید خود را بیابید. برای یافتن این، ابتدا در کنترل پنل آن وارد شوید و برای لینک گسترس منو بار سمت چپ کلیک کنید. در اینجا شما اطلاعاتی دربار وضعیت سرورتان را مشاهده می کنید. شما باید اطلاعات رو به روی Shared IP Address را کپی کنید.

در مرحله بعد کاربران ویندوز باید به Programs » All Programs » Accessories بروند، بر روی Notepad کلیک راست کنند و Run as Administrator را انتخاب کنند. یک UAC سریع ویندوز بالا می آید، و شما باید بر روی Yes کلیک کنید تا Notepad با دسترسی administrator بالا بیاید.
در صفحه Notepad به File » Open رفته و سپس به C:\Windows\System32\drivers\etc بروید. فایل hosts را انتخاب کنید و آن را باز کنید.
کاربران مک باید اپ Terminal را باز کنند و فرمان زیر را برای ویرایش فایل hosts وارد کنند:
sudo nano /private/etc/hosts
هم کاربران ویندوز و هم مک در انتهای فایل hosts باید آدرس IP کپی شده و سپس نام دامین را وارد کنند. مانند زیر:
۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۲۲ www.example.com
مطمئن شوید که اطلاعاتی که قرار می دهید درست است و نام آی پی همانی است که از اطلاعات سرور کپی کرده اید. تغییرات را ذخیره نمایید و اکنون شما می توانید به فایلهایتان بر روی میزبان جدید از طریف نام دامین بر روی کامپیوترتان دسترسی داشته باشید.
مهم: فراموش نکنید بعد از اتمام انتقال، تغییراتی که بر روی فایل hosts انجام دادید را حذف کنید.

قدم پنجم: فرآیند انتقال Duplicator را آغاز کنید
حالا ما آماده هستیم که فایل installer را اجرا کنیم. این آدرس را در مرورگر خود وارد کنید:
http://www.example.com/installer.php
اگر تا کنون یک دیتابیس بر روی میزبان جدید خود نساخته اید، اکنون زمان آن رسیده تا یک دیتا بیس در کنترل پنل بسازید. مطمئن شوید که نام کاربری و رمز عبور دیتا بیس را از یاد نمی برید.
هنگامی که دیتا بیس را ساختید، شما باید اطلاعات دیتابیس را در گزینه های زیر وارد کنید و گزینه Test Connection را بزنید.

اگر installer در برقراری ارتباط با دیتابیس به مشکل برخورد کرد، اطلاعات وارده را کنترل کنید و مطمئن شوید آنها درست هستند.
هنگامی که به دیتابیس مرتبط شدید، هشدارها و نکات را بخوانید و کزینه تایید خواندن آنها را بزنید. سپس بر روی دکمه Run Deployment کلیک کنید.

اکنون installer دیتابیس را وارد می کند. این مرحله ممکن است چندین دقیقه طول بکشد.
در مرحله دوم installer، از شما درخواست می شود تا مسیر URL قدیمی و جدید خود را تایید کنید. مطمئن شوید که درست هستند و بر روی Run Update کلیک کنید تا URL ها به روز رسانی شوند.
در مرحله آخر، شما می توانید فرآیند را تکمیل کنید و درست بودن همه چیز را با کلیک کردن دکمه به صورت مرتب تایید کنید.

مهم: اکنون شما می توانید تغییراتی را که در قدم چهارم بر روی فایل hosts انجام دادید، حذف کنید.

قدم ششم: دامین خود را به روز رسانی کنید
تا اینجا شما یک کپی کامل از دیتابیس وردپرس خود و فایل های سرور میزبان جدید ساخته اید. اما همچنان دامین شما به میزبان قبلی وب شما متصل است.
برای به روز رسانی دامین، شما باید DNS nameservers را تغییر دهید. این کار باعث می شود تا مطمئن شوید کاربران هنگامی که دامین شما را در مرورگرشان وارد می کنند، به محل جدید وب سایت شما منتقل می شوند.
اگر دامین خود را با ارائه دهندگان میزبانی ثبت کرده اید، آنها بهترین هستند در انتقال سایت به میزبان جدید. اما اگر از سایر دامین ها مانند Godaddy، Namecheap استفاده می کنید، شما باید نام سرورهای خود را به روز رسانی کنید.
شما به اطلاعات نام های سرور خود در میزبان وب جدید احتیاج دارید. آنها معمولا URL هایی به شکل زیر هستند:
ns1.hostname.com
ns2.hostname.com
برای مثال در این مقاله، ما به شما نشان می دهیم چگونه نام های سرور DNS با GoDaddy تغییر دهید. بر اساس ثبت دامین یا میزبان وب، اسکرین شات ها ممکن است نصب بر روی میزبان وب را نشان ندهند. اگرچه کانسپت کلی یکی است.
به محیط مدیریت دامین نکاه کنید و سپس نام های سرور را ببینید. اگر کمکی در به روز رسانی نام های سرور داشتید، می توانید از شرکت میزبانی وب بپرسید.
ابتدا در حساب Godaddy وارد شوید و بر روی گزینه Launch که در کنار Domains است کلیک کنید.

در صفحه بعد بر روی نام دامین کلیک کنید. شما جزییات دامین را در کنار نام های سرور خود خواهید دید. شما باید بر روی لینک Manage زیر نام های سرور کلیک کنید.

در صفحه بعد شما یک لینک برای وارد کردن نام های سرور خواهید دید. با کلیک کردن لینک، یک فرم که می توانید در آن نام های سرور DNS خود را وارد کنید، باز خواهد شد.

تغییرات را ذخیره کنید و کار تمام شده است.
شما موفق شدید نام سرورهای خود را با موفقیت تغییر دهید. تغییرات DNS می تواند ۴ الی ۴۸ ساعت طول بکشد تا برای تمام کاربران قابل دیدن باشد.
اکنون که شما بر روی میزبان قبلی و جدید محتوای یکسانی دارید، کاربران شما هیچ تغییری نمی بینند. انتقال وردپرس شما بدون داون شدن انجام شده است.
برای اطمینان بیشتر برای لغو کردن حساب قبلی میزبانی وبتان ۷ روز صبر کنید.

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *