خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه خطای ” این سایت حاوی برنامه های مخرب است ” را در وردپرس از بین ببریم

چگونه خطای ” این سایت حاوی برنامه های مخرب است ” را در وردپرس از بین ببریم

آیا پیام خطای ” این سایت حاوی برنامه های مخرب است ” را در وب سایت خود می بینید؟ این معمولا بدین معناست که وب سایت شما هک شده است و گوگل آن را به عنوان یک سایت نا امن در نظر گرفته است. بعضی اوقات حتی وقتی که شما هک را بر طرف می کنید، پیام خطا همچنان نشان داده می شود. در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه پیام خطای برنامه های مخرب را از بین ببریم.

 

دلایل اینکه یک سایت دچار خطای برنامه های مخرب شود

دلیل شماره یک برای این خطا این است که وب سایت شما هک شده باشد و این باور وجود داشته باشد که در حال پخش بد افزار می باشد. این کد خودش را از سایت مبتلا شده به بازدیدکنندگان سایت منتقل می کند و حتی می تواند به سایر وب سایت ها نیز منتقل شود.

گوگل اکر هر گونه کد مشکوکی که بتواند تروجان یا بد افزار باشد، در سایت ببیند، وب سایت را با یک اخطار نشانه گذاری می کند.  این پیام اخطار به کاربران هشدار می دهد که در هنگام بازدید از این سایت ها مراقب باشند.

دلیل عمده دیگر برای این خطا نیز نشان دادن تبلیغات از شبکه های تبلیغاتی با کیفیت پایین است. این شبکه ها ممکن است بعضی اوقات تبلیغاتی از وب سایت هایی داشته باشند که بد افزار پخش می کنند.

برای اینکه کد های بد افزارها را در سایت خود بیابید به آموزش های مربوط به این کار در وردپرس مراجعه کنید. شما همچنین می توانید با استفاده از ابزار آنالیز مرورگر امن گوگل سایت خود را چک کنید. تمام کاری که باید انجام دهید این است که نام دامین سایت خود را به عنوان پارامترهای کواری به URL شبیه زیر اضافه کنید:

https://www.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=YourDomain.com

حال که فهمیدید چرا این خطا به وجود می آید ببینیم که چگونه می توان آن را بر طرف کرد.

 

رفع خطای این سایت حاوی برنامه مخرب است

قبل از این که شروع کنیم یک نسخه پشتیبان کامل از سایت وردپرس خود تهیه کنید. اگر یک نسخه پشتیبان دارید، آن را در دسترس قرار دهید.

از بین بردم بد افزارها و بازیابی یک وب سایت می تواند یک کار خیلی پیچیده باشد. بعضی اوقات حتی هنگامی که سایت خود را پاک می کنید، کد مخرب می تواند همچنان بازگردد تا هنگامی که شما راه نفوذ آن را بیابید و آن را مسدود کنید.

راه نفوذ یعنی یک روش که تایید نرمال را دور می زند و این امکان را می یابد تا از راه دور به سرور شما دسترسی داشته باشد در حالیکه ناشناخته مانده است. یافتن راه نفوذ هم خیلی آسان نیست. ای راه نفوذ می تواند یک رمز عبور در معرض خطر، اجازه نامه های نا امن فایل و یا یک فایل به خوبی تغییر ظاهر داده شده باشد. آموزش هایی درباره این راه های نفوذ وجود دارد.

بعد از اینکه شما راه های نفوذ را مسدود کردید، شما باید تمام فایل ها و دیتابیس خود را برای کدهای مخرب چک کنید.

همانطور که می توانید ببینید پاک سازی و امن سازی یک سایت وردپرس کار بسیار سخت و پیچیده و حساسی است. به همین دلیل است که ما پیشنهاد می کنیم از Sucuri استفاده کنید.

Sucuri یک وب سایت کنترل و خدمات امنیتی برای کاربران وردپرس است. این سایت، وب سایت شما را ۷ روز هفته و بیست و چهار ساعته کنترل می کند و هر گونه عملیات هک علیه سایت شما را مسدود می کند و سایت شما از کد های مخرب پاک سازی می کند.

این سایت قیمتی حدود ۱۹۹ دلار در سال دارد که با توجه به امنیتی که این سرویس فراهم می کند می ارزد و توجه کنید که یک متخصص امنیتی برای هر ساعت کار ۲۵۰ دلار دریافت می کند.

پاک کردن هشدار گوگل

بعد از این که مطمئن شدید که وب سایت شما پاک شده است، کاری که باید انجام دهید این است که از گوگل بخواهید تا این هشدار را از نتایج جستجو پاک کند.

شما باید از ابزار وب مستر گوگل برای این کار استفاده کنید. اگر تا کنون سایت خود را به وب مستر گوگل متصل نکرده اید آموزش آن را حتما بخوانید.

سپس شما باید بر روی بخش مسائل امنیتی در ابزار وب مستر کلیک کنید. در این صفحه هرگونه مسئله امنیتی که گوگل در وب سایت شما یافته است فهرست شده است. شما همچنین لینک های منابعی که در سایت شما پاک سازی انجام داده اند را ببینید.

بعد از این که مسائل را رفع کردید، بر روی چگ باکس کلیک کنید و یک مرور درخواست کنید.

اگر هیچ گونه مسئله امنیتی در ابزار وب مستر گوگل ندیدید، باید به فرم های مخصوص گزارش هشدار اشتباه فیشینگ بروید.

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *