خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه ثبت نام ایمیلی را در وبلاگ وردپرس اضافه کنیم

چگونه ثبت نام ایمیلی را در وبلاگ وردپرس اضافه کنیم

آیا می خواهید ثبت نام ایمیلی را در وبلاگ وردپرس خود اضافه کنید؟ در این مقاله به شما نشان می دهیم یک چگونه یک سامانه ثبت نام ایمیلی را به وبلاگ وردپرس خود اضافه کنید و فهرست ایمیلی خود را شروع به ساختن کنید.

 

چرا شما باید گزینه ثبت نام توسط ایمیل در سایت را به سایت خود اضافه کنید؟

اگر چه شبکه های اجتماعی یک راه عالی برای بر قراری ارتباط با مخاطبانتان است، اما ایمیل همچنان یک راه مطمئن و قابل اعتماد و مستقیم برای ارتباط است. با قرار دادن امکان ثبت نام ایمیلی در وبلاگ شما، شما می توانید یک جریانن ثابت از بازدیدکنندگان همیشگی به سایتتان داشته باشید.

ثبت نام ایمیلی همچنین به مخاطبان شما یک راه دیگر می دهد تا اگر در شبکه های اجتماعی نیستند بتوانند از مطالب شما استفاده کنند.

اغلب اوقات مبتدیان فکر می کنند اضافه کردن گزینه ثبت نام ایمیلی به سایت ممکن است پیچیده باشد. این موضوع اصلا صحیح نیست.

نصب فید RSS وردپرس و ثبت نام ایمیلی بسیار ساده و سریع است و از شما کمتر از ۳۰ دقیقه وقت می گیرد. یک بار که این کار را انجام می دهید، مخاطبان شما به صورت خودکار ایمیل هایی را که حاوی مطالب شما هستند روزانه یا هفتگی دریافت می کنند.

اگر چه اکنون سرویس ها و پلاگین های زیادی به شما اجازه نصب ثبت نام ایمیلی در وردپرس را می دهد، ولی ما تنها سه پلاگین و سرویس ثبت نام ایمیلی را برای شما معرفی می کنیم.

MailChimp RSS به ایمیل

MailChimp یکی از معروفترین سرویس های بازاریابی اینترنتی است. این سرویس پولی است اما آنها یک گزینه رایگان برای کسانی که زیر ۲۰۰۰ ثبت نام دارند فراهم کرده اند.

برای خلاصه تر کرد این مقاله فرض می گیریم که شما در سایت MailChimp ثبت نام کرده اید و اولین فهرست ایمیل خود را ساخته اید. قدم بعدی این است که یک فرآیند RSS به ایمیل بسازید. به صفحه Campaigns » Create Campaign بروید تا فرآیند جدید بسازید.

MailChimp حالا به شما نشان می دهد چه فرآیند های متفاوتی درا می توانید بسازید. شما باید بر روی گزینه RSS Driven Campaign کلیک کنید.

این کار شما را به صفحه تنظیمات فرآیند رهنمون می سازد که شما می توانید در آنجا لینک فید RSS سایت خود را ببینید. فید RSS سایت چیزی شبیه زیر است:

yoursite.com/feed/

شما همچنین باید زمان و میزان تکرار شدن ایمیل ها را انتخاب کنید. شما می توانید انتخاب کنید که ایمیل ها به صورت روزانه، هفتگی و یا ماهانه برای کاربران ارسال شوند.

در صفحه بعد شما باید اطلاعات فرآیند را وارد کنید. شما خواهید دید که MailChimp خودش بسیاری از قسمت های صفحه را پر کرده است. این تنظیمات باید برای بسیاری از وبلاگ ها کار کند اما اگر نیاز شد آن ها را با خیال راحت تغییر بدهید.

حالا شما باید بر روی دگمه Next کلیک کنید تا یک قالب برای ایمیل های خود انتخاب کنید. MailChimp به شما اجازه می دهد تا این قالب ها را با لوگوی خود، متن خود و هر یک از اجزای دیگری که می خواهید شخصی سازی کنید.

هنگامی که شخصی سازی تمام شد بر روی Next کلیک کنید و بعد از آن بر روی Save و Exit کلیک کنید.

تمام! شما با موفقیت توانستید فرآیند RSS وردپرس به خبرنامه ایمیل خود را با استفاده از MailChimp را بسازید.

برای اضافه کردن فرم ثبت نام ایمیلی به وب سایت به صفحه Lists در حساب MailChimp بروید و بر روی منوی کشویی کنار فهرست ایمیل کلیک کنید. بعد از آن گزینه signup forms را انتخاب کنید.

MailChimp سپس از شما می پرسد چه نوع ثبت نامی را می خواهید بسازید. گزینه Embedded Forms را انتخاب کنید.

در صفحه بعد شما می توانید فرم ثبت نام ایمیل را شخصی سازی کنید و کد جای گذاری را بسازید. شما می توانید این کد را در یک ابزارک متنی در سایت وردپرس خود کپی کنید.

به صورت جایگزین شما می توانید از پلاگین OptinMonster که توسط تیم WPBeginner ساخته شده است که این فرآیند را بسیار آسانتر می کند و فرم های ثبت نام بسیار زیبا، نوارهای شناور، popupهای خروجی و بسیاری امکانات دیگر دارد.

Aweber RSS به ایمیل

Aweber یک سرویس بازاریابی ایمیلی مشهور دیگر است. این سرویس نیز پولی است اما یک دوره آزامایشی رایگان ۳۰ روزه دارد. بسیاری از وبلاگ نویس ها و بازاریابان اینترنتی ترجیح می دهند تا از Aweber استفاده کنند.

اگر تازه به Aweber پیوسته اید شما بعد از ورود در اولین بار مستقیما به اولین فهرست ایمیل خود هدایت می شوید.

هنگامی که به داشبورد Aweber وارد شدید، به صفحه Messages » Blog Broadcasts. بروید.

در صفحه بعد بر روی دگمه سبز که بر روی آن Create a Blog Broadcast کلیک کنید.

این کار یک صفحه جدید برای شما باز می کنیم که شما می توانید فرآیند انتقال RSS به ایمیل را در آن ایجاد کنید. ابتدا باید URL فید RSS را وارد کنید. بعد از آن باید یک خط عنوان برای ایمیل ها بسازید.

مقداری پایین بروید و سپس شما می توانید یک قالب را برای ایمیلتان انتخاب کنید. قالبی که دوست دارید را انتخاب کنید و بر روی آن کلیک کنید تا قالب بارگذاری شود.

بعد از انتخاب قالب بیشتر پایین بیایید تا زمان و میزان تکرار ایمیل ها را تنظیم کنید. شما می توانید طوری تنظیم کنید تا ایمیل ها به محض اینکه یک آیتم جدید در فید RSS پدیدار گشت ارسال شوند. شما همچنین می توانید ایمیل ها را روزانه، هفتگی و یا حتی ماهانه ارسال کنید.

هنگامی که تنظیمات را انجام دادید بر روی Save Blog Broadcast کلیک کنید.

تمام! شما با موفقیت فرآیند انتقال Aweber RSS به ثبت نام ایمیلی را انجام دادید

اگر تا کنون فرم ثبت نام ایمیلی را به سایت وردپرس خود نیافزوده اید، کار بعدی که باید انجام دهید این است که یک فرم ثبت نام را به نوار کناری وردپرس اضافه کنید. در داشبورد Aweber بر روی Signup Forms کلیک کنید تا فرم ثبت نامی که می خواهید را طراحی کنید.

دستورالعملی که بر صفحه ظاهر می شود را دنبال کنید و فرم را ذخیره کنید. در نهایت شما به قسمت انتشار می رسید. در آنجا باید بر روی I will install my form کلیک کنید و از روی کد جای گذاری کپی کنید.

حالا به صفحه  Appearance » Widgets بروید و کد را در یک ابزارک متنی کپی کتید.

به صورت جایگزین شما می توانید از پلاگین OptinMonster که توسط تیم WPBeginner ساخته شده است که این فرآیند را بسیار آسانتر می کند و فرم های ثبت نام بسیار زیبا، نوارهای شناور، popupهای خروجی و بسیاری امکانات دیگر دارد.

استفاده از Jetpack Subscriptions

Jetpack یک گزینه دیگر برای کاربرانی است که می خواهند ثبت نام ایمیلی را به سایت وردپرس خود اضافه کنند. این سرویس کاملا رایگان است اما مشکل آن این است که شما کنترل فهرست را ندارید.

Jetpack Subscriptions یک خبرنامه کامل نیست. برای مثال اگر شما بخواهید یک ایمیل جدا از پست های روزانه وبلاگ خود بفرستید، شما با استفاده از Jetpack Subscriptions نمی توانید این کار را انجام دهید. همچنین اگر بعدا شما تصمیم بگیرید که به یکی یکی از سرویس های بازاریابی اینترنتی و ایمیلی که بیشتر وبلاگ نویسان این کار را می کنند نقل مکان کنید مخاطبان شما باید دوباره ثبت نام ایمیلی را انجام دهند.

با گفتن این مطالب در اینجا به شما می گوییم که چگونه از ثبت نام ایمیلی Jetpack برای وب سایت وردپرس استفاده کنیم. اولین کاری که باید بکنید این است که پلاگین Jetpack را نصب و فعال کنید. بعد از فعال سازی پلاگین یک منوی جدید با برچسب Jetpack در محیط ادمین وردپرس شما ایجاد شده است. با کلیک بر روی آن شما به صفحه تنظیمات پلاگین می روید.

پلاگین Jetpack از شما می خواهد تا یک حساب wordpress.com درست کنید و سایت خود را به آن متصل کنید. اگر هم این حساب را دارید که می توانید از این حساب اینجا استفاده کنید.

بعد از اینکه Jetpack را به WordPress.com متصل کردید به صفحه Appearance » Widgets بروید. ابزارک Blog Subscriptions (Jetpack) را به سمت نوار کناری بکشید و سپس بر روی Save کلیک کنید تا تنظیمات ابزارک ذخیره شود.

شما می توانید گزینه ثبت نام را زیر فرم نظرات فعال کنید. به صفحه Settings » Discussion بروید و پایین تر بروید تا به قسمت ثبت نام Jetpack برسید. باکس کنار ثبت نام وبلاگ و ثبت نام نظر را تیک بزنید. بر روی Save کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود.

تمام! شما با موفقیت توانستید سرویس ثبت نام ایمیلی Jetpack را در سایت وردپرس خود فعال کنید.  اگرچه تعداد بسیار زیادی از پلاگین ها و سرویس ها وجود دارند که به شما اجازه می دهتد تا ثبت نام ایمیلی را در سایت وردپرس خود ایجاد کنید، پلاگین ها و سرویس هایی که در بالا معرفی شد آنهایی هستند که ما پیشنهاد می کنیم.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *