خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه تبلیغات را در وردپرس به وسیله پلاگین AdRotate مدیریت کنیم

چگونه تبلیغات را در وردپرس به وسیله پلاگین AdRotate مدیریت کنیم

مدیریت تبلیغات یکی از مهم ترین چیزهایی است که شما می توانید به عنوان یک صاحب وبلاگ انجام دهید تا وب سایت شما درآمد زایی خوبی داشته باشد. به همین علت است که یادگیری این که چگونه باید در پست های خود تبلیغات بگذاریم و این گونه آموزش ها مهم است. اما احتمالا شما می خواهید از یکی از پلاگین های مدیریت تبلیغات در وردپرس استفاده کنید. امروز می خواهیم درباره نحوه استفاده از پلاگین وردپرس AdRotate صحبت کنیم. این پلاگین یکی از آسان ترین پلاگین ها برای استفاده است.

ابتدا این پلاگین را دانلود و نصب و فعال کنید.

ساختن و مرتب کردن تبلیغات

بعد از این که پلاگین را فعال کردید باید متوجه یک تب در داشبورد خود شوید که روی آن نوشته شده AdRotate. به منظور ایجاد اولین تبلیغ بر روی Manage Ads کلیک کرده و بعد از آن بر روی Add New کلیک کنید. در این صفحه از شما خواسته می شود که اطلاعاتی درباره تبلیغ وارد کنید. یک عنوان وارد کنید، کد تبلیغ خود را وارد کنید و گزینه های نمایش را به دلخواه خود تنظیم کنید.

بعد از این که چندین تبلیغ اضافه کردید، شما می خواهید که این تبلیغات را در گروه های مختلف سازمان دهی کنید که بدین وسیله بتوانید تبلیغات را به صورت چرخشی نمایش دهید. برای انجام این کار بر روی گزینه Manage Groups در تب داشبورد کلیک کنید و بعد از آن بر روی Add New در بالای صفحه کلیک کنید. در این صفحه شما می توانید تبلیغات را به گروه های مختلف اضافه و حذف کنید. تمام تبلیغات در این گروه به صورت چرخشی در یک بخش از وبلاگ شما به نمایش گذاشته می شوند.

شما همچنین متوجه یک گزینه Manage Blocks در نوار کناری می شوید. بلوک ها دسته بندی های مختلف گروه ها هستند. به عبارت دیگر اگر شما چندین گروه داشته باشید که بخواهید آن را سازمان دهی کنید با بلوک ها می توانید این کار را انجام دهید.

وارد کردن تبلیغات

بعد از این که همه چیز را به نحوی که خودتان می خواهید تنظیم کردید احتمالا می خواهید بدانید که چگونه می توان تبلیغات، گروه ها و یا بلوک ها را وارد وبلاگ خود کنید. به منظور انجام این کار شما سه گزینه دارید: شما می توانید از کد ها یا PHP و یا ابزارک های مخصوص این کار استفاده کنید. اگر تصمیم گرفتید که از کد نویسی برای این کار استفاده کنید، مات پیشنهاد می کنیم که از راهنمای چگونگی وارد کد در وردپرس که در همین سایت منتشر شده است استفاده کنید تا درک بهتری از کدها و چگونگی رفتار آن ها به دست آورید. به خاطر داشته باشید که کد ها برای پست ها و صفحه ها کاربرد دارند و اگر بخواهید تبلیغتان را جای دیگری قرار دهید باید از PHP و یا ابزارک ها استفاده کنید. برای استفاده از کد ها به صفحه تبلیغ / گروه / بلوک بروید و سربرگی که روی آن نوشته شده است Usage را بیابید. زیر آن شما دو گزینه خواهید داشت. بر روی اولین گزینه آن نوشته شده است In a post or page. این کد شماست. آن را کپی کرده و در هر پست یا صفحه ای که می خواهید تبلیغات و یا گروه و بلوک به نمایش گذاشته شود، آن را قرار دهید.

برای استفاده از روش PHP، کارهای تقریبا مشابهی را باید انجام دهید. گزینه دیگر در این صفحه به نام Directly in a theme می باشد. این کد PHP شماست. آن را کپی کرده و در هر جایی از فایل های index.php ، page.php و یا single.php که می خواهید تبلیغ خود را به نمایش بگذارید ، قرار دهید.

آخرین گزینه استفاده از ابزارک است که می توانید آن را در منوی Appearance > Widgets بیابید. این ابزارک ها به شما اجازه می دهد که تبلیغات خود را در هر جایی که می خواهید در نوار کناری قرار دهید.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *