خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه به سادگی تمام نظرات سایت وردپرس را پاک کنیم

چگونه به سادگی تمام نظرات سایت وردپرس را پاک کنیم

آیا می خواهید که تمام نظرات قرار داده شده روی سایت وردپرستان را پاک کنید؟ خیلی این اتفاق کم پیش می اید اما در بعضی اوقات یک صاحب سایت ممکن است تصمیم بگیرد تا تمام نظراتی که بر روی پست های سایتش قرار داده شده است را پاک کند. در این مقاله به شما نشان می دهیم تا چگونه به آسانی تمام نظرات روی سایت وردپرس خود را پاک کنید.

 

قبل از این که تمام نظرات سایت وردپرس را پاک کنید

چندین سناریوی منطقی و به جا برای اینکه یک کاربر نیاز داشته باشد تا تمام نظرات سایت خود را بدون هیچ درنگی پاک کند وجود دارد.

برای مثال شما سایت وردپرس خود که یک سایت در حال توسعه می باشد را با یک سری نظرات احمقانه پر کرده اید تا ببینید آنها چگونه به نظر می رسند. شما حتما می خواهید که قبل از راه اندازی رسمی سایت این نظرات را پاک کنید.

سناریوهای دیگری مانند این نیز وجود دارد، به طوری که در آنها صاحب سایت می خواهد از دست نظرات قرار داده شده در سایت وردپرس رهایی یابد. اما اگر می خواهید از دست نظرات اسپم خلاص شوید به راهنماها و آموزش های مربوط به پاک کردن اسپم ها مراجعه کنید. همچنین اگر می خواهید نظر گذاشتن بر روی صفحه ها و پست ها را محدود کنید به آموزش های مربوط به آن مراجعه کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک نسخه پشتیبان از سایت خود تهیه کنید. پاک کردن نظرات در سایت وردپرس یک فرآیند غیر قابل بازکشت است. شما قدر نخواهید بود دیگر نظراتی که پاک کرده اید بازگردانید. به همین علت است که مهم است تا شما یک نسخه پشتیبان از سایت خود داشته باشید.

روش اول: پاک کردن تمام نظرات در وردپرس توسط پلاگین

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پلاگین Delete All Comments را نصب و فعال کنید. بعد از فعال سازی شما باید به صفحه Tools » Delete All Comments مراجعه کنید. در اینجا شما تعداد کل نظراتی که در وب سایت شما قرار داده شده است، یک باکس تایید و دکمه delete برای پاک کردن وجود درد.

با کلیک بر روی دکمه delete all تمام نظرات وب سایت شما به صورت همیشگی از وب سایت شما پاک خواهند شد. تمام نظرات از جمله آنها که اسپم بودند و یا در سطل زباله وجود داشتند. شما اکنون می توانید به وب سایت خود سر بزنید تا مطمئن شوید تمام نظرات از سایت وردپرس شما پاک شده اند.

روش دوم: پاک کردن تمام نظرات وردپرس با استفاده از phpMyAdmin

شما می توانید خیلی سریع تمام نظرات وردپرس را با استفاده از MySQL و یا phpMyAdmin پاک کنید. این روش البته تنها برای کاربران حرفه ای تر توصیه می شود.

به داشبورد کنترل پانل حساب میزبان وردپرس خود وارد شوید. در زیر بخش دیتابیس بر روی phpMyAdmin کلیک کنید.

در داخل phpMyAdmin شما باید دیتابیس وردپرس خود را قرار دهید. شما خواهید دید که یک صفحه مانند زیر تمام جدول های دیتابیس وردپرس شما را نشان می دهد.

گزینه کنار عبارت wpprefix_comments و wpprefix_commentmeta را تیک بزنید. نام جدول ها و عبارات نظرهای شما بر اساس پیشوند های که در هنگام نصب وردپرس انتخاب کرده اید، ممکن است متفاوت باشد.

بعد از انتخاب جدول نظرات، بر روی منوی کشویی With selected که در زیر فهرست جدول قرار دارد کلیک کنید و در آن Empty را انتخاب کنید.

phpMyAdmin حالا به شما یک هشدار و درخواست نشان می دهد که آیا واقعا می خواهید که این جداول را خالی کنید یا نه.

بر روی دکمه yes کلیک کنید تا کار ادامه یابد. با این کار تمام نظرات از روی دیتابیس شما پاک می شود. شما همچنین می توانید تمام نظرات وردپرس را با استفاده از کنسول MySQL (command line) پاک کنید. در کنسول MySQL وارد شوید و این فرمان را اجرا کنید:

۱ TRUNCATE `wp_commentmeta`;

۲ TRUNCATE `wp_comments`;

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *