خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه به راحتی کد را در سایت وردپرس نمایش دهیم؟

چگونه به راحتی کد را در سایت وردپرس نمایش دهیم؟

آیا یک وبلاگ توسعه وب دارید و می خواهید کدها را در پست هایتان نمایش دهید؟ به صورت پیش فرض نمایش کدها در وردپرس آسان نیست. وردپرس به دلیل مسائل امنیتی هرگونه کدی که در داخل پست ها، ابزارک ها و نظرات اضافه شود را فیلتر می کند. در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه به راحتی در وب سایت خود کدها را نمایش دهید.

اولین کاری که باید بکنید است که پلاگین Synatx Highlighter Evolved را نصب و فعال کنید. بعد از فعال سازی باید به قسمت Settings » Syntax Highlighter بروید تا تنظیمات پلاگین را انجام دهید.

تنظیمات پایه پلاگین برای بیشتر وب سایت ها باید کار بکند. اما شما باید تمام تنظیمات رو مرور کنید و اگر تغییری نیاز است آن را انجام دهید. هر گزینه یک متن دارد که درباره جزییات این که چه کاری انجام می دهد توضیح داده است. هنگامی که گزینه ها را مرور کردید بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا این تنظیمات دخیره شوند.

Syntax Highlighter Evolved از کدهای ساده برای نمایش کد استفاده می کند. برای هر زبان برنامه نویسی، شما باید کد خود را در کد مخصوص آن زبان قرار دهید.

برای PHP شما کد خود را این گونه قرار می دهید:

[php]

<?php

echo “Hello World”;

?>

[/php]

که به صورت زیر در پست شما نمایش داده می شود:

۱ <?php
۲ echo “Hello World”;
۳ ?>

برای CSS شما کد خود را این گونه قرار می دهید:

[css]

.entry-title {

font-family:”Open Sans”, arial, sans-serif;

font-size:16px;

color:#272727;

}

[/css]

که به شکل زیر نمایش داده می شود:

۱ .entry-title {
۲ font-family:”Open Sans”, arial, sans-serif;
۳ font-size:16px;
۴ color:#272727;
۵ }

 

Syntax Highlighter به صورت خودکار را برای زبان مشخصی که شما می خواهید برجسته می نماید. همچنین شماره خط به کد اضافه می کند تا خواندن و گشتن بین آنها آسانتر شود. کاربران شما می توانند به راحتی این کد را از وب سایت شما کپی کنند.

چگونه بدون استفاده از پلاگین کد را اضافه کنیم؟

بسیاری از نویسندگان وبلاگ هایی که یک وبلاگ توسعه وب را اداره نمی کنند، در مواقع زیادی نیازی به اضافه کردن کد در پست های خود ندارند. برای موقعیت های خاصی که نیاز دارید کد به پس خود اضافه کنید می توانید با انکد کردن کد خود در محتویات HTML این کار را انجام دهید. مانند زیر:

&gt;?php echo “Hello World”; ?&lt;

مشکل این جا این است که تبدیل کد به محتویات HTML به صورت دستی بسیار سخت است. شما می توانید از ابزار آنلاینی که برای این کار موجود است استفاده کنید.

با تبدیل کدهای PHP، HTML، JavaScript به محتویات HTML شما می توانید آنها را درون پست های وردپرس خود کپی کنید. برای تغییر استایل آن می توانید کد را بین هشتگ های <code> و </code> قرار دهید.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *