خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه بخش URL وب سایت را از فرم نظرات حذف کنیم

چگونه بخش URL وب سایت را از فرم نظرات حذف کنیم

یک بخش بزرگی از نظرات اسپم وردپرس توسط بات های خودکار تولید می شوند. شما می توانید این نظرات را با استفاده از Honeypot یا با استفاده از سایر پلاگین ها و ابزار مسدود کنید و با آن ها مبارزه کنید، اما حساس ترین بخش این است که افراد را از گذاشتن اسپم منع کنیم. قابل درک نیست، درست است؟ چرا باید یک نفر خودش با دست خودش یک نظر اسپم بگذارد؟ چگونه حذف کردن بخش URL وب سایت می تواند کمک کند؟ در این مقاله ما به شما نشان می دهیم چگونه بخش URL وب سایت را از فرم نظرات وردپرس حذف کنید. ما همچنین توضیح می دهیم که چرا مردم خودشان به صورت دستی نظرات اسپم می گذارند و چگونه از بین بردن این بخش URL از فرم نظرات می تواند کمک کند.

چرا مردم نظرات اسپم می گذارند؟

پاسخ این سوال سئو می باشد. آیا تا به حالا با کاربرانی مواجه شده اید که با نام هایی مانند “بهترین قالب های وردپرس”، “به صورت آنلاین درآمد کسب کنید” و یا “نام وبلاگ من” برای شما نظر می گذارند؟ بله کمی عجیب هستند، اینطور نیست؟ اجازه بدهید توضیح دهیم. به صورت پیش فرض وردپرس سه بخش نام، ایمیل و وب سایت یا URL دارد. هنگام نمایش نظرات وردپرس به صورت خودکار نام نظردهنده را به URL وب سایتی که قرار داده است لینک می کند. این فرصت سو استفاده خوبی را برای افراد فعال در سئو و یا وبلاگ نویسان تازه کاری که کاری بهتر از اسپم کردن نمی دانند، فراهم می کند.

برای مثال یک وبلاگ نویس به نام کیوان صدیقی هنگامی که می خواهد در سایت های دیگر نظر قرار دهد می تواند از نام خودش استفاده کند و لینک وبلاگش را نیز بنویسد. اما اگر بخواهد در رتبه بندی موتور های جستجو برای کلمات مشخصی تاثیر بگذارد می تواند از آن کلمات به جای نام خودش استفاده کند و لینک وبلاگ خودش را قرار می دهد. البته بسیاری از افراد نادانسته این کار را انجام می دهند و از تاثیر این کار بر روی سئو خود آگاهی ندارند.

این موضوع یکی از علت هایی است که ما توصیه می کنیم از مخاطبان خود بخواهید که نام واقعی خود را بنویسند. البته این کار جلوی اسپم ها را نمی گیرد و باید بخش URL را از فرم نظرات وردپرس حذف کنید. با انجام این کار ما می توانیم تعداد زیادی از اسپم هایی که بر روی سایت گذاشته می شوند را کاهش دهیم. مخاطبان واقعی بدون توجه به این مسائل برای شما نظر می گذارند. اگر کسی دیگر نظر نگذاشت چون که لینک نمی توانست قرار دهد شما باید به نیت واقعی آن برای نظر گذاشتن شک کنید.

چگونه بخش URL وب سایت را از فرم نظرات وردپرس حذف کنیم

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پلاگین Disable / Hide Comment URL را نصب و فعال کنید. بعد از فعال سازی این پلاگین بخش URL وب سایت نویسنده نظر را از فرم نظرات وردپرس شما حذف می کند.

بعضی از شما ممکن است بخواهید اینت بخش URL را از قالب فرم نظرات حذف کنید تا دیگر نام نویسنده به وب سایتش لینک نشود. برای انجام این کار باید پلاگین Disable Comment Author Links را نصب و فعال کنید. بعد از فعال سازی این پلاگین بخش URL نویسنده نظر را از قالب وردپرس نظرات حذف می کند. تمام نظرات تایید شده دارای نام نویسنده هستند اما به وب سایت آن ها لینکی ندارند. این کار باعث دلسردی مخاطبانی می شود که فقط برای گذاشتن لینک سایت خود برای شما نظر می گذاشتند.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *